کانال تلگرام

ابزارهایی برای توسعه دهندگان به منظور افزایش بهره وری

تاریخ : ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها :

اینترنت فقط به یادگیری شما برای برنامه نویسی کمک نمیکند، بلکه ابزارهای آنلاین مفید زیادی وجود دارند که می توانند در مراحل مختلف توسعه به شما کمک کنند، در این صورت در وقت گرانبهای خود صرفه جویی کرده اید. در این مقاله لیستی از ابزارهای آنلاین وجود دارد که می تواند برای هر برنامه نویسی مفید باشد، پس برای آشنایی با آنها تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

productivity1

1. Can I Use

اگر بخواهید در مورد سازگاری مرورگرها برای هر API وب چیزی بدانید، ابزار Can I Use میتواند برای شما کمک بزرگی باشد. این سایت جدولی بروز شده را برای بررسی قابلیت پشتیبانی برای مرورگرهای وب و موبایل فراهم آورده است. برای مثال در تصویر زیر قابلیت پشتیبانی local storage درخواست شده است و شما مرورگرهایی که از این قابلیت پشتیبانی میکنند را مشاهده میکنید.
Can I Use

2. Unminify

Unminify.com یک ابزار آنلاین رایگان برای از حالت فشرده خارج کردن کدهای جاوا اسکریپت، CSS و HTML است که باعث خوانایی و زیبا سازی آنها می شود. این سایت یکی از پرکاربردترین وب سایت ها برای زیباسازی کدها است. خواندن کدهای دیگران در حالت درهم و برهم و بدون فاصله ها و تو رفتگی های معمول کار دشواری است؟ فقط کافی است کدهای خود را در این سایت کپی کنید تا در کمتر از یک ثانیه برای شما قابل خواندن شود.
Unminify

3. Compressor

اندازه و حجم تصاویر می تواند یک عامل تعیین کننده برای زمان بارگذاری وب سایت شما باشد. Compressor.io ابزاری آنلاین برای کاهش اندازه تصاویر شما بدون افت کیفیت تصویر است. این ابزار به حدی قدرتمند است که قبل و بعد از فشرده سازی تصویر تغییر محسوسی را مشاهده نمکنید.
Compressor

4. Repl.it

Repl.it بهترین IDE آنلاین است که در تمام این سالها به دنبال آن بودیم. میتوانید از زبان های مختلف برنامه نویسی برای این محیط استفاده کنید. این برنامه از تمام زبانهای مدرن مانند پایتون، کاتلین، روبی و JS پشتیبانی می کند. می توانید کتابخانه ها یا بسته ها را نصب کرده و مستقیماً از آنها در این محیط استفاده کنید. به راحتی می توانید کدهای خود را مستقیماً با استفاده از لینک repl.it با دیگران به اشتراک بگذارید.
Repl.it

5. Web Code

Web Code یکی از بهترین تولید کنندگان کد در اینترنت است. به راحتی با وارد کردن نیازهای خود میتوانید کدهای ساده و پیچیده ای را برای خود تولید کنید. این ابزار آنلاین برای توسعه دهندگان وبی که با زبان های HTML و CSS آشنایی ندارند، بسیار مفید است.

Web Code

6. BundlePhobia

از زمان به وجود آمدن چارچوب های جلویی مدرن ، مردم می خواستند اندازه بسته های نرم افزاری خود را تا حد ممکن پایین نگه دارند تا زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند. BundlePhobia به شما کمک می کند تا بررسی کنید که  چه اندازه هایی از پکیج های مختلف باید به وب سایت شما اضافه شود. می توانید فایل pack.json خود را مستقیماً در این وب سایت بارگذاری کنید تا بتوانید تمام بسته های موجود در پروژه را تحلیل کنید و از جزئیات آنها مطلع شوید.
BundlePhobia

7. Fingerprint.js

تهیه لیستی از شناسه های منحصر به فرد از مرورگرها از طریق وب سایت کار ساده ای نیست. خوشبختانه، این کتابخانه عالی بدون استفاده از کوکی ها یا داده هایی که کاربران بد بتواند به راحتی آنها را تنظیم مجدد کنند، یک شناسه مرورگر متمایز تولید می کند.

این کار به شما اجازه میدهد به سرعت ویژگی های بی شماری را از یک مرورگر وب استخراج کنید، که می تواند به طور جداگانه مورد استفاده قرار گیرد یا برای شناسایی یک کاربر منحصر به فرد استفاده شود.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
نویسنده : حمید رضا ملکی
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید