کانال تلگرام

۶ دلیل شکست در استارتاپ ها و چگونگی جلوگیری از آنها

تاریخ : ۸ دی ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : کسب و کار

شانس اینکه در نهایت ارزش یک استارتاپ به حداقل یک میلیارد دلار برسد، کم است. اما اگر بتوانید از شایع ترین دلایل شکست جلوگیری کنید، شانس موفقیت شما بالا می رود.

6

تخمین زده میشود که از میان پنج میلیون استارتاپ بی فایده ای که ایجاد شده است، تنها یکی از آنها میتواند به ارزش یک میلیارد دلار برسد. از میان هر هزار استارتاپی که ایجاد میشود تنها دوتای آنها شانس دریافت سرمایه را دارند، و ازمیان آنهایی که سرمایه گذار جذب میکنند تنها یکی در 10 هزارتا میتواند به ارزش یک میلیارد دلار برسد.

کارآفرینان بزرگ در شناسایی و انجام اقدامات لازم برای به حداقل رساندن ریسک های زودهنگام خیلی خوب هستند. در این مقاله هفت نمونه رایج ترین خطرات موجود و راه های مقابله با آنها آمده است.

۱.شکست به دلیل عدم درک درست از مسئله مشتری

بسیاری از سرمایه گذاران فکر می کنند که ایده آنها بسیار درخشان است و بهترین اقدام ساخت محصول، نمایش آن به جهانیان و منتظر ماندن برای ورود پول به حساب بانکی آنهاست. اما در عمل بسیاری از این استارتاپ ها شکست میخورند.

در واقعیت بسیاری از مردم تمایلی به استفاده از این محصولات ندارند، زیرا بیشتر آنها دردی از آنها کم نمیکند. بنابراین آنها فقط محصولی را امتحان می کنند که بدانند مشکل سختی را برای آنها حل کند. پس تا زمانی که بسیاری از افراد حاضر نباشند قبل از آماده شده محصولتان برای آن پولی بپردازند، به سراغ تولید محصول نروید.

۲.عدم تمایل و بررسی بازخوردها در نمونه های اولیه

بسیاری از سرمایه گذاران تا زمانی که محصولشان بسیار عالی نباشد، اجازه نمیدهند، کسی آن را ببیند. البته دلایل زیادی برای انجام این کار اشتباه وجود دارد، آنها می ترسند که شخص دیگری ایده آنها را بدزدد ، بنابراین می خواهند شروع بزرگی داشته باشند. آنها از ارائه نمونه اولیه هراس دارند، زیرا میترسند، کسی محصول آنها را نخرد.

اما این نکته را به خاطر بسپارید که عدم دریافت بازخورد از مشتریان بالقوه، معمولاً برای یک استارتاپ کشنده است. با ساختن یک نمونه اولیه ارزان قیمت از محصول خود و گرفتن بازخورد در مورد آن ، از این مشکل جلوگیری کنید و از آن برای ساخت نمونه جدید استفاده کنید. شما باید این حلقه یادگیری را تکرار کنید تا مشتریان بالقوه محصول شما را مطالبه کنند.

۳.هیچ شور و اشتیاقی برای بازار وجود ندارد

اگر انگیزه اصلی شما کسب درآمد است، پس شرکتی را راه اندازی نکنید. دلیل آن ساده است، برای موفقیت باید در هفته حدود 80 ساعت با دریافتی بسیار کم کار کنید تا استارتاپ شما موفق باشد. کار سخت و کارآمد از طرف شما تنها در صورتی امکان پذیر است که باور داشته باشید، رسالت شما بهبود کیفیت زندگی مشتریانتان است.

بنابراین استارتاپ خود را به سمت حل مشکلی که مشتریان شما با آن سر و کار دارند، هدایت کنید. مردم زمانی کار با شما را شروع میکنند که بدانند مشکلی را که دیگران برای آنها حل نکرده اند، شما حل میکنید. بیشتر محصولاتی که موفق شده اند در درجه اول مشکل خود طراح را رفع کرده است.

۴.عدم مهارت لازم برای پیروزی

اگر فکر می کنید کار کارآفرین فکر کردن به افکار بزرگ و استخدام افراد دیگر برای انجام واقعی کار است ، دوباره فکر کنید. یکی از دلایل مهم عدم موفقیت شرکت های نوپا این است که بنیانگذاران آن نمی توانند کاری را که برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند، خود انجام دهند.

من بسیاری از شرکت های نوپا را دیده ام که شکست خورده اند، زیرا خود مدیر عامل نتوانسته به خوبی دیگران کدنویسی کند. اما اگر در مورد کاری که انجام میدهید از مهارت لارم برخوردار هستید، شانس موفقیت شما افزایش می یابد. به طور کلی ، کارآفرینان درصورتی که صنایعی را انتخاب کنند که به مهارتهایی آنها مرتبط است شانس موفقیت خود را افزایش داده اند.

۵.عدم توانایی در افزایش سرمایه

اگر پیش از این هرگز سرمایه ای برای استارتاپ خود جمع نکرده باشید ، احتمال دارد که از زمان و تعداد رد درخواست های قبل از موفقیت شگفت زده شوید. حتی اگر یک کارآفرین متوجه شود که پول نقدش در حال تمام شدن است، اغلب اوقات فرصتی باقی نمانده است.

پس همیشه باید به دنبال سرمایه گذار باشید. همانطور که در فصل سوم از کتابم توضیح دادم، کارآفرینان می‌توانند با تطبیق رویکرد بالا بردن سرمایه خود نسبت به مراحل توسعه شرکت از این مشکلات اجتناب کنند.

۶.تیم ضعیف، رهبری ضعیف

یک قاتل واقعی برای کسب و کارهای نوپا رهبری ضعیف است که نمی تواند با استعداد ترین افراد را برای مشاغلی که موفقیت شرکت به آنها بستگی دارد جذب کند. واقعیت ساده این است که اگر شما یک رهبر بزرگ نیستید ، یادگیری و تبدیل شدن به رهبری بزرگ برای شما سخت خواهد بود.

علاوه بر این، مهارت هایی که برای جذب 10 کارمند در یک شرکت کوچک نیاز دارید با مهارت هایی که برای جذب 100 یا 1000 نفر دیگر در شرکتی بزرگتر نیاز دارید، کاملا متفاوت است. در مرحله راه اندازی ، یک رهبر بزرگ دارای کاریزمایی فوق العاده است تا بتواند استعدادهای برتر را استخدام کند و شرکت را در مسیر موفقیت هدایت کند.
 

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۸ دی ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید