کانال تلگرام

بهترین ابزارهای لازم برای یک فریلنسر

تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : امیر حسین نصر
دسته بندی ها : فریلنسر

بدون شک اگر یک طراح فوق‌العاده یا توسعه دهنده ای با استعداد هم باشید، به این معنا نخواهد بود که به عنوان یک فریلنسر هم موفق خواهید شد. دلیل این موضوع این است که وقتی یک فریلنسر باشید، باید کارهای بیشتری نسبت به طراحی و توسعه انجام دهید.

در این صورت، برای راضی نگه داشتن مشتریان، با کوهی از فعالیت های مدیریتی و تلاش بی‌پایان برای رسیدن به پروژه بعدی مواجه خواهید شد. خوشبختانه نیازی نیست بترسید. ابزارهای فوق العاده قدرتمندی در این مسیر وجود دارد که آماده اند به شما کمک کنند.

این ابزارها در بخش های مدیریتی و فروش، از شما حمایت میکنند، از طرفی میتوانید بر روی ایجاد وب سایت های قدرتمند تمرکز کنید. بنابراین در این مقاله به پنج ابزار مختلفی که برای موفقیت هر فریلنسر مورد نیاز است، خواهیم پرداخت. ما با ترسناکترین بخش کار یک فریلنسر، یعنی پرداختن به امور مالی آغاز میکینم.

tools-for-freelancers1

1. ابزارهای مالی

یکی از مهمترین موانع در نظر بسیاری از افرادی که در حوزه فریلنسری مشغول به کار هستند، امور مالی است. در این حالت با فاکتورهای مالیاتی و پرداخت نشده رو به رو خواهید شد، و خیلی راحت میتواند کنترل آنها از دست شما خارج شود.

با این حال، ابزارهای بسیار خوبی در بازار وجود دارد که به جلوگیری از این مشکلات کمک می کند. ابزاری مانند FreeAgent ، Xero و Freshbooks به شما در این مسیر کمک میکنند. در بیشتر این موارد این ابزارها میتوانند نیاز شما را به داشتن یک حسابدار برطرف کنند. اما حتی اگر اینگونه هم نباشد، مبلغی را که باید به آنها برای حسابرسی کارهای خود بپردازید، کاهش میدهد.

با استفاده از این ابزارها به راحتی میتوانید امور مالی خود را تحت کنترل داشته باشید. شما قادر خواهید بود سودآوری خود را به سادگی مشاهده کنید، از هرگونه مشکلی در جریان گردش پول در آینده مطلع شوید و بدانید که برای پرداخت مالیات چقدر نیاز دارید.

همچنین می توانید به مشتریان خود فاکتور دهید، پول از آنها دریافت کنید و پرداخت کنندگانی که دیرتر پول میدهند را دنبال کنید، همه این کارها با چند دلار در ماه برای شما قابل انجام است. البته قبل از اینکه بتوانید به مردم فاکتور دهید، آنها باید به شما اعتماد کرده و پروژه خود را به شما بسپارند، به این منظور باید یک طرح اولیه پیشنهادی فوق العاده به آنها ارائه دهید.

2. طرح اولیه پیشنهادی نرم افزار

پاسخ دعوت به مناقصه یک فرآیند ضروری اما زمان گیر است. شما باید همه اسناد را به دقت آماده کنید، و در بسیاری از موارد، آنها باید از لحاظ بصری جذابیت نیز داشته باشند. البته ایجاد پیشنهادهای حیرت‌انگیز حتی بدون استفاده از هیچ نرم‌افزار تخصصی نیز امکان پذیر است.

با این حال ، استفاده از اپلیکیشن هایی مانند Qwilr یا Proposify نیز مزایایی دارد. به خصوص که میتوانند در زمان شما بسیار صرفه جویی کنند. این برنامه‌ها مجموعه‌ای از الگوهای طراحی سفارشی را برای شما فراهم می‌کنند تا پیشنهادهای شما تا حد ممکن خوب به نظر برسند.

حتی میتوانید بخش هایی که تکراری هستند را برای استفاده مجدد ذخیره سازی کنید. Proposify حتی چیزهایی مانند نام مشتری را به هنگام کپی برداری میان طرح های پیشنهادی جایگزین میکند.

اما این برنامه‌ها مزایای دیگری را فراتر از صرفه‌جویی در زمان ارائه می‌کنند. آنها وقتی یک مشتری اسناد شما را باز می‌کند را به شما اطلاع میدهند. این برنامه ها حتی به مشتریان شما اجازه میدهند، پیشنهاد شما را قبول کرده و در ازای آن پرداخت داشته باشند.

Qwilr و Proposify هر دو دارای ویژگی های پیشرفته ای هستند که نیمتوانید از اسناد Word یا PDF انتظار داشته باشید. به عنوان مثال، آنها دارای جداول قیمت گذاری تعاملی هستند که به مشتری امکان می دهد تحویل های مورد نظر خود را سفارشی کند.

3. ابزارهای همکاری در پروژه ها

داشتن کنترل مناسب بر روی پروژه ها برای موفقیت در حوزه فریلنسری لازم و ضروری است. این امر نه تنها به تضمین در سودآوری شما کمک می کند، بلکه وجود ارتباطات شفاف باعث اطمینان مشتریان از توانایی شما در ارائه پروژه میشود.

هیچ کمبودی در ابزارهای موجود برای مدیریت پروژه های شما وجود ندارد. رایج ترین ابزار برای این کار Basecamp است، با این حال هنوز جایگزین های خوبی نیز برای آن در دسترس هستند، به عنوان مثال میتوانید از Podio یا Trello هم استفاده کنید. این ابزارها به شما این امکان را می‌دهد که پروژه‌ها را دنبال کنید، کارهایتان را واگذار کنید و تمام بخش های پروژه خود را با با یکدیگر هماهنگ نگه دارید. اما از همه مهمتر اینکه همه ارتباطات مشتری در یک جا قرار دارد.

با این حال مراقب باشید، بعضی از مشتریان راه ‌های ترجیی خود را دارند. وادار کردن مشتریان به اتخاذ ابزاری که با آن‌ها ناآشنا هستند، می‌توانند باعث سردرگمی و آسیب در روابط شود. همیشه از یک مشتری بپرسید آیا قبل از شروع پروژه از برنامه انتخابی خود راضی هستند یا خیر. با اینکه ابزارهایی مانند basecamp برای مدیریت فایلهای مربوط به یک پروژه عالی هستند، همچنین باید اسناد مربوط به کسب‌وکار خود را هم نظر بگیرید.

4. مخزن اسناد

حجم مستنداتی یکه یک کسب و کار تولید میکند بسیار بالا است، از داده های مالیاتی گرفته تا یادداشت ها مربوط به جلسات همگی باید مستند سازی شوند. در حالت ایده آل، این اطلاعات باید در مکانی به صورت متمرکز نگه داری شود که بتوان به راحتی از میان آنها به جستجو پرداخت. خوشبختانه ابزارهایی وجود دارد که برای این کار مناسب هستند.

برای کسانی که در اولویت اول به صورت دیجیتالی کار می کنند، ابزاری مانند Bear یا Notion وجود دارد. هر دو برنامه در سازماندهی محتوای دیجیتال بسیار عالی هستند، اما زمانی که نوبت به نوشتن مطالب بر روی کاغذ میرسد، شاید استفاده از آنها چندان مناسب نباشد.

ابزارهای ضروری یا لوکس؟

وقتی یک فریلنسر باشید شاید یک سنت هم برای شما یک سنت باشد. حتی گاهی اوقات ممکن است ابزارهایی که در بالا از آنها نام بردیم برای شما ضروری نرسد، اما باید بدانید که وقت هم طلاست و شما برای آن هزینه میپردازید. پس با توجه به زمان خود تصمیم درستی بگیرید.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
نویسنده : امیر حسین نصر
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید