کانال تلگرام

چرا برنامه نویسان ترجیح میدهند، آخر شب و یا اول صبح کار کنند؟

تاریخ : ۳ مرداد ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
دسته بندی ها : برنامه نویسی

من به عنوان یک برنامه نویس معمولاً ترجیح می دهم بعد از صرف شام تا ساعت های نزدیک به صبح به کدنویسی بپردازیم و آخر هفته های بیشتر بخوابم. اگر به صورت تصادفی هم از چندین برنامه نویس در مورد ساعات کاری آنها بپرسید، خواهید فهمید که آنها آخر شب را بیشتر ترجیح میدهند.

nightprogrammer1

اما یک روند رایج دیگر این است که صبح زود بیدار شوید و کارهای برنامه نویسی خود را قبل از انجام کارهای روزمره جلو ببرید. البته برخی دیگر دوست دارند عصر شروع کنند و تا ساعات اولیه صبح کار کنند. اما چرا ساعات خاصی از شبانه روز برای برنامه نویسان بهتر است، در این مقاله به این موارد میپردازیم:

1. عدم وجود عوامل دخالت کننده

هیچ کاری برای اختلال در کار وقتی شب ها در حال کدنویسی هستید، وجود ندارد. اما وقتی همین کار را در طول روز انجام میدهید، ممکن است وقفه های کوچک و بزرگ در کارتان ایجاد شود، برای مثال شما باید به تماس های افراد پاسخ دهید و یا حتی به پیام های آنها واکنش نشان دهید.

اگر به عنوان کارمند مشغول به کار هستید باید در جلسات شرکت کنید، درخواست های مدیران و مشتری ها را انجام دهید. ممکن است در وسط کار از شما بخواهند روی پروژه ای که مشکلی برایش پیش آمده کار کنید.

همه اینها دست به دست هم میدهد تا بازدهی شما را در انجام کارتان پایین بیاورد. اما در ساعت های مختلف در شب کسی برای ایجاد مزاحمت وجود ندارد و می توانید فقط بر روی پروژه هایی که می خواهید کار کنید.

2. کاملا ساکت و آرام

سر و صدای فعالیت های بی پایان دیگران در اطراف شما در طول روز مانند اتومبیل های عبوری، افرادی که صحبت می کنند و ... همه میتواند آزار دهنده باشد، اما همه آنها شب خاموش هستند. همین گزینه باعث میشود در کار خود تمرکز بالاتری داشته باشید.

برخی از شما ممکن است بگویید که ما می توانیم در طول شبانه روز با استفاده از هدفون و شنیدن موسیقی مورد علاقه از آن فضای پر سرو صدا فرار کنیم و فضایی مشابه ساعات شب را فراهم آوریم. با این حال توصیه نمیشود که شما بیش از یک ساعت از هدفون استفاده کنید زیرا در معرض آسیب های دیگر قرار میگیرید. فضای آرام شب برای برنامه نویسی ایده آل است.

3. هرچه تاریک تر، بهتر

حتی در طول روز، بسیاری از توسعه دهندگان ترجیح می دهند همه پرده ها را بکشند و نور را به هر وسیله ممکن از ورود به فضای کار منع کنند، در نتیجه شب ها چنین فضایی را به صورت طبیعی برای شما فراهم آورده است.

4. هیچ چیز مانند میان وعده های شب نمیشود

فرض کنید در حال برنامه نویسی هستید و یک آشپزخانه با یک یخچال در کنار شماست، در این صورت شاد ترین فرد روی زمین هستید. برخلاف وعده های تکراری در روز در شب میتوانید آنها را خلاقانه برای خودتان ترتیب دهید. میتوانید هر طور دوست دارید، از خودتان پذیرایی کنید.

5. مغز در آخر شب ها به خوبی کار میکند

تحقیقات نشان می دهد که تمرکز شما در طول روز با انجام فعالیت های مختلف مدام کاهش میبابد و در طول شب شما از تمرکز بالاتری برخوردار هستید. اواخر شب یا اوایل صبح، مغز به اندازه کافی خسته شده است و فقط روی یک کار میتواند تمرکز کند، نه روی چندین کار. بنابراین تصمیم می گیرد روی برنامه نویسی تمرکز کند، و نه خواندن اخبار، یا بررسی برنامه های اجتماعی.

6. کسانی که شب ها یا اوایل صبح کار میکنند موفق تر هستند

مطالعات نشان داده است کسانی که کار خود را در آخر شب و یا اوایل صبح انجام میدهند، باهوش تر و خلاق تر از دیگران هستند. بنابراین جای تعجب نیست که بیشتر افراد موفق این ساعت ها را برای انجام کارهای خود انتخاب کرده اند. موفقیت به سختی حاصل میشود، بیشتر افرادی که توانسته اند قله های موفقیت را فتح کنند، زمانی که دیگران خوب بوده اند، به کار کردن پرداخته اند.

7. داشتن حداقل تعامل با دیگران

به طور کلی برنامه نویسی در شرکت هایی انجام میشود که در اطراف خود افراد زیادی را میبینیم. همه آنها در حال کار هستند و شاید دوست داشته باشیم برای داشتن تمرکز بیشتر روی کار ارتباط خود را با آنها به حداقل برسانیم. در شب ها هیچکدام از آنها مزاحم شما نیستند و میتوانید از این مسئله لذت ببرید.

8. داشتن منابع بیشتر در شب

برای برنامه نویسان قدیمی تر به خصوص آنهایی که در دهه نود کار میکرده اند، کمبود منابع وجود داشت. آنها دارای سرورهایی بودند که با همه افراد در یک شرکت به اشتراک گذاشته میشد، اما اینقدر به اندازه کافی قدرتمند نبود که همه افراد به صورت همزمان از آن استفاده کنند.

در نتیجه شب ها بار کمتری روی این سرور ها بود و میتوانستیم به خوبی کار خود را پیش ببریم. حتی در بعضی از کشور ها شب ها شما از سرعت اینترنت بالاتری برخوردار هستید، زیرا شبکه خلوت تر است. حتی میتوانید هزینه بسیار کمتری برای اینترنت بپردازید.

با وجود همه مطالبی که در بالا گفتم، باز هم ممکن است افرادی باشند که در ساعات دیگر شبانه روز عملکرد بهتری داشته باشند، به خاطر داشته باشید که انسان ها متفاوت هستند و قطعا عادات مختلفی دارند، پس بهترین حالت را برای خود انتخاب کنید.

اطلاعات مقاله


تاریخ انتشار : ۳ مرداد ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
اشتراک گذاری در :

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید