کانال تلگرام

برای اینکه بتوانید از تمام امکانات لرن سورس بهره مند شوید، نیاز است با قسمت های مختلف آن آشنا شوید. با توجه با اینکه سوالات زیادی در مورد بخش های مختلف از شما کاربران عزیز دریافت کرده ایم، تصمیم گرفتیم قسمتی را به سوالات متداول شما اختصاص دهیم. در این بخش با متداول ترین سوالات کاربران و پاسخ آنها آشنا میشوید.

سایت لرن سورس یک سایت آموزش آنلاین برنامه نویسی است که فعالیت های مختلفی در این زمینه انجام میدهد، توضیح کاملی در مورد فعالیت های لرن سورس در بخش درباره ما آمده است، که میتوانید با مراجعه به این بخش، آنها را مطالعه کنید.

دوره های آموزشی لرن سورس به سه دسته تقسیم میشوند :

  • دوره های رایگان
  • دوره های نقدی
  • دوره های اعضای ویژه

دوره های رایگان

یکی از جذابیت های لرن سورس ارائه دوره های با کیفیت و رایگان برنامه نویسی است که در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است. تا زمانی که دوره ای رایگان باشد، میتوانید جلسات مختلف دوره را در سایت مشاهده و یا دانلود کنید. برای دسترسی به این دوره ها باید در سایت عضو شده باشید.

دوره های نقدی

برای دسترسی به دوره های نقدی لرن سورس ابتدا باید از طریق صفحه عضویت ثبت نام کرده و سپس به صفحه دوره مورد نظر خود رفته و با پرداخت هزینه در درگاه اینترنتی، آن را تهیه کنید. بعد از خرید، دوره به صورت آنلاین و آفلاین در اختیار شما قرار دارد.

میتوانید جلسات را در سایت به صورت آنلاین تماشا کنید و یا آنها را دانلود کنید، در ضمن به کلیه آپدیت هایی که در آینده در دوره قرار میگیرند نیز دسترسی کامل دارید.

دوره های اعضای ویژه

برای دسترسی به دوره های اعضای ویژه لرن سورس ابتدا باید از طریق صفحه عضویت ثبت نام کرده و سپس به صفحه دوره مورد نظر خود رفته و با پرداخت هزینه در درگاه اینترنتی، اشتراک ماهانه تهیه کنید. پس از آن به تمام دوره های اعضای ویژه در لرن سورس دسترسی خواهید داشت.


در لرن سورس دانلود هر جلسه از دوره ها باید به صورت جداگانه انجام شود. با ورود به هر جلسه آموزشی، دکمه ای در بالا، سمت چپ نمایان میشود که از طریق آن میتوانید فایل جلسه مورد نظر را دانلود کنید. لازم به ذکر است که برای مشاهده این دکمه باید از قبل با حساب کابری خود وارد شده باشید.


با توجه به اینکه دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت پر از زبان ها و تکنولوژی های گوناگون است، غالبا افرادی که تازه وارد این حوزه میشوند، دچار سردرگمی هستند. به همین منظور دوره های آنلاین لرن سورس در بخش هایی که آنها را مهارت مینامیم، دسته بندی میشوند. با ورود به صفحه این مهارت ها، میتوانید گام هایی که برای مسلط شدن به یک مهارت خاص، نیاز دارید را مشاهده کنید.


اولین قدم برای ثبت سوال، ورود به ناحیه کاربری است، پس اگر در سایت ثبت نام نکرده اید، باید هرچه سریعتر به عضویت سایت در بیایید. پس از آن در بخش بحث و گفتگو با استفاده از دکمه "ایجاد بحث و گفتگو" میتوانید سوالات خودتان را مطرح کنید. سوالاتی که در این بخش قرار میدهید برای نمایش نیاز به تایید شدن ندارند و بلافاصله در سایت نمایش داده میشوند.


در ویرایشگری که برای این منظور در بخش بحث و گفتگو تعبیه شده است، دکمه ای با نام Insert code snippet وجود دارد که با کلیک بر روی آن میتوانید کدهای خود را با فرمتی مناسب در سایت درج کنید.


به منظور قرار دادن تصویر برای حساب کاربری خود میتوانید با ایمیلی که در لرن سورس عضو شده اید در سایت fa.gravatar.com ثبت نام کنید و سپس تصویر خود را آنجا آپلود کنید. پس از آن میبینید که تصویر در لرن سورس هم نمایان میشود.


در لرن سورس از فرمت rar برای فشرده سازی حداکثری فایل ها استفاده میشود، گاها برخی کاربران برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده مشکل دارند. برای رفع این مشکل باید از آخرین نسخه نرم افزار winrar استفاده کنید.