کانال تلگرام

7 اصل UX برای ایجاد یک وب سایت بزرگ

تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : تجربه کاربری

همه ما زمان زیادی را صرف خواندن اخبار، مرور وب سایت ها و استفاده از برنامه های وب می کنیم. در بعضی موارد تجربه خوبی از گشت و گذار در سایت های مختلف برای بدست آوردن این اطلاعات نداریم. همه اینها به دلیل طراحی ضعیف است که تجربه کاربری را در نظر نمی گیرد.

ux100

از دور خیلی راحت میتوان این خطاها را پیدا کرد و در مورد آنها صحبت کرد، اما وقتی طراح پروژه باشید، قضیه کمی تفاوت دارد. به عنوان یک طراح وب وظیفه اصلی ما این است که طراحی وب سایت را به نحوی انجام دهیم که کاربران در استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند و البته این کار آسان نیست. در این مقاله بهترین روش های طراحی UX برای پروژه های وب ارائه شده است.

1. طراحی باید روی تجربه کاربری متمرکز شود

تجربه کار با وب سایت ها از آن چیزی که آنها برای ارائه دارند، مهمتر است. اغلب کاربران، داده ها و نکات برجسته ای از محتوا را فراموش می کنند ، اما روان بودن و احساس خوبی که وب سایت شما در دسترسی به آنها ارائه میدهد را به یاد خواهند داشت.

گرافیک، چیدمان، متن و عناصر تعاملی به صورت هم افزایی با هم کار می کنند تا یک تجربه خوب را به کاربران ارائه دهند، بیاد داشته باشید که تنها هدف ما ارائه اطلاعات به کاربران نیست.

طراحی UX یا همان تجربه کاربری بخش مهمی از یک وب سایت است.شاید اطلاعاتی را که شما ارائه میدهید، سایت رقیب نیز ارائه دهید، اما اگر بتوانید به روشی مناسب و کاربرپسند این اطلاعات را ارائه دهید، برنده میدان شمایید. وب سایت های مدرن دارای ویژگی های بصری و تعاملی بیشتری هستند تا بتوانند برای کاربران دلپذیرتر باشند، در این صورت آنها میتوانند در این دنیای پر رقابت زنده بمانند.

2. وب سایت ها مرور می شوند، اما خوانده نمی شوند

وب سایت شما باید قابل مرور کردن باشد و این مورد بسیار ضروری است، زیرا اکثر افراد وب سایت شما را نمی خوانند ، بلکه آن را مرور میکنند. استفاده از اینفوگرافیک و تصاویر بسیار حائز اهیمت است، آنها به روشی تبدیل شده اند که میتوانند توسط هرکسی اطلاعات را منتقل کنند. ایجاد صفحاتی که قابلیت مرور داشته باشند، برای مخاطبان شما جذاب خواهد بود. اکثر کاربران وب سایت شما، مطالب را مرور میکنند تا به اطلاعاتی که مد نظر آنهاست، برسند.

3. کاربران خواستار شفافیت و سادگی هستند

کاربران در کسری از ثانیه، طراحی وب سایت شما را ارزیابی می کنند، بنابراین چیزی را که آنها میخواهند را باید برایشان فراهم کنید و آن را در سایت خود برجسته کنید. دکمه هایی در وب سایت شما وجود دارد، که اعمال مختلفی را برای کاربران انجام میدهد، پیدا کردن این دکمه ها نباید برای آنها دشوار باشد.

با استفاده از جلوه های بصری بر روی این دکمه ها در صفحه اصلی خود تمرکز کنید. به طور مداوم آنچه که برنامه یا سایت شما برای کاربران انجام میدهد را مورد بازبینی مجدد قرار دهید، و تا میتوانید استفاده از آن را ساده تر کنید. بخشی از طراحی این امکان را برای اکثر کاربران فراهم کرده است که بتوانند در صورت نیاز قابلیت های اضافی را نمایش داده و یا پنهان کنند. همچنین ارائه یک طراحی شفاف و سازگار برای کاربران بهتر است.

آنها باید بدانند که هنگام استفاده مجدد از رنگ ها، رفتارها و زیبایی شناسی چه چیزی را می توانند انتظار داشته باشند. هنگامی که آنها با برخی از جنبه های طراحی آشنا بشوند، فرآیندهای وب سایت شما برای آنها بسیار ساده تر میشوند.

4. عناصر رایج طراحی را با خلاقیت خود دوباره بازتعریف نکنید

هنگامی که عناصر رایج طراحی برای کاری مشخص استفاده میشوند، با خلاقیت خود نباید آنها را باز تعریف کنید. در این صورت فهم رابط کاربری شما برای کاربران دشوار خواهد بود، و این چیزی نیست که شما میخواهید. شما تمایل دارید، یک رابط آشنا و دوست داشتنی داشته باشید که در آن اشیاء استاندارد مانند پیوندها به عنوان لینک مشخص می شوند و به عنوان مثال صفحه ورود سایت باید در بالا سمت چپ قرار داشته باشد.

نیازی به جابجایی چنین مؤلفه های استانداردی نیست. به کار بردن خلاقیت در الگوهای استاندارد می تواند رابط کاربری شما را برای درک دشوار کند و حتی سطح دسترسی کاربران شما را کاهش میدهد. URL ها، دکمه ها و مکان منوی ناوبری سایت باید قبل از طراحی روی قابلیت استفاده تمرکز داشته باشند. بهترین کار این است که ابتدا بر روی سطح دسترسی پذیری در آنها تمرکز کنید و سپس عناصر خلاقانه را اضافه کنید.

5. مخاطبان خود را بشناسید

قبل از ایجاد یک وب سایت، باید ایده خوبی از مخاطبان آن وب سایت یا برنامه مورد نظر داشته باشید و سپس بررسی کنید که چگونه میتوان بهترین رابط کاربری را برای آنها طراحی کرد.

هنگامی که ایده ای روشن از مخاطبانی مشخص را برای وب سایت یا برنامه خود داشته باشید، می توانید نیازها و خواسته های آنها را دریابید و طراحی کاملی را تهیه کنید که خواسته های آنها را برآورده سازد. وقتی مخاطبان خود را شناسایی کردید، به یاد داشته باشید که بازخورد آنها را در طراحی خود بگنجانید. توجه به بازخورد عملی کاربران نهایی بسیار ارزشمند است.

6. سلسله مراتب بصری

هنگامی که مهمترین عناصر طراحی را روی رابط کاربری خود قرار میدهید، آنها را برجسته کنید تا کاربران روی آنها تمرکز کنند. در طراحی روش های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای برجسته سازی استفاده کنید، اما مؤثرترین آن روش ها، بزرگتر ساختن عناصر از دیگر موارد در صفحه اصلی است. بزرگتر کردن یک عنصر نسبت به عناصر اطراف آن به تجربه کاربری وب سایت شما کمک میکند.

7. ویژگی های تجربه کاربری

ویژگی هایی که در یک تجربه کاربری خوب در اختیار کاربر خود قرار میدهید، عبارت اند از :

  • مفید بودن : محتوا باید اصلی باشد و نیاز کاربران را برآورده کند.
  • قابل استفاده : سایت شما برای استفاده باید آسان باشد.
  • خوشایند : عناصر طراحی باید باعث ایجاد احساسات خوب و حس قدردانی در کابران شوند.
  • قابل یافتن : محتوا باید در محل و مکان مشخصی مستقر بوده و قابل پیمایش باشند.
  • در دسترس : محتوا باید برای افراد معلول نیز قابل دسترس باشد
  • قابل اعتماد : کاربران باید آنچه را که به آنها می گویید باور داشته و اعتماد کنند.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : حمید رضا ملکی
برچسب ها :

اصول_UX

اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید