کانال تلگرام

چیزهایی که یک فریلنسر باید بداند؟

تاریخ : ۸ دی ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : فریلنسر

امروزه اقتصادهایی که از افراد مختلف به عنوان فریلنسر استفاده میکنند، در حال رشد و شکوفایی است. براساس اطلاعاتی که فوربس در اختیار ما قرار داده است، بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ ، ۹۴ درصد از ۱۰ میلیون شغل ایجاد شده، فریلنسر بوده و برای مدت مشخصی در اختیار یک سازمان و یا شرکت بوده اند.

freelancer

در این مدت تقاضاهای بسیار زیادی برای فریلنسرها در زمینه‌ها و صنایع مختلف وجود داشته است، این در حالی است که همین تقاضا برای مشاغل سنتی و استخدام افراد برای زمان طولانی به شدت کاهش یافته است.

با این حال معنای فریلنسر بودن داشتن شغلی است که شما خودتان در آن همه کاره اید. این که شما برای چنین شغلی آماده باشید یا نه، همه چیز به خودتان برمیگردد، در هر حال باید رئیس خود باشید. برای اینکه درک بهتری از کار یک فریلنسر بدست آورید، در این مقاله به 9 مورد اشاره شده است که هر فریلنسری باید در مورد خود و بازار هدفش بداند.

۱. کار فریلنسرها انجام و پیاده سازی پروژه ها تنها برای یک بار نیست

در گذشته، شرکت های نوپا و مشاغل کوچکتر، فریلنسر ها را برای پروژه های کوتاه مدت و موقت خود استخدام میکردند، بیشتر این مشاغل خود یا کارمندانشان فرصت انجام چنین کارهایی را نداشتند. البته این روند اخیراً تغییر کرده است، زیرا امروزه شرکت ها در حال استفاده از فریلنسر ها در انجام کارهای اصلی خود هستند.

نیکلاس بدمینتون، نویسنده، محقق و سخنران اصلی Futurist گفته است: "مشاغل مدرن در حال تصمیم گیری برای اداره خود به شیوه ای ارزان تر هستند". امروزه شرکت هایی به وجود آمده اند که هر چیزی را که نیاز دارند با استفاده از فریلنسر ها فراهم میکنند و مبنای کسب و کار خود را بر پایه آنها استوار کرده اند. حتی مشاغل بزرگ نیز از فریلنسرها به عنوان بخشی از نیروی کار احتمالی خود استفاده می کنند.

ریچ پیرسون، معاون ارشد بازاریابی و دسته بندی در Upwork ، الگوی مشابهی را در این مورد مشاهده کرده است و خاطرنشان می کند که برخی از پروژه هایی که به صورت فریلنسری انجام میشوند، برای مدت 6 ماه انجام کار و پشتیبانی از آنها تمدید میشود. این روند مهمی است که فریلنسر ها در صورت جستجوی کار ثابت باید به آن توجه کنند.

۲. فراتر از محلی بودن فکر کنید

فارغ التحصیلان کالج و کارمندانی که به سختی میتوانند کاری تمام‌ وقت را در نزدیکی خانه خود پیدا کنند، اغلب برای کسب درآمد به یک فریلنسر تبدیل می‌شوند. از آنجایی که کار فریلنسری را می‌توان از راه دور انجام داد، لازم نیست به کارهایی که در نزدیک محل زندگی شماست، بسنده کنید.

پیرسون گفته است که از دیدگاه كسب و كار، شركتهایی که میتوانند از فریلنسر ها استفاده کنند، اغلب استعداد های برتری را بدست خواهند آورد. این شیوه به فریلنسرهایی که در محل زندگی خود شغل های زیادی ندارند نیز کمک میکند.

اگر چه رقابت با تعداد زیادی از متقاضیان ممکن است ترسناک باشد، اما میتوانید شغلی را که در آن صلاحیت بیشتری دارید، فارغ از محل زندگی خود بدست آورید. خیلی از افراد در شهرهایی زندگی میکنند که نسبت به شهر های بزرگ از امکانات کمتری برخوردار است، نباید به این خاطر موقعیت های خود را از دست دهند.

۳.رد کردن بخشی از کار است

از آنجا که فریلنسرها به طور همزمان با چندین مشتری کار می کنند، متعادل کردن چندین پروژه به طور هم زمان، احساس ثبات کمتری را برای شما به وجود می آورد. اغلب اوقات، بر اساس روابط کاری و یا نیاز شرکت به استخدام یک فریلنسر و یا تغییر در بودجه، مشتریان شما تغییر خواهند کرد.

به همین دلیل در درخواست ها از طرف شما بیشتر میشود. کسی میگفت که ما فریلنسر ها با رد کردن برخی درخواست ها راحت میشویم. البته از رد کردن نا امید نشوید و بدانید جزیی از کار است، نگران نباشید، اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، مشتریان خود را خواهید داشت.

۴.یک انجمن پیدا کنید

پیدا کردن یک جامعه و یا انجمن برای پاسخ گویی به سوالاتتان از اهمیت بالایی برخوردار است. جوامع و انجمن های زیادی در مورد کار شما در وب و شبکه های اجتماعی وجود دارد، اما اگر نتوانستید انجمنی را مناسب خود پیدا کنید از ایجاد کردن آنها نترسید. جامعه ای از فریلنسرهای دیگر بسازید تا با انگیزه بمانند و راه شما را ادامه دهند. من با شنیدن موفقیت های دوستانم انرژی و انگیزه زیادی می گیرم و از خطاهای آنها درس میگیرم.

۵.مهارت های خود را برجسته کنید

70 درصد از شرکتهایی که فریلنسرها را استخدام می کنند از آنها برای پر کردن شکاف های مهارتی خاص در میان کارمندان خود استفاده می کنند. اگر مهارت های شغلی شما زیاد و تخصصی است و به آنها تسلط کافی دارید، حتماً هنگام تماس با کارفرما روی آنها تمرکز کنید. اطمینان حاصل کنید که مجموعه مهارتهای منحصر به فرد خود را برجسته کرده اید، در این صورت در نگاه کارفرما یک فریلنسر فوق العاده خواهید بود.

۶.همه چیز را مستند سازی کنید

هنگامی به کار فریلنسری اشتغال دارید، نه تنها خدمات به مشتری ارائه می دهید، بلکه مسئولیت مستندسازی را بر عهده دارید، شما باید کارهایی که انجام میدهید را بنویسید و ریز درآمد های خود را حساب کنید. این ساماندهی و نوشتن حساب ها به شما در تعیین سود و زیان کمک میکند.

۷.مجموعه ای برای نمایش نمونه کارها ایجاد کنید

بسیاری از فریلنسرها برای خود پروفایل های مجازی ایجاد میکنند، این پروفایل های کاری میتواند در سایت هایی مانند Tumblrو About.me ساخته شود. از این طریق کارفرمایان میتوانند در مورد کارهایی که انجام میدهید، اطلاعات خوبی بدست آورند.

با این حال اگر پروفایل مجازی ندارید، حتما مجموعه ای از نمونه کارهای خود را برای ارائه به افراد مختلف فراهم کنید. سابقه ای غنی از کارهای گذشته می تواند کارفرمایان را در هنگام انتخاب شما به عنوان یک فریلنسر ترغیب کنند. توجه داشته باشید که نمونه ای که ارائه می دهید باید مربوط به خود شما باشد.

۸.ارتباطات بسیار مهم هستند

ممکن است کارمندی تمام وقت در کاری که شما را به عنوان یک فریلنسر استخدام کرده است نباشید، اما مادامی که با آنها کار می کنید، کارفرما رئیس شما است. این شخص انتظار دارد که شما یک کار خاصی را انجام دهید ، و درست مانند یک رئیس معمولی باید خطوط ارتباطی با او را باز نگه دارید تا کار به درستی انجام شود.

از چت تصویری و ایمیل برای گفتگو با کارفرمایان و پرسش سوال با کارفرمایان خود استفاده کنید. هنگامی که یک پروژه را ارسال می کنید، در صورت بازخورد آماده باشید و اگر کارفرمای چیزی متفاوت بخواهد ، تجدید نظر کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۸ دی ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
برچسب ها :

فریلنسر

اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید