کانال تلگرام

نکاتی برای برنامه نویسان (آنهایی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند)

تاریخ : ۷ تیر ۱۳۹۹
نویسنده : حمید رضا ملکی
دسته بندی ها : برنامه نویسی

حدود 25 درصد از مشاغل برنامه نویسی در ایالات متحده توسط افرادی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، انجام میشود. بسیاری از آنها مهاجرانی هستند که به هر دلیلی به آمریکا سفر کرده اند. علوم مربوط به رایانه جز علومی است که دانستن زبان انگلیسی در آن الزامی است.

به خصوص برای کسانی که در حرفه برنامه نویسی در حال کار هستند، یادگیری زبان انگلیسی ضروری است. در کنار کاری که انجام میدهید، شاید لازم باشد مقالاتی نیز به این زبان تالیف کنید و در سایت خود قرار دهید.

ProgrammerEnglish

زبان انگلیسی یک زبان بین اللملی است و نوشتن مقالات با این زبان میتواند طرفداران زیادی را روانه وب سایت شما کند.در اینجا چند نکته برای برنامه نویسانی که می خواهند قدرت نوشتار خود را در زبان انگیسی تقویت کنند، آورده شده است، امیدوارم این نکات برای شما مفید واقع شود.

اجازه ندهید که ترس، شما را عقب نگه دارد

ترس شما، همیشه بزرگترین مانع برای یادگیری چیزهای جدید است. وقتی با یک زبان جدید کار میکنید، طبیعی است که اعتماد به نفس پایین تری داشته باشید. اضطراب و نگرانی در مورد اینکه چیزی را نمیفهمید، میتواند اثر بدی بر روی شما داشته باشد.

خیلی وسوسه انگیز است که فقط با زبانی که به آن کاملا مسلط هستید، کار کنید. اما گاهی اوقات برای پیشفرفت خود لازم است، تعصب روی یک زبان را کنار بگذارید و زبان ها و تکنولوژی های جدید تر را امتحان کنید.

آهسته گام بردارید

اگر احساس سردرگمی می کنید، به یک پروژه قابل مدیریت کوچکتر که راحت تر میتوانید روی آن کار کنید، فکر کنید. یک راهنمای ساده یا یک آموزش ساده برای شروع یک فرایند، بسیار خوب است زیرا ساختار و هدف مشخصی دارد، ابتدا این موارد را ترسیم کنید و سپس می توانید بر روی زبان متمرکز شوید.

زبان باید ساده باشد. بهترین راه برای اطمینان از ساده نگه داشتن پروژه ها استفاده از عبارات کوتاه تر است. استفاده از منطقی پیچیده در یک خط میتواند گمراه کننده باشد.

جملات و عبارات خود را کوتاه نگه دارید

هرچه با زبان انگلیسی آشنا تر شوید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد، در همین حال هم کوتاه نگه داشتن جملات و عبارات از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. هرچه جمله شما طولانی تر باشد ، تشخیص خطاها برای شما سخت تر خواهد بود و کسی که در آینده کدهای شما را بررسی میکند، دچار سردرگمی خواهد شد. 

اگر یک وبلاگ نویس هستید، البته جملات طولانی همیشه بد نیستند. بهترین نوشته ها معمولاً هم دارای جملات طولانی و هم جملات کوتاه است. اما بیشتر جملات طولانی لازم است که تدوین شوند، تا جایی که درک آنها برای خواننده تسهیل شود.

اما یک جمله تا چه اندازه میتواند بلند باشد؟ شما میتوانید حداکثر کلمه برای یک جمله را 30 عدد در نظر بگیرید، بیشتر جملات بهتر است کمتر از این مقدار کلمه را دارا باشند.

زیاد بخوانید ولی نه هرچیزی را

یکی از کارهایی که میتوانید زبان انگلیسی را در خود تقویت کنید، خواندن و مطالعه کردن متون انگلیسی است، اگر تمام روز در محل کار انگلیسی صحبت کنید و ایمیل ها، پیام ها و غیره بخوانید، نوشتن شما بهتر می شود، مسلما دایره واژگان شما بیشتر می شود و اشتباهات گرامری کمتری مرتکب خواهید شد.

اما شما همچنین عادات بد را یاد خواهید گرفت و طوری که مردم صحبت میکنند، خواهید نوشت که معمولا مناسب نیست. بهتر است به سراغ مقالات بلند، مقالات فنی و کتاب ها بروید، در غیر این صورت سبک نوشتار مناسب را یاد نخواهید گرفت.

از یک اسپیکر بخواهید تا کار شما را ویرایش کند

داشتن یک اسپیکر(سخنگوی) انگلیسی که کار شما را ویرایش می‌کند، یکی از سودمندترین چیزهایی است که می‌توانید برای بهبود نوشتن خود انجام دهید. با این حال ، برای اینکه واقعا ً از این فرآیند بهره‌مند شوید و از آن یاد بگیرید، باید مقایسه نزدیکی از قطعه اصلی خود و ویرایش انجام شده داشته باشید. اگر بتوانید با کسی که به خوبی انگلیسی مینویسد، ارتباط برقرار کنید، هم عالی است، آنها میتوانند در مورد اشتباهات شما صحبت کنند.

از دیگران بخواهید اشتباهات شما را گوشزد کنند

اگر از قبل در یک تیم انگلیسی زبان مشغول به کار هستید، بدیهی است که برای نقش خود مهارت انگلیسی قابل قبولی دارید. مشکل اینجاست که انگلیسی زبان مادری شما نیست و قطعا ممکن است اشتباهاتی داشته باشید ولی همه به اشتباهات شما عادت کرده اند و کسی اشتباهات شما را گوشزد نمیکند.

شما هم مرتباً همان اشتباهات را در گفتار خود مرتکب می شوید، باید به دوستان و همکاران خود بگویید که هنوز در مرحله یادگیری زبان هستید و اشتباهات مرا به من گوشزد کنید.

اما رویکرد مؤثر دیگر تمرکز روی نوشتن است. اشتباهاتی که هیچ کس هنگام صحبت کردن متوجه آن نمی شود و از نظر آنها کاملاً قابل قبول است، قابل قبول نیست. نوشتن یک چالش است و برای بهبود باید خود را به چالش بکشید. بنابراین نوشتن را فراموش نکنید.

از بازخوردهای لحظه ای استقبال کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود در هر چیزی، گرفتن بازخورد در همان لحظه است. استفاده از بازخوردهایی که در دریافت میکنید، میتواند برای شما بسیار مفید باشد. آنها به شما این امکان را می‌دهند که زمینه اشتباه خود را در ذهنتان داشته باشید تا بتوانید از آن یاد بگیرید. اگر شما خود خطای کسی را تصحیح میکنید، بهتر است این کار مودبانه و در کمال مهربانی باشد.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۹
نویسنده : حمید رضا ملکی
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید