کانال تلگرام

آیا تبدیل شدن به یک فریلنسر برای شما مفید است؟

تاریخ : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : فریلنسر

در زمان کنونی بسیاری از مردم در مورد کارهایی که می خواهند انجام دهند تفکر می کنند، برای مثال آنها در مورد نحوه درست غذا خوردن، ورزش کردن و یا حتی اینکه پدر و مادر و یا همسر بهتری باشند، فکر می‌کنند. در مورد شغل هم این موضوع کاملاً صادق است، بیشتر آنها در مورد اینکه آیا باید یک سال دیگر برای کسی کار کنند و یا اینکه برای خودشان به صورت مستقل عمل کنند، تفکر می کنند. 

freelancing

در این مقاله می خواهم در مورد راه اندازی یک کسب و کار مستقل به خصوص کسب و کاری که مبتنی بر خدمات مشتری باشد، صحبت کنم. در این اینجا به حقایق مهمی اشاره خواهم کرد که اگر بتوانم این حقایق را به طور کامل به شما آموزش دهم ممکن است نظر شما را در مورد فریلنسینگ به صورت کامل تغییر دهم. 

شاید فکر کنید که می خواهم شما را به کسب و کاری که خودم راه اندازی کرده ام تشویق  کنم و از شما بخواهم به یک فریلنسر تبدیل شوید، شاید تا چند ماه قبل این طور بود اما با گذشت زمان و به دست آوردن تجربه های بیشتر در مورد فریلنسینگ به این نتیجه رسیده ام که یک فریلنسر با موانع و معایبی هم همراه است، البته این کار مسلما مزایای هم برای شما خواهد داشت. پس برای ادامه این مقاله را دنبال کنید. 

چرا ممکن است از تبدیل شدن به یک فریلنسر صرف نظر کنید

بسیاری از کارمندانی که در شرکت من کار میکنند، در گذشته یک فریلنسر بوده اند، آنها استقلال کاری خود را رها کرده و کار در شرکت من ررا انتخاب کرده اند و با کمال میل هفته هاست که برای من کار می کنند. 

اما چرا کسی میتواند عقب گرد داشته باشد؟ 

خیلی زود میتوان فهمید که عامل پشت این تسلیم‌ شدن عدم اعتماد به همه چیز است. بیشتر فریلنسرها استراتژی مناسبی برای جذب مشتری ندارند و حتی اگر کسی مشتریان خوبی هم داشته باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد در مواقعی که آنها به او نیاز دارند، در دسترس باشند. 

من با بیشتر کسانی که از فریلنسری به کارمند تبدیل شدتغییر رویه داده اند، صحبت کرده‌ام و اکثر آنها دلیل این تغییر روش در کار خود را تعهد های الزام آور دانسته‌اند، البته بیشتر آنها از نظر مالی حتی با این که خود سرپرست خانواده بوده اند به همسر و فرزندان خود متکی هستند. 

نکته دیگری که در مورد این افراد به آن پی برده ام این است که آنها معمولاً تمام وقت خود را کار کرده اند، حتی جمعه ها که باید از استرس دور باشند، وقت خود را در دفتر کار خود گذرانده‌اند. آیا برای انجام تعهدات و کوه مسئولیتی که برای خود ساخته اند، باید از وقت استراحت خود نیز بگذرند، مسلماً این کار اشتباه است. با گذشت زمان، این روند به زودی تمام انرژی آن ها را از بین میبرد و آهسته، آهسته استرس و فشار کاری بر روی آنها تاثیر می گذارد. 

باید اقرار که در گذشته خود این اشتباه را انجام داده‌ام، روزهای بوده است که از فشار کار خوابم نبرده است.

البته در کنار ناپایداری و نداشتن استراتژی مناسب و همینطور کار بسیار، موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند شما را از تبدیل شدن به یک فریلنسر باز دارد : 

  • زمانی که تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار می دهید : هیچ وقت به حرفهای یک مشتری اعتماد نکنید، بعضی از آنها به شما قول می‌دهند که پروژه های زیادی را برای انجام دادن دارند، در این مواقع نباید از برنامه‌ریزی برای انجام کارهای دیگر صرف نظر کنید، همیشه سعی کنید برای خود برنامه ریزی داشته باشید و کارهای مختلفی را از افراد مختلف بپذیرید.
  • نداشتن درک مناسب از کاری که وارد آن شده اید : اگر فکر می کنید که فریلنسینگ کاری است که قبلا انجام می دادید و فقط در حال حاضر آقا بالا سر ندارید، کاملاً در اشتباه هستید باید در نحوه فکر خود صرف نظر کنید، در حال حاضر شما مسئول اجرای یک کسب و کار هستید و کارهای همچون بازاریابی، فروش، تکمیل و پشتیبانی از محصولات و همه اینها و حتی پیگیری بدهی ها بر عهده شما خواهد بود.  پس باید برای آنها نیز برنامه‌ریزی داشته باشید. 
  • اگر می خواهید در تمام طول روز بر مهارتی که در آن تسلط دارید تکیه کنید، یک کارمند باقی خواهید ماند : بیش از این نمی توانم توضیح دهم، اما متاسفانه بسیاری از ما بر روی کاری که انجام می‌دهیم، احساساتی هستیم. ما عاشق کارمان هستیم و دوست داریم در تمام طول روز آن را انجام دهیم اما این نکته بسیار مهم است که فریلنسینگ بیشتر از آن چیزی است که شما در آن مهارت دارید، پس برای انجام کارهای دیگر نیز آماده باشید. 

اما حالا چرا می خواهید به یک فریلنسر تبدیل شوید؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما بخواهید زندگی کارمندی را ترک کرده و برای خودتان کار کنید. اقتصاد دورکاری در جهان در حال گسترش است، بسیاری از شرکت‌ها برای انجام کارهای خود و حل مسائل خاص از افراد مختلف در سراسر جهان استفاده می کنند. با رشد رایانش ابری و سرعت اینترنت و پدید آمدن ابزارهایی مانند اسلک و اسکایپ، هر کسب کاری در جهان میتواند از بهترین ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

این نکته شاید پیش پا افتاده باشد اما اگر اعتماد به نفس خوبی دارید در تبدیل شدن به یک فریلنسر درنگ نکنید، زیرا از این طریق میتوانید پول بیشتری بدست آورید.. 

شما امروز می‌توانید با یک مشتری احتمالی آشنا شوید و فردا برای انجام کاری از آن پول دریافت کنید. متاسفانه بسیاری از فریلنسرها وقت و سرمایه خود را صرف تولید محصولاتی می کنند که هیچ کس به آنها نیاز ندارد، این می‌تواند یک شکست واقعی برای آنها باشد. پس قبل از تولید محصول از بازار آن مطلع شوید، برخلاف زندگی کارمندی کسی که بتواند استراتژی مناسبی داشته باشد به راحتی می تواند از مهارت های خود کسب درآمد کند. 
 

#فریلنسینگ #فریلنسر
۰ نظر

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید