کانال تلگرام

5 نشانه برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده نرم افزار

تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : آروین سعادت نیا
دسته بندی ها : طراحی وب , برنامه نویسی

چرا می خواهید به یک توسعه دهنده نرم افزار تبدیل شوید؟ به خصوص اگر شما توانایی توسعه نرم افزار را دارید دلایل زیادی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده نرم افزار وجود دارد. مهندسی نرم افزار حرفه ای است که به سرعت در حال رشد است.

مادامی که وب سایت ها و برنامه های کاربردی برای شرکت های مختلف ایجاد میشوند، همیشه درخواست های زیادی برای تولید نرم افزارهای جدید وجود دارد. با درگیر شدن در این حرفه، مطمئن خواهید بود که از امنیت شغلی بالایی برخوردار هستید.

پیش بینی می شود که اشتغال توسعه دهندگان نرم افزار بر اساس داده های BLS از ایالات متحده از سال 2018 تا 2028 به مقدار 21٪ رشد کند. این آمار نشان میدهد که این حرفه نسبت به دیگر حرفه ها از سرعت رشد بالاتری برخوردار است.

مهندسان نرم افزار برای پاسخگویی به این تقاضای بالای برنامه های کامپیوتری بسیار با ارزش خواهند بود. این رشد زیاد در صنعت نرم افزار به این دلیل است که بسیاری از کارها در حال ماشینی شدن هستند، برخی مشاغل دیگر وجود خارجی نخواهند داشت. مهندسی نرم افزار یک شغل خوب و آینده دار است، اما چگونه میتوانید بفهمید که این شغل برای شما مناسب است؟

علائمی که میتواند نشان دهد، شما مهندس نرم افزار خوبی خواهید بود

نشانه های واضحی وجود دارد که نشان میدهد برنامه نویسی یک مسیر شغلی هوشمندانه برای شماست. در اینجا در مورد خصوصیات شخصیتی شما برای شروع مسیر شغلی مهندسی نرم افزار صحبت خواهیم کرد.

وقتی این مقاله را تا انتها خواندید از خودتان بپرسید که آیا این، از خودتان بپرسید که آیا این ویژگی ها در من وجود دارد یا خیر. اگر بیشتر این ویژگی ها را دارید یا می خواهید در زمینه بهبود آنها در آینده دست به کار شوید، شانس زیادی برای موفقیت در مهندسی نرم افزار دارید.

1. شما باید بتوانید خودتان را آموزش دهید

پیگیری برای یادگیری برنامه نویسی اغلب به تمایل، علاقه و تلاش شما مربوط میشود. بیشتر برنامه نویسان مهارت های شغلی مورد نظر خود را فقط با نشستن در کلاس ها یاد نمی گیرند. درعوض ، آنها در خلوت خانه های خود در مقابل یک کامپیوتر نشسته اند و خودشان بسیاری از مطالب را یاد میگیرند. از طرفی شرکت های نرم افزاری به دنبال توسعه دهندگانی هستند که از قبل اصول را می شناسند.

برای مثال نحوه کار با زبان های برنامه نویسی شناخته شده و ویژگی های آنها را باید بدانید. اگر انتظار دارید که شرکتی شما را استخدام کند و شخصی مطالب را به شما آموزش دهد، احتمالاً ناامید خواهید شد. واقعیت این است که شما باید فردی باشید که بتواند خود مسائل را یاد بگیرید. قبل از شروع اولین کار، باید خودتان را به تنهایی برای یادگیری بخش های مختلف آن آماده کنید.

همکاران شما احتمالاً مشغول کارهای خود هستند و وقتی برای آنها باقی نمی ماند که بخواهند، همه چیز را به شما بگویند. پروژه های مختلف به دانش و مهارت های مختلفی نیاز دارند. بنابراین، یک نکته خوب  قبل از شروع کار برای یک شرکت یا یک مشتری واقعی این است که باید وقت خود را برای آموزش جنبه های مختلف مهندسی صرف کنید.

ممکن است بخواهید در زمینه ای که علاقه دارید، مانند توسعه وب یا برنامه های اندروید تمرکز کنید. این کار یک روش خوب برای یادگیری نحوه کدنویسی موثر و پیاده سازی اولین نمونه کاری است. شما باید توانایی پایداری در آموزش خود را داشته باشید. شما باید چیزهای جدید را به طور مداوم یاد بگیرید و روزانه مهارت های خود را بهبود بخشید.

2. شما باید بی نهایت صبر داشته باشید

روسای شرکتی که کار استخدام را انجام می دهند، معمولاً مزاج فرد مورد نظر را ارزیابی می کنند. برای اینکه کدنویس باشید، باید پایدار باشید. وقتی همه چیز دقیقاً طبق برنامه ریزی پیش نمیرود، نباید از کوره در بروید. کارهایی که باید به عنوان یک برنامه نویس انجام دهید، معمولا مشخص و واضح است.

شما باید بتوانید مشکلات را حل کنید. شما باید در تلاش برای دستیابی به اهداف خود در هنگام انجام یک پروژه پشتکار داشته باشید. موفقیت یا شکست شما اغلب به موفقیت یا شکست تیم شما منجر خواهد شد. شما عزت‌نفس و اعتماد مشتری را از طریق دستاوردهای جمعی خود به دست می‌آورید( نه انجام کارها به تنهایی).

توسعه نرم افزار می تواند بسیار ناامید کننده باشد. مستندات ممکن است قدیمی یا اشتباه باشد. برنامه نویس قبلی که کارش را شما ادامه می دهید، ممکن است کدهایی نوشته باشد که قابل خواندن نباشد. ممکن است روسای شما در جایی که احساس می‌کنید باید سازنده باشند، قوانین سختی را برای شما وضع کنند. با این حال، هیچ‌کس نمی‌خواهد با کسی کار کند که نوسانات روحی غیرقابل‌پیش‌بینی داشته باشد، زیر لب نفرین کند و یا مدام غر بزند.

شما باید در حالت پایدار باشید تا بتوانید یک برنامه نویس باشید، به خصوص در یک محیط اداری. اگر در این مورد تعادل طبیعی ندارید، پس باید روی آن کار کنید .ممکن است برای رسیدن به یک وضعیت پایدار به یک برنامه ورزشی مناسب نیاز داشته باشد. می‌توانید هنرهای رزمی را یاد بگیرید.

بهتر است وقتی را نیز با خانواده و دوستانتان بگذرانید. اگر شما فردی هستید که نمی‌تواند به خاطر شکست غیرمنتظره از ناراحتی اجتناب کند، ممکن است برنامه‌نویسی برای شما مناسب نباشد. به خاطر داشته باشید که هیچ کسی برنامه نویس متولد نشده است. برنامه نویسی مهارتی است که یادگیری آن زمان میبرد.

3. آغوش شما باید برای نقد های سازنده باز باشد و به آنها پاسخ دهید

بهترین برنامه نویسان کسانی هستند که به درستی با نقدها دست و پنجه نرم می‌کنند، البته فرض میکنیم اکثر نقدها سازنده هستند. باید شخصیتی داشته باشید که بتوانید افکار و ایده‌های دیگران را قبول کنید. این امر به خصوص برای زمانی که در بخشی از یک شرکت بزرگتر کار میکنید، صادق است.

برنامه نویسانی که به تنهایی و به شیوه خود کدنویسی میکنند کم هستند، پس باید برای فراگرفتن مهارت های جدید تلاش زیادی انجام دهید. در این صورت میتوانید در یک شرکت استخدام شوید. همانطور که گفتم، معمولا مشکلات زیادی در برنامه‌نویسی به وجود می آید و شما باید خودتان را برای حل همیشگی آنها آماده کنید.

کسی که با او کار می‌کنید ممکن است یک راه‌حل متفاوت برای یک مساله داشته باشد که از راه حل شما بسیار کارامد تر است. به یاد داشته باشید که تکنولوژی‌های جدید همیشه به بازار می‌آیند و تکنیک‌های جدید همیشه در حال توسعه هستند.

زمانی که می‌خواهید به یک توسعه دهنده تبدیل شوید و در یک تیم کار کنید، باید خودتان را به اندازه کافی آماده کرده باشید و ایده های مختلفی را برای حل مسئله ارائه دهید. باید یاد بگیرید که تنها یک روش برای حل یک مسئله وجود ندارد. گاهی اوقات باید از راه حل مورد نظر خود را به نفع تیم بگذرید.

4. به محصولاتی که توسعه می دهید، باید افتخار کنید

برخی از برنامه نویسانی که برای شرکت‌ها کار می‌کنند، هیچ عشق و علاقه ای به چیزی که تولید میکنند، ندارند. آن‌ها به آنچه که تیم آن‌ها تولید می‌کند اهمیت نمی‌دهند، و بیشتر به دنبال دریافت حقوق خود در آخر ماه هستند. شاید بتوانید برای مدتی به این شیوه جلو بروید، اما این روش پایدار نیست.

ممکن است برای ایجاد چیزی تلاش کنید اما شور و اشتیاقی  برای آن نداشته باشید. با این حال به این معنا نیست که نباید به کار خود افتخار کنید. شما هنوز هم در ایجاد یک محصول جدید مشارکت دارید. شما چیزی را به دنیا وارد می‌کنید که قبلاً وجود نداشته است، محصول شما باعث ایجاد تفاوت بین افرادی می‌شود که از آن استفاده می‌کنند.

فقط به خاطر داشته باشید که محصولی که توسعه خواهید داد به مردم کمک کند تا یک مشکل را حل کنند. بنابراین در مورد شغل خود مشتاق باشید و سعی کنید از جنبه‌های مختلف به عنوان یک مهندس، مالک و کاربر به محصولات نگاه کنید.

5. شما باید علاقه داشته باشید به هم تیمی های خودتان کمک کنید

قبلاً درباره ماهیت مشارکتی کار برنامه نویسی صحبت کردیم. این کار نیازمند یک همکاری قوی در تیم است و شما باید یک فرد فعال در تیم خود باشید. من تجربه های زیادی از برنامه نویسی و مدیریت یک تیم داشته ام و با برنامه نویسان زیادی سر و کار داشته ام، یک چیز در مورد همه آن‌ها مشترک بود، در واقع بهترین سازندگان آن‌هایی هستند که هر روز قصد کمک به همکاران خود را دارند.

کلید موفقیت در یک تیم در همکاری میان افراد آن تیم است. پس سعی کنید عضوی از تیم باشید و خودتان را از دیگران جدا نبینید. وقتی برای کسی مشکلی پیش آمد، فردی باشید که خلاقانه فکر می‌کند و یک راه‌حل کار ساز پیشنهاد می‌کند.

آیا مهندسی نرم افزار برای شما مناسب است؟

امیدوارم بعد از خواندن این مقاله حالا کمی بیشتر در مورد شغل یک مهندس نرم افزار بدانید، امیداوارم فهمیده باشید که ویژگی های شخصیتی شما به یک برنامه نویس نزدیک است یا خیر. البته اگر فاقد مهارت هایی هستید که در این مقاله از آنها صحبت کردم، این بدان معنی نیست که درهای توسعه نرم افزار بر روی شما بسته است. درعوض، شما باید روی آن مهارتهایی کار کنید که ممکن است هنگام تبدیل شدن به برنامه نویس، برای شما مفید باشد.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : آروین سعادت نیا
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید