کانال تلگرام

چه زمانی میتوانید به سمت فریلنسینگ حرکت کنید؟

تاریخ : ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : فریلنسر

من بیش از ۱۰ سال است که در زمینه توسعه وب سایت ها به عنوان یک فریلنسر کار کرده‌ام، تجربیاتی که در این مدت به دست آورده‌ام، بسیار ارزشمند هستند. با توجه به اینکه این مقاله هزارمین مقاله‌ای است که تالیف می کنم، دوست دارم در زمینه فریلنسینگ تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهم. 

frelancing

تبدیل شدن به یک فریلنسر به نظر کار ترسناکی است، سال ها برای شرکت‌های مختلف کار کرده ام و در حال حاضر افسوس می خورم که چرا زودتر یک فریلنسر نشدم، شاید تجربیات من برای شما بسیار مفید باشد.

اما چه زمانی میتوانید به سمت فریلنسینگ حرکت کنید. به ۱۰ موردی که در زیر آورده ام توجه کنید :

1.شما یک مهارت دارید 

اگر شما یک توسعه دهنده و یا یک طراح هستید و مهارت های لازم در این زمینه را دارید، دانش و استعداد خود را دست کم نگیرید. افراد زیادی هستند که به شما احتیاج دارند، باید بدانید که در صنعتی قدم گذاشته اید که بسیار جوان است و همیشه در آن تقاضا بیش از عرضه بوده است. پیدا کردن افراد مستعد در این صنعت کمی دشوار است. اگر شما یکی از آنها هستید، هرچه بیشتر در این زمینه پروژه انجام دهید کارهای بیشتری خواهید داشت. 

2.شما از کارهای سخت نمی هراسید

در بیشتر شرکت های برنامه نویسی ۲۰ درصد از افراد ۸۰ درصد از کارها را انجام میدهند، اگر شما جزو آن ۲۰ درصد هستید، فریلنسینگ انتخابی عالی برای شماست، اما باید دقت داشته باشید که هیچ جایی برای مخفی شدن وجود ندارد. بر خلاف کارمندان حقوق بگیر در صورتی که مسئولیت خود را به خوبی انجام ندهید، سرزنش ها از طرف مشتریان بیش از آن چیزی خواهد بود که تصور میکنید.

باید بدانید که شما مستقیماً با مشتری در ارتباط هستید و به صورت غیر مستقیم برای شرکت کار می کنید، همه کار های بازاریابی، تماسهای فروش و غیره بر عهده شما خواهد بود. 

3.می‌خواهید رویای زندگی کنید 

بیشتر مردم آرزو دارند که کسب و کار خود را داشته باشند، اما تعداد کمی از آنها تصمیم می گیرند در این راه قدم بگذارند. ممکن است شما مدیر عامل شرکت بزرگی مانند اپل نباشید، اما به عنوان یک فریلنسر مسئولیت یک شرکت کوچک را بر عهده دارید. این کار ممکن است کمی سخت باشد، اما چیزی نیست که شما در مورد آن فکر می کنید. 

4.شما تشنه تنوع هستید 

یک فریلنسر معمولاً شغلی را انتخاب کرده است که در آن تنوع وجود دارد، بسیاری از آنها دوست ندارند کارهای تکراری انجام دهند. زیرا این کار برای آنها خسته کننده است. با توجه به اینکه با خواسته های متنوعی از مشتریان روبرو هستید، در این صورت باید برای یادگیری هر چیزی آماده باشید هیچ دو روز شما با همدیگر یکسان نخواهد بود.

5.شما از انعطاف پذیری لذت می برید

آیا شما یک نوبت دندانپزشکی دارید، آیا می خواهید بازی های فرزندتان را در مدرسه ببینید. وقتی شما یک فریلنسر باشید، برای خود کار می کنید و نیاز به اجازه و مرخصی نخواهید داشت. شما استخدام هیچ جا نیستید، اغلب مشتریان برای کاری که انجام می دهید به شما پول پرداخت می کنند، در نتیجه آزاد هستید و می توانید برای زمان خود برنامه ریزی کنید. 

6.دوست دارید کارهایی که به آن علاقه دارید را انجام دهید 

وقتی شما یک کارمند هستید، نمی توانید کارهایی که به آن علاقه دارید را انجام دهید، کارهای شما از قبل تعریف شده است. اگر شانس بیاورید نهایتاً ارتقا پیدا می کنید ولی باز نمی توانید برای خود کار کنید، فریلنسرها می‌توانند بر روی چیزهایی تمرکز کنند که از آن لذت می برند. 

7.دوست دارید شاهد تبعیض کمتری باشید 

جنسیت، سن، نژاد، معلولیت، محل تحصیل و غیره هیچ کدام تأثیری در کار شما به عنوان یک فریلنسر نخواهد داشت. اما زمانی که یک کارمند هستید همه اینها در زندگی شما تاثیرگذار است، مسلماً وقتی برای خود کار بکنید مهارت حرف اول را خواهد زد. 

8.دوست ندارید در ساختار شرکتی محدود باشید

یک فریلنسر خوب می تواند با شرکت های بسیار خوب کار بکند، اما حتی با وجود این که قراردادی درازمدت را منعقد کنید، هنوز در خارج از ساختار شرکت هستید. معمولاً به ندرت به جلسات بی هدف دعوت می شوید، اصول و قواعد دست و پاگیر هیچگاه مزاحم شما نخواهد بود. احترام بیشتری خواهید داشت. بسیاری از افراد برای کسانی که برای خود کار میکنند احترام بیشتری قائل هستند. زیر او را در این زمینه استاد می‌دانند.

9.امنیت شغلی 

در بهترین حالت هم نمی‌توان گفت که شغلی دارای امنیت شغلی فوق‌العاده‌ای است، اگر در اثر ایجاد حادثه یک ماه از محل کارتان دور باشید، ممکن است کار خود را از دست دهید. اما زمانی که یک فریلنسر باشید مهارت حرف اول را خواهد زد پس شما هیچ وقت کار خود را از دست نخواهید داد.

10.مزایا و حقوق بهتر

بهتر است واضح صحبت کنیم، بسیاری از فریلنسرها قرارداد خود را بر اساس فاکتورهای مانند محل کار، راحتی، طول قرارداد، اندازه شرکت و غیره تنظیم می کنند. البته در این میان فعالیت‌های دیگری نیز وجود دارد که می توانند برای انجام آنها پول دریافت کنند. پس مسلما یک فریلنسر در مقایسه با یک کارمند از پرداختی های بالاتری برخوردار است. 

تبدیل شدن به یک فریلنسر گامی بسیار مهم و بزرگ است. من هم در این زمینه بسیار مردد بودم. اما واقعاً مزایایی دارد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد. اگر فردی هستید که می‌توانید مسئولیت‌های چندگانه را مدیریت کنید، همین امروز به سمت فریلنسینگ حرکت کنید.. 
 

#فریلنسینگ #فریلنسر
۰ نظر

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید