کانال تلگرام

راهنمایی سریع برای تصاویر در وب سایت

تاریخ : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : طراحی وب

گنجاندن تصویری عالی می‌تواند صفحه ساده وب را به یک صفحه نمایش بصری جذاب تبدیل کند. اما هر عکس قدیمی نمیتواند این کار را انجام دهد. تصمیم‌گیری در مورد تصاویر چیزی است که باید به دقت دنبال کنیم. اما گاهی اوقات طراحان لزوما ً در این مورد خوب تصمیم گیری نمیکنند.

image

آیا تا به حال تصاویر نه چندان جالبی را از یک مشتری به دست آورده‌اید؟ آن‌ها ممکن است اصرار داشته باشند که از این تصاویر در وب سایتشان استفاده کنید، حتی اگر وب سایتایتشان با این تصاویر جذاب به نظر نرسد.

حتی با چنین طرز تفکری از مشتری شما هنوز راه فرار را پیش روی خود دارید. اگر بتوانیم مشتریان و همینطور خودمان را آموزش دهیم ، می‌توانیم از تصاویری که شاید 10 سال پیش به وسیله موبایل گرفته شده است اجتناب کنیم.

در نتیجه میتوانید به جای تصاویر منسوخ شده از تصاویر مرتبط و جذابی استفاده کنید که بر زیبایی صفحه طراحی شده بیفزاید. با توجه به مسائلی که در بالا بیان کردم، در این مقاله به چند نکته مفید برای انتخاب بهترین تصویر برای یک وب سایت اشاره میکنم.

اهیمت موضوع را در نظر بگیرید

اول و مهم‌تر از همه این است که تصویر باید بتواند بازتاب دهنده سوژه ی شما باشد. البته در این مورد شما ملزم به این کار نیستید، اما تصاویر مرتبط میتواند اثرگذاری وب سایت شما را دو چندان کند. ساده‌ترین راه ، استخدام یک متخصص در زمینه عکاسی برای سوژه های مورد نظر شماست.

اما این شاید فراتر از بودجه بسیاری شرکت‌ها باشد و همین دلیل کافی است که شما به سمت تصاویر استوک سوق پیدا کنید. اگر با تصاویر استوک و از پیش طراحی شده سروکار دارید، ممکن است همیشه نتوانید تصویری که مرتبط با سوژه شما باشد را پیدا کنید.

اما هنوز هم میتوانید تصاویری را پیداکنید که تا حدودی به موضوع مورد نظر شما نزدیک باشد. هدف یافتن تصاویری است که به حفظ تمرکز کاربر بر روی یک موضوع خاص کمک می‌کنند. لازم نیست در این مورد بسیار ایده آل عمل کنید ، اما سعی کنید بیش از حد از موضوع اصلی محتوا منحرف نشوید.

درباره رنگ ها فکر کنید

به لطف ابزارهای شگفتی سازی مانند adobe photoshop و حتی css، رنگی که در ابتدا در یک تصویر میبینید را به راحتی میتوانید تغییر دهید . میتوان رنگ ها را عوض کرد و حتی تصاویر سیاه و سفید ایجاد کرد. با این حال بهتر است فکر کنید که کدام رنگ‌ها بیش‌ترین احساس را برای پروژه شما دارند. اگر وب سایت شما پس‌زمینه ای تاریک دارد و می‌خواهید عبارتی شما مورد توجه قرار گیرد، در این موقع یک عکس رنگی می‌تواند درست همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. 

ابعاد و جهات تصاویر

چه تصویر را خودتان با دوربین تهیه کنید و یا از یک سرویس تصاویر استوک استفاده کنید، احتمالا ً تصاویری که انتخاب می‌کنید قبل از اینکه به وب سایت شما اضافه شوند ، به اندازه کوچک‌تری کراپ می‌شوند . حتی با وجود پهنای باند زیاد نیز هنوز تصاویر بزرگ برای وب سایت شما مناسب نیستند. بنابراین مهم است که نحوه استفاده از یک تصویر خاص در سایت خود را در نظر بگیرید. 

#تصاویر در وب سایت

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید