کانال تلگرام

7 مسئله ترسناک در زمینه نگهداری و پشتیبانی از وب سایت ها

تاریخ : ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
دسته بندی ها : آموزشی

همین امروز بود که حملاتی علیه وبلاگ من انجام شد و این مسئله باعث کندی شدید آن شد. این موضوع نشان می دهد که مشکلات نگهداری وب سایت می تواند مانند یک شبح باشد. آنها میتوانند جزی بوده و یا برای وب سایت شما فاجعه آمیز باشند.

همه اینها را در کنار این مسئله قرار دهید که وقتی وب سایت شما دچار مشکلات امنیتی شود، ممکن است از نظر سئو با مشکل رو به رو شوید و یا فروش محصولاتتان متوقف شد و این خود زیان بزرگی است.

scarayWeb1

اگر یک وبسایت بزرگ داشته باشید و در ساعت 125 دلار بفروشید، مادامی که وب سایت شما از دسترس خارج باشید، دقیقه ای 2 دلار ضرر خواهید دید. در زیر به 7 مسئله ترسناک در زمینه نگهداری و پشتیبانی وب سایت ها اشاره کرده ایم، پس در ادامه همراه ما باشید.

1. لینک های خارجی شکسته

این یک مسئله نسبتاً جزئی است، اما نمی توان از آن چشم پوشی کرد. گاهی اوقات ممکن است بازدیدکنندگان را به صفحه ای در وب سایت دیگری ارجاع دهید، برای مثال میخواهید به منبعی از یک مقاله اشاره کنید. با این حال، با گذشت زمان بسیاری از سایت ها محتوای خود را منتقل یا حذف می کنند و پیوندهای مربوط به آن صفحات از بین میرود.

ما نمی توانیم کارهای سایت های دیگر را کنترل کنیم، اما وقتی این اتفاق می افتد، باید پیوندها را حذف یا تغییر دهیم. بسته به شرایط این مسئله میتواند فروش یا خرید را متوقف کند. لینکهای خارجی شکسته تاثیر منفی بر روی سئو و ترافیک وب سایت ها دارند، در نتیجه روی خرید و فروش نیز تاثیرگذار است. وقتی منبع یک چیز از بین رفت شاید خود آن مقاله یا محتوا نیز اعتبار چندانی نداشته باشد.

متأسفانه گوگل هنگام ارزیابی نحوه رتبه بندی صفحه حاوی پیوندهای شکسته آنها را به پایین لیست های خود منتقل میکند و باعث میشود آنها کمتر دیده شوند. اینها مسائلی است که اندازه گیری آنها دشوار است. ممکن است پس از مدتی ترافیک وب سایت تان کاهش یابد و مشتریان خود را از دست بدهید. پس تلاش کنید وب سایت خود را در این زمینه بهینه سازی کنید.

2. خطاهای 404 و لینک های داخلی شکسته

خطاهای 404 هزینه دارند، پس بهتر است آنها را مدیریت کنید. معمولا وب سایت های مختلف این خطا را با صفحه ای که در آن به یافت نشدن صفحه اشاره دارد، پاسخ میدهند. در گذشته، بیشتر افراد وقتی آدرس اشتباهی در مرورگر خود وارد میکردند با این خطا رو به رو میشدند.

خطاهای 404 و پیوندهای داخلی خراب به طور کلی مشکلات جدی تری را نشان می دهند. چرا صفحه وجود ندارد؟ یا چرا سیستم ناوبری وب سایت شما حاوی لینک نادرستی است؟

وقتی وب سایت شما با این خطا ها رو به رو شود، چطور میتوانید، انتظار داشته باشید کاربران از وب سایت شما خرید انجام دهند، آنها به شما به این راحتی ها اعتماد نمیکنند. مشکلات مربوط به فایل .htaccess و مسیرهای URL سفارشی نادرست نیز می توانند باعث خطاهای 404 شوند. برای یافتن، اصلاح و جلوگیری از این مشکلات به یک متخصص نیاز دارید. در این زمینه هزینه کنید، زیرا با خطاها به گوگل میگویید ، وب سایت شما را از صفحات خود حذف کند.

3. عدم سازگاری در مرورگر

هیچ سیستم عامل یا نرم افزاری برای مدت طولانی ثابت نمی ماند. آنها برای انطباق با تغییرات و به روزرسانی ها در دستگاه های سخت افزاری، سیستم عامل ها، استاندارد ها، پلاگین ها و ... تغییر می کنند. با هر بروزرسانی که در مرورگر ها اتفاق می افتد، شما به خطر نزدیک تر میشوید.

پس باید مرتباً چگونگی نمایش وب سایت خود را در مرورگر ها بررسی کنید. از جمله مرورگر های مهمی که معمولا کاربران از آنها استفاده میکنند عبارت اند از: اینترنت اکسپلورر  ، Chrome ، Firefox ، Opera و Edge. البته بسیاری از بروزرسانی های مرورگر برای افزایش امنیت انجام میشود.

بنابراین، اگر سایت شما با آن ها ناسازگار نباشد ، این امر باعث می شود بازدید کنندگان از بررسی وب سایت شما صرف نظر کنند. برای مثال بسیاری از مرورگرها اگر شما از SSL برای وب سایت خود استفاده نکنید، در زمان وارد کردن اطلاعات به کاربران میگویند که سایت شما امن نیست.

4. همراه نشدن با تکنولوژی

تلفن های همراه و دستگاه های هوشمند در حال حاضر رایج ترین راه دسترسی افراد به وب سایت ها هستند. بسیاری از شرکتها، وب سایت های خود را با موبایل سازگار نکردند، تا اینکه در اوایل سال 2015 گوگل اعلام کرد از وب سایت هایی حمایت میکند که برای موبایل طراحی شده است و به تبع آن بقیه مجازات خواهند شد. همین رویه طراحی وب سایت ها را به طور کلی تغییر داد.

اما هنوز عده ای هستند که نسخه موبایلی برای وب سایت خود ندارند. مسلما این وب سایت ها مشتریان زیادی را از دست میدهند، زیرا همانطور که میدانید، بسیاری از کارهای ما امروز با موبایل و تبلت انجام میشود. وقتی نوبت به فن آوری می رسد ، اگر چرت بزنید ، ضرر می کنید. پس سعی کنید با تکنولوژی پیش بروید.

5. کار نکردن عملکردهای کلیدی

برخی از بخش های وب سایت برای شما کلیدی و حیاتی اند، برای مثال اگر سبد خرید کار نکند، چه می کنید؟ و یا ایمیل فعال سازی برای کاربران ارسال نشود؟ اگر اعضای سایت نتوانند وارد سیستم شوند، چه می کنید؟ در اینگونه موارد فروش شما یک شبه از بین میرود. پس عملکردهای مهم وب سایت خود را همیشه بررسی کنید.

6. هکرهای وحشتناک

همیشه افرادی هستند که به هر دلیلی میخواهند به کسب و کار شما آسیب بزنند. پس عاقلانه هست که راه را بر آنها ببندید، اگر هکری بتواند به اطلاعات حساس کاربران شما دست پیدا کند، شاید هیچگاه نتوانید خسارت های ایجاد شده را جبران کنید. اگر اطلاعات بانکی کاربران خود را برای استفاده بعدی ذخیره میکنید مطمئن شوید وب سرور شما از ایمنی بالایی برخوردار است.

7. خراب شدن سرور

همانطور که میدانید وب سایت های ما روی سرورها قرار میگیرند، گاهی اوقات شما سرور اختصاصی خود را دارید. اما آیا در صورت خراب شدن سرور در ساعت 2 بامداد، تیمی شبانه روزی دارید؟ اگر سرور در دوره اوج کار وب سایت شما خراب شود، چقدر می تواند برای کسب و کارتان هزینه داشته باشد؟ پس نکات سخت افزاری را به خوبی رعایت کنید تا متحمل هزینه نشوید.

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید