اگر شما یک توسعه دهنده حرفه ای React باشید یا حتی تازه کار با React را شروع کرده باشید، حتما می خواهید کار خود را به عنوان یک توسعه دهنده آسان تر کنید. به روز بودن با آخرین روندهای پیرامون اکوسیستم React کار سختی است.

react1

پروژه ها با سرعتی سریع در حال توسعه هستند. با این حال میتوانید از برخی از کتابخانه های بزرگ React که در دسترس عموم هستند، استفاده کنید. در این مقاله اشاره ای به هفت کتابخانه برتر React خواهیم داشت که هر توسعه دهنده ای باید از آن مطلع باشد.

۱. کتابخانه Lodash

Lodash کار با آرایه ها، اعداد، اشیاء و رشته ها در جاوا اسکریپت را برای شما آسانتر می کند. این کتابخانه با داشتن بیش از 40 هزار ستاره در گیت هاب، یک کتابخانه محبوب محسوب میشود. Lodash براساس وب سایت خود ، یک کتابخانه مدرن جاوا اسکریپت است که قابلیت های ماژولار بودن، کارایی و ... را ارائه می دهد. گرچه Lodash کتابخانه ای مخصوص React نیست، اما به دلیل فوق العاده بودن یکی از کتابخانه های مورد علاقه من است. به شما توصیه می کنم Lodash را بررسی کنید.

۲. کتابخانه React Bootstrap

کتابخانه React Bootstrap دقیقاً همان چیزی است که نامش توصیف می کند: کامپوننت های بوت استرپ ساخته شده با ری اکت. بوت استرپ یک ابزار منبع باز برای توسعه با استفاده از HTML، CSS و JS است. بوت استرپ محبوب ترین کتابخانه سمت کلاینت در جهان است.

نکته جالب در مورد کتابخانه React Bootstrap این است که جایگزین جاوا اسکریپت قدیمی بوت استرپ می شود. هر یک از کامپوننت های این کتابخانه از ابتدا به عنوان یک کامپوننت React واقعی و بدون وابستگی های غیر ضروری مانند jQuery ساخته شده است.

به عنوان یکی از قدیمی ترین کتابخانه ها، React Bootstrap به همراه ری اکت در این سال ها تکامل یافته و رشد کرده است. این کتابخانه یک انتخاب عالی به عنوان اساسی برای طراحی رابط کاربری شماست.

۳. کتابخانه React-i18next

اگر به یک برنامه چند زبانه نیاز دارید، پس قطعاً به کتابخانه React-18next احتیاج دارید. React-i18next یک چارچوب قدرتمند بین المللی برای React است که بر اساس i18next طراحی شده است. این کتابخانه یک راه حل کامل برای چند زبانه کردن یک محصول است. از React-i18next میتوان برای برنامه های موبایل ، وب و یا حتی دسکتاپ استفاده کرد.
کتابخانه i18next دارای قابلیت های ترجمه مانند Plurals و فرمت بندی است. علاوه بر این، این کتابخانه برای رندرینگ سمت سرور نیز مناسب است.

۴. کتابخانه React DnD

کتابخانه React DnD (کشیدن و رها کردن) به شما کمک می کند در حالی که کامپوننت های خود را جدا نگه داشته اید، یک رابط  drag-and-drop قوی طراحی کنید. برخلاف بسیاری از دیگر کتابخانه های درگ و دراپ ، React DnD براساس Api های مدرن HTML5 طراحی شده است. این کتابخانه کاملا بر قابلیت کشیدن و رها کردن طراحی شده است و جنبه های بصری مربوط به آن را بر عهده خود شما میگذارد.

در گذشته این کتابخانه دارای یک نقطه ضعف اساسی بود، صفحه نمایش لمسی در این کتابخانه پشتیبانی نمی شد. اگر می خواهید از پشتیبانی لمسی برخوردار باشید ، می توانید، همراه این کتابخانه به جای HTML5 back end از touch back end استفاده کنید.

۵. کتابخانه Material UI

چه کسی در مورد طراحی متریال Google چیزی نشنیده است؟ Material UI یک کتابخانه است که شامل مجموعه ای از کامپوننت ها بوده که طراحی معروف متریال را پیاده سازی می کند. این کتابخانه با داشتن بیش از 50 هزار ستاره در گیت هاب، جز کتابخانه های محبوب محسوب میشود.

Material UI  محبوب ترین بسته React UI در حال حاضر است. پیاده سازی این کتابخانه بسیار آسان بوده و کامپوننت های آن دارای جلوه های بصری و کاربرپسند هستند. این کتابخانه کامپوننت های بسیاری دارد و نمیتوان آنها را در این مقاله ذکر کرد، بنابراین پیشنهاد می کنم این کتابخانه را حتما بررسی کنید.

۶. کتابخانه React Spinners

دیگر هیچ جایی برای اسپینرهای خسته کننده در برنامه های شما وجود ندارد و شما باید از بهترین های آن استفاده کنید. React spinners کتابخانه ای است که طیف گسترده ای از اسپینرهای زیبا را ارائه می دهد. می توان ویژگی های این اسپینرها را تغییر داد و موارد مختلف آن را تنظیم کرد. React Spinners یک کتابخانه کوچک است که در گیت هاب حدود یک هزار ستاره دارد، اما می تواند از نظر تجربه کاربری به برنامه شما کمک کند.

۷. کتابخانه  Enzyme

Enzyme یک ابزار آزمایش جاوااسکریپت است که برای آزمایش خروجی کامپوننت های React ایجاد شده است. این کتابخانه توسط تیم مهندسی Airbnb ایجاد شده و به عنوان کتابخانه ای منبع باز در سال 2015 منتشر شد. منظور از API of Enzyme، بصری و انعطاف پذیر بودن است.

این کتابخانه باید دستکاری و پیمایش خروجی کامپوننت های React را آسان تر کند. Enzyme را می توان با طیف گسترده ای از اجرا کننده های تست، مانند Mocha، Jest و Karma اجرا کرد. اگر در آزمایش کامپوننت های React تازه کار هستید ، به شما پیشنهاد می کنم کتابخانه Enzyme را بررسی کنید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.