کانال تلگرام

7 مزیت یادگیری برنامه نویسی که در زندگی شما تاثیر میگذارد!!

تاریخ : ۵ فروردین ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
دسته بندی ها : برنامه نویسی

همیشه نسبت به برنامه نویسی این دید وجود داشته است که این رشته برای افراد باهوش ساخته شده است، آنهایی که می‌توانند ۱۰۰ کلمه در دقیقه تایپ کنند در حالی که مدام به صفحه نمایش چشم دوخته اند و صفحه را به سمت پاییین اسکرول میکنند. با این حال این دید دیگر درست نیست.

بسیاری در تلاش برای یادگیری کدنویسی هستند و این کار به یک روال تبدیل شده است و این دیدگاه که هرکسی میتواند برنامه نویسی را یاد بگیرد تقویت شده است. در این راه فقط نیاز به تمرکز، صبر و تلاش دارید.

codingAdvantage

من به عنوان شخصی که از برنامه نویسی چیزی نمیدانستم این کار را انجام دادم، پس شک نداشته باشید که شما هم میتوانید این کار را انجام دهید. در این مقاله به 7 مزیت یادگیری برنامه نویسی نگاهی انداخته ایم که میتوانند در زندگی شما تاثیر داشته باشند، تاثیراتی که شاید اصلا انتظار آنها را نداشته باشید.

1. باهوش تر میشوید و متفاوت از دیگران فکر میکنید

این موضوع ثابت شده است که یادگیری برنامه نویسی می تواند به شما کمک کند در موضوعات دیگری که در حال مطالعه یا یادگیری آنها هستید بهتر عمل کنید. در حین برنامه نویسی، شما می آموزید که چگونه یک مشکل را به مراحل کوچکتری تقسیم کنید و از زبانی استفاده کنید که کامپیوتر میتواند آن را درک کند.

در انجام این کار، شما طرز تفکر مشخصی درباره مواجهه با مشکلات بدست می آورید و حجم زیادی از اطلاعاتی که برای حل مسئله به آن نیاز دارید را پردازش میکنید. به عبارت دیگر، شما یاد می‌گیرید که نسبت به حل مسائل دید بزرگتری داشته باشید.

در درجه اول باید یاد بگیرید که چطور فکر کنید، قبل از اینکه واقعا ً چیزی را حل کنید. یادگیری برنامه نویسی چیزی بیش از یادگیری یک زبان کامپیوتری است، در واقع برنامه نویسی به شما کمک میکند با دید یک رایانه برای حل یک مسئله اقدام کنید، در نتیجه شما مهارت هایی را می آموزید که در حل مسائل زندگی شما موثر است.

2. بیشتر ورزش میکنید (بله، واقعاً!)

به نظر می رسد که یادگیری برنامه نویسی در مقابل سلامت جسمانی است، شما ساعت های بی پایان در مقابل یک کامپیوتر قرار می گیرید و به صفحه مانیتور خود خیره میشوید. اما این موضوع درست نیست و تفسیری غلط از برنامه نویسی را به شما تلقین میکند.

برای بسیاری از افراد، انجام ورزش و حفظ سلامت جسمانی، انرژی و پشتکاری برای انجام هر کاری است. یادگیری برنامه نویسی بدون شک در این رابطه سودمند است. شما یاد میگیرد که برای رفع نیازهای شخصی و کاری خود برنامه نویسی کنید. از طرفی برای این کار نیاز به سلامت جسمانی دارید، پس سعی میکنید ورزش و تمرینات بدنی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

3. تاثیر مثبتی برای حرفه و شغل آینده شما دارد

نکته مهم در داشتن یک زندگی موفق داشتن مهارت های لازم برای هر شغلی است. یادگیری برنامه نویسی از طریق بسیاری از راه ها و فرصت ها به دستیابی به این امر کمک می کند. گذراندن دوره های مناسب در این راه می تواند مهارت لازم برای دنبال کردن یک حرفه تمام وقت در توسعه وب را برای شما فراهم آورد. تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان که زبان هایی مانند HTML، CSS، و جاوا اسکریپت را بلد هستند وجود دارد.

ایجاد هرگونه تغییر شغلی می تواند ترسناک باشد زیرا شما از عدم ثبات مالی خود اطمینان دارید و نمیتوانید تضمین کنید کار جدید جواب میدهد. یادگیری برنامه نویسی، با داشتن پتانسیل خوبی که در بخش حقوق و رشد شغلی دارد، می تواند بسیاری از این نگرانی ها را از بین ببرد. شرکت ها و افراد زیادی وجود دارند که صرفاً برای یک پروژه واحد به دنبال استخدام توسعه دهندگان هستند.

بهترین قسمت از کار برنامه نویسی، انعطاف پذیری در برنامه ریزی برای انجام کارهای دیگر است، خیلی ساده میتوانید بعد از کار خود در یک شرکت در خانه نیز کار کنید. حتی اگر فرصتی برای انجام کارهای فریلنسری نداشته باشید، قطعاً می توانید آنچه را که می آموزید در حرفه یا مسئولیت های فعلی خود بگنجانید.

شما می توانید برای افزایش بهره وری یا حل مسئله ای که شرکت شما با آن دست و پنجه نرم می کند، برنامه های ساده بنویسید. بسیاری از افراد روش هایی را برای ادغام مهارت های برنامه نویسی خود در زندگی روزمره پیدا می کنند. بنابراین نگران نباشید، یادگیری برنامه نویسی شما، زندگی شما را محدود نخواهد کرد. در مقابل درهای بیشتری را به روی شما باز میکند.

4. درآمد بیشتری کسب میکنید

موفقیت مالی یک هدف مهم برای بسیاری از افراد است و یادگیری برنامه نویسی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در آن داشته باشد. مهم نیست که شغل و حرفه قبلی شما چه بوده است؛ در هر حال مهارت‌های برنامه نویسی مفید هستند.

فرصت‌های شغلی در مورد یادگیری برنامه نویسی در بخش قبل مورد بحث قرار گرفت، فرصت‌های نامحدودی برای سرمایه‌گذاری مالی در این بخش ها وجود دارد. همچنین اگر می‌خواهید برای خودتان و به تنهایی کار کنید، مهارت‌های برنامه نویسی همچنان می‌تواند کمک بزرگی باشد.

توسعه دهندگان بسیاری وجود دارند که از توانایی کدنویسی خود برای شروع یک کسب و کار و یا ایجاد وب سایت های مختلف برای افراد دیگراستفاده میکنند. از طرفی از این مهارت های برنامه نویسی برای پیشبرد بسیاری از ایده ها میتوان استفاده کرد. بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ های موفق حداقل مهارت هایی را در برنامه نویسی دارند.

5. زندگی اجتماعی خود را بهبود می بخشید

یادگیری برنامه نویسی، زندگی اجتماعی شما را تحت تأثیر قرار می دهد، زیرا می تواند زمینه ارتباط برقرار کردن با سایر نقاط جهان و همچنین افراد نزدیک شما را فراهم بیاورد. شما توانایی ایجاد برنامه‌ها و وب سایت‌هایی را دارید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

در نتیجه این خود راهی برای ارتباط با دیگران است. وقتی برنامه نویسی را یاد میگیرد، مجهز به ابزارهایی برای ساخت برنامه هایی میشوید که علایق و یا اعتقادات شما را به اشتراک می‌گذارند که ممکن است بر پایه یک خدمت، محصول و یا یک ایده باشد.

انعطاف‌پذیری در یادگیری برنامه نویسی و انجام پروژه های مختلف حتی میتواند مرزهایی فیزیکی را هم بشکند. افراد زیادی وجود دارند که تجربه های زیادی در این باره دارند و برای انتقال این تجربه به نقاط مختلف سفر میکنند.

6. ایده های مورد نظر خود را در زندگی خود اعمال میکنید

همه ما ایده‌هایی برای بهبود زندگی داریم، چه در زندگی شخصی و یا در محیط کار. در اغلب موارد، ما فاقد ابزارهای تکنولوژیکی برای تبدیل دقیق این ایده‌ها به یک پروژه ملموس هستیم که بتوان آن را اجرا کرد. یادگیری برنامه نویسی به ما توانایی توسعه شخصی پروژه‌هایی که با دیدگاه ما تطبیق خواهند کرد را فراهم می‌کند، بدون اینکه نیاز داشته باشیم برای این کار از توسعه دهندگان دیگری کمک بگیریم. قبل از اینکه برنامه نویسی را یاد بگیریم شاید تبدیل این ایده ها به واقعیت به ذهن ما هم خطور نمیکرد، اما اکنون به راحتی میتوانیم این کار را انجام دهیم.

7. اعتماد به نفس خود را تقویت میکنید

یکی از بهترین احساسات در دنیا این است که شما کاری عالی انجام دادید و یا توانایی اجرای یک چیز واقعا ً پیچیده را دارید. یادگیری برنامه نویسی به شما این هیجان و قدرت را می‌دهد! اگر برنامه نویسی را یاد بگیرید ،زمانی که می‌خواهید یک وب سایت برای فروش، یک محصول یا سرویس را ایجاد کنید، اعتماد به نفس دارید. یدیگر لازم نیست منتظر کس دیگر باشید تا برنامه‌ای برای کمک به بهبود جریان کاری تان ارائه دهد.

شما اعتماد به نفس بیشتری در استفاده از کامپیوتر و تعامل با اینترنت خواهید داشت، زیرا درک می‌کنید که همه چیز چطور کار می‌کند و چطور همه چیز پشت صحنه با هم هماهنگ میشوند. در نهایت، اعتماد به نفس شما به عنوان یک توانایی برای حل هر مسئله ای عمل خواهد کرد.

نتیجه گیری

یادگیری برنامه نویسی روی همه جنبه های زندگی شما تأثیر می گذارد و به شما انرژی جدیدی می بخشد تا واقعاً اهداف مورد نظر خود را در زندگی دنبال کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که این تأثیر مثبت به بهبود مهارت های فنی و توانایی استفاده از رایانه محدود می شود، اما تاثیر یادگیری برنامه نویسی چیزی فراتر از این موارد است. در واقع برنامه نویسی کل زندگی شما را تغییر می دهد.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید