کانال تلگرام

5 افسانه نادرستی که باید در مورد طراحی وب بدانید

تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها :

طراحی وب یکی از محبوب ترین گزینه های شغلی این روزها است. طراحی وب فرآیند مفهوم سازی ، طرح ریزی ، نمونه سازی اولیه و به وجود آوردن یک ساختار و معماری وب سایت است. این موضوع فقط مربوط به تعریف طرح ، انتخاب فونت و رنگ نیست بلکه خیلی بیشتر از اینهاست. در این مقاله به 5 افسانه ای که برخی به اشتباه به آن اعتقاد دارند اشاره خواهم کرد.

img14b

برخی از افسانه های شایع در زمینه طراحی وب

۱. طراحی وب تنها مربوط به ظاهر وب سایت است

افراد زیادی وجود دارند که طراحی وب را فقط ایجاد ظاهری زیبا برای یک سایت می دانند. اما در واقعیت ، طراحی سایت بالاتر از همه موضوعات دیگر است و یکی از موارد مهمی است که تجربه کاربری به آن بستگی دارد. اهداف اصلی طراحی عبارتند از : ارائه عملکرد خوب و حل مشکلات و تعاملات با کاربر. و البته به همین دلیل است که طراحان مجبورند ساعتها یا حتی روزها به ایده های مختلف فکر کنند و نمونه های مختلف را آزمایش کنند.

۲. طراحی باید اورجینال باشد

اگر میخواهید همه چیز را از ابتدا بسازید ، مطمئن شوید زمان کافی برای این کار را دارید. البته من به خوبی می دانم که این کار امکان پذیر نیست و بنابراین هیچوقت نخواسته ام چرخی که دیگران ساخته اند را دوباره اختراع کنم. در حال حاضر طرح های موفق زیادی در اینترنت وجود دارد.

آنها به خوبی آزمایش شده اند ، کار کردن با آنها آسان بوده و کاربران به آنها عادت کرده اند. با این حال اگر به دنبال چیزی کاملاً جدید هستید ، باید مطمئن شوید که مناسب بوده و برای کاربران مختلف کاملاً خوب عمل خواهد کرد.

۳. عملکرد بیشتر به معنای رضایتمندی بیشتر است

درست است که مردم قبل از استفاده از محصول شما، طیف گسترده ای از عملکردها را درک می کنند اما وقتی آنها در محیط قرار میگیرند، همه چیز را تا حد ممکن ساده می خواهند. مطالعات همچنین نشان می دهد که هرچه تعداد راه حل های جایگزین بیشتر باشد ، کار برای کاربران سخت تر خواهد شد.

تنوع عملکردها در وب سایت یا یک برنامه ممکن است یک رابط را به هم ریخته و درک آن را دشوار کند. بنابراین ، کاربران خود را مجبور نکنید که مثل شما فکر کنند و فقط برای تجربه بهتر کاربران روی ساده کردن رابط کاربری خود متمرکز شوید.

۴. کاربران وب سایت شما را اسکرول (پیمایش) نمیکنند

این مورد یکی از قدیمی ترین افسانه های مرتبط با طراحی وب است. پیش از این، برای پیمایش یک صفحه ، کاربران فقط یک دکمه روی ماوس داشتند که با چرخش آن میتوانستند روی یک صفحه پیمایش کنند. اما اکنون همه چیز بسیار تغییر کرده است.و پیمایش ماوس  برای همه کاربران آسان تر در نظر گرفته شده است. با این حال شما هنوز هم باید روی طراحی خود به اندازه کافی کار کرده باشید تا کاربر را به سمت پایین صفحه سوق دهد.

۵. مردم همه چیز را در اینترنت می خوانند

اگر یک طراح وب با تجربه هستید، ممکن است از قبل در این باره اطلاع داشته باشید. امروزه افراد فقط صفحات وب مورد بازدید خود را بررسی می كنند. اگر آنها بتوانند اطلاعات لازم خود را پیدا کنند ، آن صفحه را بیشتر مورد بازرسی قرار میدهند. در غیر این صورت خیلی راحت صفحه را ترک میکنند.

در بیشتر موارد بازدید کنندگان برای درک معنای هر کلمه زحمت نمی کشند ، مگر در مواردی که علاقه شدید دارند یا از خواندن مقاله لذت می برند. بنابراین باید به جای ریختن متون در یک صفحه، روی سازماندهی متن ها ، عکس ها و سایر مطالب محتوا تمرکز کنید. از عناوین، زیر نویس ها، تصاویر، لیست ها و نقل قول ها در محتوای خود استفاده کنید. این کار باعث میشود کاربران به مطالب شما توجه بیشتری داشته باشند.

#طراحی وب #افسانه های طراحی وب

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید