کانال تلگرام

چرا توسعه به زبان پایتون در شرکت ها به طور گسترده ای انجام میشود؟

تاریخ : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : برنامه نویسی , پایتون

شرکت‌های تجاری در بازار کنونی باید با تغییر در رویه های خود پیشرفت خود را تضمین کنند. در حال حاضر شرکت‌های پیشرو، سرمایه‌گذاری های زیادی را در توسعه اپلیکشن های بزرگ برای تقویت بهره‌وری و عملیات‌های مالی خود انجام داده اند.

maxresdefault

پایتون انتخاب برتر برای توسعه دهندگان بوده است که این انتخاب عمدتا ً به خاطر ویژگی‌های قوی، در دسترس بودن منابع و تطبیق پذیری این زبان است. با نرخ رشد سالانه ۲۷ %، پایتون همچنان یکی از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی در جهان است. با در نظر گرفتن فاکتورهای اولیت دار مانند بهره‌وری کارکنان و مدیریت منابع ، شرکت‌های تجاری بر روی توسعه دهندگان پایتون جهت ساخت نرم‌افزار خود حساب می‌کنند.

نرم‌افزار سازمانی به ابزارهایی اشاره دارد که برای رفع نیازهای سازمان های بزرگ سفارشی شده‌اند. در سال‌های اخیر، راهکارهای محرک اقتصادی نیز در میان شرکت‌های تجاری پیشرو، تقاضای بسیار زیادی به دست آورده‌ است. مثال‌هایی از این نوع نرم‌افزار شامل ابزارهای تجاری و پایگاه‌داده است که برای سیستم‌های پرداخت خودکار ، پردازش پرداخت‌ها و غیره استفاده می‌شوند.

دلایل محبوبیت زبان پایتون

زبان پایتون در میان فناوری های برتری است که در توسعه نرم‌افزارهای سفارشی استفاده میشود. این زبان در سازمان‌های بزرگ به دلیل سهولت منابع در دسترس برای توسعه دهندگان ، تطبیق پذیری و قواعد نوشتاری بسیار ساده استفاده می‌شود. این تکنولوژی صرف‌نظر از این که به دنبال یک راه حل با استفاده از یک زبان ماشین هستید و یا میخواهید یک برنامه وب تولید کنید، برای شرکت‌ها یک ایده‌آل است. 

در حال حاضر ، بخش بزرگی از برنامه نویسان نرم‌افزار از پایتون استفاده می‌کنند. کد نویسی در این زبان کوتاه تر است و مشخصه‌ها به اندازه کافی متنوع هستند تا برای توسعه هر نوع نرم افزاری مناسب باشند.

در اینجا به برخی از ویژگی های زبان پایتون اشاره کرده ایم که این زبان را به بهترین انتخاب برای برنامه نویسان تبدیل کرده است :
python-features

 • یادگیری آسان
 • ماژولار
 • شی گرا
 • مفسری
 • پویا
 • قابل حمل
 • توسعه پذیر در C و ++C
 • سطح بالا

غول‌های صنایع از پایتون استفاده میکنند

بیایید به شرکت‌های بزرگی که در حال حاضر از پایتون استفاده میکنند نگاهی بیندازیم :

 • هم اینستاگرام و هم فیسبوک از پایتون برای بررسی داده ها و فرآیند ها استفاده میکنند.
 • Spotify از پایتون برای آنالیز های سمت سرور استفاده میکند.
 • این زبان همچنین توسط Industrial Light و Magic  برای قدرت بخشیدن به ابزارها و تکنولوژی های CGI استفاده میشود.
 • نت فلیکس هم از زبان پایتون به عنوان محبوب‌ترین گزینه توسعه نرم‌افزار استفاده میکند.
 • شرکت گوگل از زبان پایتون به عنوان یکی از 4 زبان سمت سروری که به صورت رسمی از آن پشتیبانی میکند، استفاده میکند.

فواید استفاده از پایتون برای توسعه نرم‌افزارهای تجاری

پایتون بسیار مقیاس‌پذیر است

این زبان تطبیق پذیری بسیار زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. پایتون در مدیریت وظایف مختلف در اندازه های گوناگون به کمک شما می آید. این زبان از چندین پارادایم برنامه‌نویسی، شامل پارادایم‌های پروسیجری ، تابعی و پارادایم‌های متمرکز بر اشیا پشتیبانی می‌کند.

پایتون همراه با روش های دسترسی پذیری و مفسری خود تضمین می‌کند که سازندگان می‌توانند به سرعت عملیات ها را کدنویسی کنند و اسکریپت خود را در مقیاسی بزرگ ایجاد کنند.

علاوه بر این، از یک زبان دیگر برای حل مسائل بزرگ‌تر استفاده نمی‌شود که البته این کار باعث میشود زمان بیشتری برای توسعه نیاز باشد. در نتیجه هزینه های توسعه کاهش می یابد و حتی اگر مقیاس افزایش یابد، افزایشی در زمان توسعه رخ نمی‌دهد. با استفاده از پایتون، سازندگان می‌توانند راه‌حل‌هایی را با هر مقیاسی بسازند.

کتابخانه های زیادی از پایتون پشتیبانی میکنند

توسعه دهندگانی که از پایتون استفاده میکنند ، میتوانند به کتابخانه‌های متعددی دسترسی داشته باشند. این کار به آن‌ها اجازه میدهد از ماژول ها استفاده کنند که قبلا ً امتحان و تست شده‌اند. در نتیجه، آن‌ها می‌توانند نرم‌افزار را سریع‌تر و بدون مشکلات مربوط به کیفیت توسعه دهند.

برخی از کتابخانه‌های عمومی که از پایتون پشتیبانی می‌کنند عبارتند از :

 • Pandas : ساختار داده ای قدرتمندی در این کتابخانه وجود دارد و توسعه دهندگان میتوانند از ماژول های آنلایز مختلف آن استفاده کنند. 
 • Numpy : این کتابخانه مخصوص برای انجام محاسبات ریاضی استفاده میشود.
 • Keras : این کتابخانه در پایتون برای نوشتن شبکه‌های عصبی به کار می‌رود و توسعه دهندگان از آن برای یادگیری ماشین استفاده می‌کنند.
 • Tensorflow : این کتابخانه توسط گوگل منتشر شد و به سازندگان این امکان را می‌دهد تا ویژگی‌های یادگیری عمیق و ماژول هایی مانند  تشخیص تصویر را ایجاد کنند.
 • Scikit-learn : این کتابخانه یک کتابخانه مفید برای تحلیل داده‌ها ، یادگیری ماشین است.

پایتون در نوشتن چندین فریمورک ، از جمله Django ، Scrapy ، Flask ، Pyramid ، Falcon  و Tornado نیز استفاده شده است.

پایتون نمونه سازی سریع را پیشتیبانی میکند

پایتون سرعت توسعه بالایی دارد  و بنابراین  انتخاب خوبی برای پروژه‌هایی است که در آن قابلیت زیست پذیری ابتدا باید چک شود. با استفاده از این زبان برنامه‌نویسی می‌توان به راحتی از نمونه اولیه به یک راه‌حل دست یافت. توسعه دهندگان هیچ کار قبلی را هنگامی که به سمت مرحله prototype حرکت میکنند، از دست نمیدهند.

بررسی، سردرآوردن و فهمیدن در زبان پایتون آسان است

به عنوان یک زبان برنامه نویسی، پایتون بسیار خوانا و شبیه به زبان انگلیسی رایج در نوشتار است. در نتیجه ، فرآیند نوشتن بصری می‌شود و همین ویژگی است که این زبان را در میان توسعه دهندگان مشهور کرده‌ است. علاوه بر این خواندن کدهای دیگران در این زبان نیز ساده است که به درک برنامه دیگران بسیار کمک میکند. در این زبان فرآیند عیب‌یابی و بازبینی‌های کد را می‌توان بصورت یکپارچه انجام داد.

پایتون دارای محیط متن باز گسترده ای است

توسعه دهندگان پایتون می‌توانند از مجموعه‌ای گسترده از ابزارهای رایگان لذت ببرند، این ابزار ها در زمان توسعه پروژه ها بسیار مفید هستند. آن‌ها می‌توانند برای رابط‌های کاربری گرافیکی ، علوم داده‌ها ، توسعه وب ، توسعه بازی ها ، پردازش تصویر و بینایی رایانه‌ای مناسب باشند.

بسته های شاخص زبان پایتون که شامل ابزار های قدرتمندی هستند برای سرعت توسعه با استفاده ازاین زبان اهمیت دارند. توسعه دهندگان می‌توانند از این ماژول ها به سادگی بهرمند شوند.

پایتون فرآیند بازبینی کد را سرعت می بخشد

در پروژه‌های سازمانی سرعت توسعه نقشی حیاتی ایفا می‌کند. با این حال حفظ کیفیت کدنویسی بسیار ضروری است ، به طوری که عاری از خطا باقی بماند. عدم موفقیت در انجام این کار می‌تواند تاثیر بدی برای شرکت داشته باشد . به خاطر قواعد نوشتاری پایتون و ابزارهای زیاد در دسترس ، زمان لازم برای بررسی کدها  به حداقل میرسد.

توسعه دهندگان استفاده از پایتون به راحت می یابند

به عنوان یک رهبر در یک کسب‌ و کار ممکن است پیچیدگی مرتبط با راه‌حل‌های سازمانی را درک کنید. توسعه دهندگان باید بر روی کار تمرکز کنند. زمانی که پایتون را به عنوان یک تکنولوژی برای توسعه نرم‌افزار در شرکت انتخاب می‌کنید، استفاده از آن را راحت می‌یابید.

از نظر تکاملی، پایتون واقعا ً پویا است و نسخه جدیدی از آن هر دو ماه منتشر مشود. همراه با این پیشرفت های جدید، مشخصه‌ها و راه‌حل‌های جدید به دست می‌آیند. این سهولت در استفاده به حفظ روحیه بالا در تیم توسعه دهنده کمک می‌کند.

چرا پایتون برای شرکت‌های تجاری ایده‌آل است؟

 • ماهیت سبک بودن کد های پایتون به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا به عمق بیشتری در زمان کمتری دست پیدا کنند.
 • پایتون چند منظوره است که به این زبان این امکان را می‌دهد تا با چالش‌های احتمالی که می‌تواند نرم‌افزار شما را در آینده دچار مشکل کند، رسیدگی کند.
 • با استفاده از پایتون و به لطف کتابخانه های اضافی، توسعه دهندگان می‌توانند کیفیت بالا را در ابزارها تضمین کنند.
#پایتون #زبان برنامه نویسی پایتون #Python
۰ نظر

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید