کانال تلگرام

چرا همه باید زبان پایتون را در سال 2020 یاد بگیرند؟

تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۸
نویسنده : امیر حسین نصر
دسته بندی ها : پایتون

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا من مقاله ای نوشته ام که مردم را به یادگیری پایتون تشویق کند؟ اگر کسی مقالات قبلی من را مطالعه کرده باشد میداند که من زبان جاوا را به هر زبان دیگری ترجیح میدادم.

phyton
خوب ، از آن زمان تا کنون خیلی چیزها تغییر کرده است. در سال 2016 ، پایتون به عنوان محبوب ترین زبان در دانشکده ها و دانشگاه ها جایگزین زبان جاوا شد و از آن زمان تاکنون هرکز عقب گردی نداشته است.

پایتون زمان زیادی در حال رشد و توسعه بوده است. اگر اخبار برنامه نویسی و فناوری یا وبلاگ های مختلف را می خوانید ، احتمالاً شاهد ظهور و گسترش پایتون در بسیاری از انجمن های محبوب توسعه دهنده از جمله StackOverFlow و CodeAcademy بوده اید.

اما بزرگترین سوال این است که چرا یک برنامه نویس باید پایتون را یاد بگیرد؟ پایتون در حال رشد است و بسیار عالی است، اما این بدان معنا نیست که جاوا رو به زوال است یا ++C در حال مرگ است.

خوب من یک توسعه دهنده جاوای مغرور هستم و این زبان برنامه نویسی مورد علاقه من است و این علاقه همیشه باقی می ماند، اما این مانع از یادگیری ابزارهای جدید و زبان برنامه نویسی بالقوه نمی شود. زبان های برنامه نویسی جدید با امکانات فوق العاده خود به شما کمک میکنند به یک برنامه نویس بهتر تبدیل شوید. یکی از این زبان ها پایتون است.

زبان پایتون برای مبتدیان ساده است، با این زبان شروع کنید، زیرا یادگیری آن آسان است و به اندازه کافی قدرتمند است که برای ساختن یک برنامه وب و خودکار کردن چیزهای خسته کننده استفاده شود. در واقع ، اگر به چند سال قبل برگردیم، اسکریپت نویسی دلیل اصلی یادگیری پایتون بود و این اولین و اصلی ترین دلیلی بود که مرا به پایتون جذب کرد ، من در آن زبان پایتون را به زبان پرل که یکی دیگر از زبانهای برنامه نویسی محبوب آن زمان بود، ترجیح دادم.

برای برنامه نویسان با تجربه یا کسی که از قبل با رابی، جاوا یا جاوا اسکریپت آشنایی دارد ، یادگیری پایتون به معنای دستیابی به ابزاری جدید و قدرتمند است و من هنوز برنامه نویسی را نمیشناسم که به ابزارها نه بگوید. پایتون به شما امکان را می دهد تا چیزهای بی اهمیت را به صورت خودکار انجام دهید و به شما کمک میکند تا روی چیزهای هیجان انگیزتر و مفید تر تمرکز کنید.

چرا برنامه نویسان باید زبان پایتون را در سال 2020 یاد بگیرند؟

اگر به فکر یادگیری پایتون هستید اما مطمئن نیستید که چرا باید چنین کاری را انجام دهید ، در اینجا ده دلیل آورده شده است که مزایای یادگیری پایتون در سال 2020 را نشان می دهد. اگرچه سوالات بستگی به این دارد که چه کسی آن سوال را میپرسد اما مثلاً برای یک مبتدی ، یادگیری پایتون مفید است زیرا این زبان بسیار ساده و قدرتمند است.

به طور مشابه ، برای یک برنامه نویس باتجربه که به دنبال یادگیری علوم داده و یادگیری ماشین است یادگیری پایتون منطقی است، زیرا این زبان به سرعت تبدیل به پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در این زمینه ها شده است و API ها و کتابخانه های قدرتمندی برای هوش مصنوعی، داده های علمی و یادگیری ماشین در اختیار شما قرار میدهد.

اجازه دهید در زیر به دلیل استفاده از زبان پایتون بپردازیم :

1. علوم داده

علوم داده به تنهایی بزرگترین دلیلی است که بسیاری از برنامه نویسان در حال یادگیری پایتون در سال 2020 هستند. من می دانم بسیاری از دوستانم که قبلا با زبان جاوا کار کرده اند، در حال یادگیری پایتون هستند. اما چه چیزی پایتون را به یک زبان ترجیحی برای علوم داده و یادگیری ماشین تبدیل می کند؟

آیا چندی پیش زبان R برای این مورد بهترین انتخاب نبود؟ خوب من فکر می کنم کتابخانه ها و چارچوب های پایتون مانند Pandas ، PyBrain ، NumPy و PyMySQL در هوش مصنوعی، علوم داده و یادگیری ماشین از جمله دلایلی هستند که پایتون را مقدم بر زبان R بدانیم. دلیل دیگر تنوع است. پایتون به شما اجازه میدهد کارهای بیشتری را نسبت به زبان R انجام دهید ، برای مثال اسکریپت هایی را برای خودکارسازی موارد ایجاد کنید و به سمت توسعه وب بروید.

2. یادگیری ماشین

یادگیری ماشین یکی دیگر از دلایلی است که برنامه نویسان در حال یادگیری پایتون در سال 2020 هستند. رشد یادگیری ماشین در دو سال گذشته یک پدیده است و به سرعت هر چیزی که در اطراف ما وجود دارد را تغییر داده است. الگوریتم ها روز به روز پیچیده تر می شوند.

بهترین نمونه، الگوریتم های جستجوی Google هستند که هم اکنون می تواند به آنچه انتظار دارید پاسخ دهد. در حال حاضر Chatbots برای پاسخ به سؤالات شما وجود دارد و Uber کاملاً توسط الگوریتمها هدایت می شود. اگر به یادگیری ماشین علاقه دارید و می خواهید یک پروژه براساس آن انجام دهید، پایتون تنها زبان برنامه نویسی است که این امر را برای شما آسان می کند.

اگرچه کتابخانه های یادگیری ماشین در زبان جاوا هم وجود دارد اما در این موضوع میتوانید مطالب بیشتری را در پایتون پیدا کنید، زیرا جامعه توسعه دهندگان این زبان را در یادگیری ماشین نسبت به زبان های دیگر ترجیح میدهند.

3. توسعه وب

توسعه وب دلیل دیگری برای یادگیری پایتون است. این زبان، کتابخانه ها و چارچوبهای بسیار خوبی مانند Django و Flask را ارائه می دهد که توسعه وب را بسیار آسان می کند. کارهایی که ساعت ها در PHP انجام می شود ، در دقایقی در Python انجام می شوند. برخی از وب سایتهای محبوب در اینترنت مانند Reddit با استفاده از پایتون ساخته شده اند.

4. سادگی

سادگی در زبان پایتون بزرگترین دلیل مبتدیان برای یادگیری این زبان است. وقتی برای اولین بار میخواهید برنامه نویسی را شروع کنید، نمی خواهید با زبانی شروع کنید که دارای اصطلاحات سخت و قوانین عجیب و غریب است. پایتون هم قابل خواندن بوده و هم ساده است. همچنین راه اندازی آن آسانتر است. نیازی نیست که با مشکلات مربوط به مسیرهای کلاس مانند Java یا مشکلات کامپایلری مانند C ++ مواجه شوید. فقط پایتون را نصب میکنید و تمام.

5. جامعه گسترده برنامه نویسان

برای یادگیری یک فن آوری جدید به جامعه نیاز دارید و دوستانتان بزرگترین سرمایه شما هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی هستند. شما اغلب با یک در جایی از کارتان گیر میکنید و در این زمان به کسانی نیاز دارید که به شما کمک کنند. با لطف گوگل، شما می توانید راه حل هر مشکل مربوط به پایتون را در عرض چند دقیقه پیدا کنید. اجتماعاتی مانند StackOverflow همچنین بسیاری از متخصصان پایتون را برای کمک به تازه واردان جمع کرده است.

6. کتابخانه ها و فریمورک ها

یکی از شباهت های میان پایتون و جاوا وجود تعداد قابل توجهی از کتابخانه های منبع باز، فریمورک ها و ماژول های موجود برای انجام هر کاری است که می خواهید انجام دهید. وجود این ابزار ها توسعه برنامه کاربردی را بسیار آسانتر می کند. فقط تصور کنید یک برنامه وب را بدون فریمورک هایی مانند  Spring در Java یا Django و Flask در Python ایجاد کنید.

مسلما کار شما بسیار سخت خواهد بود. زبان پایتون به شما اجازه میدهد تنها بر روی منطق کسب و کارتان تمرکز کنید. پایتون برای نیازهای مختلف دارای کتابخانه های بی شماری است. Django و Flask دو مورد محبوب برای توسعه وب هستند و NumPy و SciPy برای علوم داده استفاده میشوند.

7. اتوماسیون یا خودکارسازی

وقتی برای اولین بار در مورد پایتون باخبر شدم و تصمیم گرفتم از آن استفاده کنم به دلیل یکی از نیازهای من برای اسکریپت نویسی بود. من روی برنامه ای کار می کردم که از طریق UDP پیام دریافت می کرد و مشکلی وجود داشت که نمیشد پیام ها را در Log مشاهده کرد. راه های بسیاری را به کار بردم و نتیجه نداد.

روزی یکی از دوستان من  که در کنارم نشسته بود و پایتون را یاد می گرفت، فقط در 5 دقیقه این کار را با استفاده از ماژول های پایتون انجام داد. بدیهی بود که من تحت تأثیر زمان لازم برای نوشتن برنامه با چنین ابزاری قرار گرفتم. این قدرت اتوماسیون پایتون را به من نشان داد.

8. چند منظوره بودن

یکی از مواردی که من در مورد پایتون دوست دارم طبیعت آن است که شبیه چاقوهای ارتش سوئیس، چند منظوره است. این زبان فقط به یک چیز گره نخورده است، به عنوان مثال زبان R که در علم اطلاعات و یادگیری ماشین خوب عمل میکند اما نمیتوان با آن توسعه وب را انجام داد. یادگیری پایتون به این معنی است که می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

می توانید برنامه های وب خود را با استفاده از Django و Flask ایجاد کنید ، می توانید تجزیه و تحلیل داده ها را با استفاده از NumPy ، Scipy ، Scikit-Learn و NLTK انجام دهید.

9. شغل و رشد

پایتون به سرعت در حال رشد است و یادگیری یک زبان برنامه نویسی در حال رشد در صورتی که تازه شروع به کار برنامه نویسی کرده اید ، منطقی است. این زبان نه تنها به شما کمک می کند تا به سرعت شغلی پیدا کنید بلکه رشد شغلی شما را نیز تسریع می کند.

10. حقوق

توسعه دهندگان Python یکی از توسعه دهندگان پردرآمد به ویژه در علوم داده ، یادگیری ماشین و توسعه وب هستند. بسته به تجربه این برنامه نویسان، درآمد آنها هم متفاوت است. حقوق یک برنامه نویس پایتون بین 70000 تا 150000 دلار متفاوت است.

اگر هنوز در مورد یادگیری پایتون قانع نشده اید، پس به این تصویر نگاه کنید ، شکل زیر زندگی یک برنامه نویس پایتون را به درستی نشان می دهد:
phytonProgramming
تصمیم با خودتان است. آیا پایتون را یاد میگیرد؟

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸
نویسنده : امیر حسین نصر
برچسب ها :

پایتون

اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید