کانال تلگرام

چرا ری اکت برای سازمان های بزرگ انتخاب مناسبی است؟

تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۸
نویسنده : امیر حسین نصر
دسته بندی ها : برنامه نویسی

توسعه دهندگان برنامه وب و موبایل کاملاً از محبوبیت React JS و همچنین شایستگی های بیشمار آن آگاه هستند. در حقیقت، آخرین نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow نشان داده است که توسعه دهندگان، ری اکت را بسیار دوست دارند و عده ای که کار با آن را شروع نکرده اند، مایل اند آن را تجربه کنند.

reactjs

با این حال پذیرفتن یک ابزار توسعه جدید به ندرت چیزی است که توسعه دهندگان به تنهایی در مورد آن تصمیم بگیرند. بیشتر اوقات، این یک تصمیم تجاری است که توسط افرادی غیر از توسعه دهندگان گرفته میشود. در این مقاله ، خواهیم دید که چرا React JS یک انتخاب خوب برای سازمانهای بزرگ است.

چرا ری اکت جی اس و نه چیز دیگری؟

فریمورک ری اکت در ابتدا توسط جردن واک که یک مهندس نرم افزار در فیس بوک بود، طراحی شد. React JS که با عنوان ری اکت نیز شناخته می شود، یک کتابخانه متن باز JavaScript برای ساخت واسط های کاربری است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برای هر حالت برنامه، ویو هایی را طراحی کنند.

ابزار مشابه دیگری، مانند Backbone ، آنگولار و Ember نیز وجود دارد ، اما هیچکدام از آنها به اندازه React JS توسط کمپانی های بزرگ استفاده نمیشوند. از فیس بوک و اینستاگرام گرفته تا نتفلیکس ، نیویورک تایمز ، سی ان ان و توییتر همگی از این فریمورک محبوب استفاده میکنند. برای درک اینکه چرا React JS در بین سازمانهای بزرگ تا این حد محبوب شده است ، باید نگاهی دقیق تر به مزایای تجاری بی شماری که این فریمورک ارائه میدهد، بیاندازیم.

دلایلی که سازمان های بزرگ عاشق ری اکت هستند

هر سازمان بزرگی  با دیگر سازمان ها متفاوت است و نیازها و دلایل مختلفی برای علاقه به ری اکت جی اس دارد. با این حال ،موفق شده ایم چندین مزیت تجاری React JS که در سازمان ها و فرهنگ های آنها وجود دارد را شناسایی کنیم.

سرعت توسعه

سازمان های بزرگ همواره در جستجوی فناوری هایی هستند که به آنها کمک می کند، پروژه های خود را با بودجه مشخص و همینطور به موقع انجام دهند. ری اکت جی اس شامل کامپوننت هایی است که قابلیت استفاده مجدد دارند، در این صورت توسعه دهندگان به سرعت  میتوانند پروژه های خود را به انجام برسانند.

از همه مهمتر، ری اکت می تواند با استفاده از React Native ، که یک چارچوب برنامه متن باز موبایل است، در توسعه برنامه های کاربردی برای Android ، iOS و UWP مشارکت داشته باشد.

پایداری

سازمان های بزرگ به طور طبیعی نمی خواهند یک نوع فن آوری را انتخاب کنند که ممکن است در چند سال آینده منسوخ شود. البته این یک واقعیت است که برخی کتابخانه ها بعد از مدتی در سراشیبی مرگ قرار میگیرند. اما با توجه به اینکه React JS از طرف فیس بوک پشتیبانی می شود، و هم چنین تعداد بیشماری از شرکت کنندگان در سراسر جهان در حال کار روی آن هستند ، احتمال منسوخ شدن آن در آینده نزدیک تقریبا صفر است.

تاکنون ری اکت جی اس، حتی در مقابل افزایش قدرت رقابت پذیری چارچوب هایی مانند Vue.js پایدار مانده است و به سرعت عملکردهای جدیدی را معرفی کرده و بر کاستی های خود غلبه کرده تا جذاب ترین کتابخانه جاوا اسکریپت برای ساخت رابط های کاربر باشد.

سئوی مناسب

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) مانند همیشه مهم است و همه سازمان های بزرگ که برنامه وب خود را از ابتدا توسعه داده اند ، می دانند که برای موفقیت، رتبه گرفتن در این موتورهای جستجو چقدر اهمیت دارد. وقتی وب سایت شما در صفحه اول موتور های جستجو باشد، قاعدتا مشتریان بیشتری خواهید داشت.

React JS می تواند با استفاده از Node روی سرور ارائه شود، به این معنی که خزنده های موتور جستجو می توانند برنامه وب را در فرم نهایی خود مشاهده کنند ، این موضوع ایندکس کردن آنها را  بسیار ساده تر می کند. ری اکت جی اس در رابطه با این موضوع توسط برخی از بزرگترین سازمانها در جهان مورد آزمایش قرار  گرفته و کاملا قابل اعتماد است.

دسترسی به توسعه دهندگان ری اکت

در هیمن مقاله پی بردیم که توسعه دهندگان عاشق استفاده از ری اکت هستند زیرا کار با آن بسیار ساده است و قرار است در کنار سایر کتابخانه ها از جمله موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. پس جای تعجب نیست که توسعه دهندگان با استعداد React JS با وجود تقاضای فزاینده که برای آنها وجود دارد، همه جا حضور داشته باشند. توسعه دهنده ای که قبلاً جاوا اسکریپت ، HTML و CSS را فرا گرفته است باید تنها در دو هفته بتواند React JS را به خوبی فرا بگیرد.

نتیجه
دلایل زیادی برای انتخاب ری اکت به عنوان یک چارچوب خوب برای سازمان های بزرگ وجود دارد. از سرعت و سهولت استفاده از آن که برای یک توسعه دهنده عالی است، تا پایداری و سئوی مناسب که هرکسی را به خود جذب میکند. بسیاری از سازمان های بزرگ در حال حاضر از این فریمورک استفاده میکنند.

#ری_اکت #React_JS

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید