آموزش CSS

مدرس دوره:

این دوره توسط حمید رضا ملکی تالیف شده است.


سطح دوره:

سطح این دوره مقدماتی و پیشرفته است.


پیش نیازها:

پیش نیاز دوره ی آموزش زبان CSS ، دوره ی آموزش HTML5 می باشد.


مشخصات دوره:

تاریخ انتشار دوره: ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
تعداد آموزش ها: در حال تألیف ...


شروع آموزش

بعد از اینکه اسکلت بندی صفحه ی وب را با استفاده از عناصر HTML انجام دادیم، نوبت به رنگ و لعاب صفحه خواهد رسید. CSS زبانی برای نمایش هر چه بهتر اسناد HTML است. با استفاده از این زبان میتوانیم ظاهر یک سند HTML را تعیین کرده و برای تک تک عناصر HTML استایلی مناسب برگزید. در این آموزش زبان CSS را از سطح پایه تا پیشرفته خواهید آموخت.

 

به نمونه مثالی که در زیر آورده شده است دقت کنید. این یک نمونه استفاده از زبان CSS برای استایل دهی به عناصر HTML است :

body {
    background-color: lightblue;
}

h1 {
    color: white;
    text-align: center;
}

p {
    font-family: verdana;
    font-size: 20px;
}
خودتان امتحان کنید

CSS یا Cascading Style Sheets زبان برنامه نویسی می باشد که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی بر زبان باستانی HTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های آن دارد.

هدف CSS جداسازی طراحی بدنه ی یک فایل html از شیوه ی نمایش آن فایل html هست . با CSS شما می توانید تعیین کنید که هر تگ html به چه شکلی نمایش داده بشود . مثلا رنگ ، اندازه و نوع فونت متن درون تگ را مشخص کنید . یا اینکه پس زمینه و ویژگی های دیگه ی تگ رو تعیین کنید .

CSS زبانی است که توسط آن قادر خواهید بود تا استیل طراحی صفحات وب سایت تان را یکبار تعریف و به صفحات مورد نیازتان اعمال نمایید. با CSS می توانید زیبا سازی و صفحه آرایی صفحات وب را داشته باشید .

مدرس دوره

حمید رضا ملکی

136 مقاله

حمید رضا ملکی هستم فارغ التحصیل رشته ی مهندسی نرم افزار و موسس سایت لرن سورس. از زمان ورود به دانشگاه یادگیری حرفه ای برنامه نویسی را شروع کردم و الان پنچ سال است در این زمینه فعالم. همیشه ایده ی داشتن یک سایت دوره محور رو در ذهن داشتم که الان با لرن سورس فکر میکنم تا حدودی به اون ایده نزدیک شده ام.

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده