کانال تلگرام

چرا محتوای با کیفیت برای رتبه بندی سئو شما حیاتی است؟

تاریخ : ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
نویسنده : امیر حسین نصر
دسته بندی ها : سئو

بهینه سازی برای موتورهای جستجو کلید دستیابی به رتبه بالاتر در گوگل است. افراد تعداد زیادی پرس و جو را در این موتورها، جستجو میکنند، این کار باعث میشود که بهترین نتایج به آنها ارائه شود. وب سایت ها بر اساس محتوای خود برای موتورهای جستجو بهینه می شوند. موتورهای جستجو وب سایت هایی با کیفیت ترین مطالب را انتخاب می کنند. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ میدهیم:

  • محتوا دقیقا چیست؟
  • چرا محتوا برای ما اهمیت دارد؟
  • چگونه محتوا بر رتبه بندی وب سایت شما تأثیر می گذارد؟

seoRank

محتوا چیست و چرا مهم است؟

وقتی صحبت از محتوا می شود، کاربران اینترنت اغلب مطالبی که در وب سایت ها نوشته میشود، را محتوا میدانند. خب باید بگوییم این یک اشتباه است. محتوا به هر اطلاعاتی گفته میشود که کاربران را به خود جذب کند.

در رسانه های دیجیتالی مانند یک وب سایت، محتوا میتواند یک مقاله، یک ویدئو، یک تصویر و یا حتی پادکست باشد. این موارد مخاطب را درگیر خود می کنند. به عنوان صاحب یک کسب و کار میخواهید کاربرانی که از وب سایت شما بازدید میکنند به مشتریان شما تبدیل شوند. محتوای ارزشمند کاربران را به وب سایت شما علاقمند میکند در نتیجه فروش شما بیشتر میشود.

چرا محتوای با کیفیت برای رتبه بندی سئو حیاتی است؟

محتوا و سئو در روند بهینه سازی یک سایت در کنار هم کار می کنند. محتوای با کیفیت برای بدست آوردن اعتبار در موتورهای جستجو لازم و ضروی هستند. از طرفی محتوای غنی کاربر را درگیر کرده و فروش را افزایش می دهد.

محتوای نوشتاری آموزنده و با کیفیت قادر است مشتریان بالقوه را به خریداران واقعی تبدیل کند. وقتی نوبت به رتبه بندی می رسد ، محتوای خوب می تواند وب سایت شما را در میان نتایج برتر قرار دهد. در زیر دلایلی آورده شده است که نشان میدهد چرا محتوای با کیفیت برای سئو اهمیت دارد:

ارائه اطلاعات مربوطه

اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد. اما اینکه چه نوع اطلاعاتی برای مخاطبان شما مفید است، بستگی به صنعتی دارد که با آن درگیر هستید. محتوای با کیفیت حاوی کلمات کلیدی است که توسط اکثر کاربران اینترنت در همان مورد جستجو می شود.

این کلمات کلیدی به افزایش رتبه در موتورهای جستجو کمک می کنند. هرچه اطلاعات مرتبط تری داشته باشید، میزان بازدید بیشتری بدست خواهید آورد. محتوای با کیفیت با کمک متن، نمودارها و سایر رسانه ها حضور آنلاین در یک وب سایت را افزایش می دهد. علاوه بر این، محتوا بازدید کنندگان وب را درگیر می کند و آنها را به خریداران تبدیل می کند.

افزایش رتبه بندی

تحقیقات انجام شده توسط serpIQ نشان داد که موتورهای جستجو با ارزیابی کیفیت و کمیت محتوای وب، وب سایت ها را رتبه بندی می کنند. مرتبط بودن و همچنین طولانی بودن محتوا نیز از جمله عوامل رتبه بندی وب سایت ها هستند. وب سایت های دارای رتبه برتر دارای محتوای توصیفی و آموزنده در مورد یک صنعت خاص هستند.

کاربرپسند بودن

هدف از ارائه مطالب، رساندن اطلاعات یا پیام به مخاطب است. اگر خواندن محتوای وب سایت شما برای کاربران دشوار باشد، بلافاصله وب سایت شما را ترک می کند. محتوای بد نشان می دهد پیام شما به مردم تحویل داده نمی شود. برای ارائه محتوای با کیفیت، مخاطبان خود را به خوبی بشناسید. محتوای غنی، کلمات کلیدی با کیفیت، متن های آموزنده و رسانه ها را به شکلی در بر می گیرد که برای همه افراد در سطوح مختلف قابل درک باشد.

اصالت وب سایت

محتوایی که خوب نوشته شده باشد، اصالت وب سایت شما را به نمایش می گذارد. حتما فکر می کنید چطور؟ وقتی شخصی مطالبی را می خواند که از هر جنبه به سوالاتش پاسخ میدهد، اعتماد بین خواننده و وب سایت بیشتر می شود. محتوای با کیفیت نشان می دهد که نویسنده می داند در حال نوشتن چه چیزی است.

براساس اطلاعات واقعی، محتوای ارزشمند هم به نفع مخاطبان است و هم به نفع وب سایت. محتوا افراد را درگیر خود می کند و مدت زمانی که مخاطبان در وب سایت می گذرانند را افزایش می دهد. موتور جستجو رفتار و زمان کاربر را در وب سایت تشخیص می دهد و از آن برای اهداف رتبه بندی استفاده می کند.

افزایش نرخ تبدیل

حتماً در وب سایت های مختلف متوجه پیشنهاداتی که از شما میخواهد روی دکمه ای کلیک کنید، شده اید. این پیشنهادات همچنین در محتوای جذاب نوشته میشوند. وقتی کاربران با پر کردن فرم ها به این پیشنهادات پاسخ میدهند، سپس میتوانید از این اطلاعات برای افزایش فروش خود استفاده کنید. محتوای با کیفیت همچنین مشتریان بالقوه را از طریق ایمیل مارکتینگ به خریداران واقعی تبدیل می کند. با محتوا می توانید علایق مخاطبان خود را هدف قرار دهید. 

کمک در لینک سازی

محتوایی که دارای اطلاعات ارزشمندی باشد توسط دیگر وب سایت های لینک میشود. اینفلوئنسرها محتوای با کیفیت را در وب سایت های خود به اشتراک می گذارند. بنابراین، داشتن محتوای خوب می تواند به شما در ایجاد بک لینک کمک کند.

بهبود تجربه کاربری

ایجاد محتوای آموزنده و همچنین بصری بازدید کنندگان وب سایت را درگیر می کند. همچنین وقتی افراد اطلاعات مفیدی می یابند، آنها اغلب مطالب را نشانه گذاری می کنند و به اشتراک می گذارند. این عمل باعث جذب بازدید کننده به وب سایت میشود.

محتوای با کیفیت نه تنها به رتبه بندی بالا کمک می کند بلکه باعث افزایش تعامل کاربران در وب سایت میشود، موتورهای جستجو ترجیح می دهند وب سایت های کاربر پسند که مخاطبان زیادی را درگیر می کند، در رتبه های بالاتری قرار دهند.

کاهش Bounce Rate

بازدیدکنندگان وب وقتی به هدف مورد علاقه خود در وب سایت شما نرسند، دیگر به وب سایت شما برنمیگردنند. این موضوع می تواند تأثیر منفی زیادی بر روی وب سایت شما بگذارد. وب سایت شما ممکن است موقعیت رتبه بندی خود را از دست بدهد.

Bounce Rate با کمک Google Analytics و ابزارهای دیگر کنترل می شود. به همین دلیل محتوای جذاب برای وب سایت ها لازم است. سعی کنید محتوایی تولید کنید که نیاز کاربران را رفع کند، با این کار میتوانید Bounce Rate خود را کاهش دهید.

نتیجه گیری

محتوا جوهر یک وب سایت است و اصلی ترین پل ارتباطی میان کاربران و شرکت شماست. محتوای وب نه تنها مورد توجه کاربران بلکه موتورهای جستجو نیز قرار می گیرد. گوگل آن دسته از وب سایت هایی را که دارای محتوای با کیفیت هستند، در بالاترین سطح قرار می دهد. بنابراین، اگر در فکر به روزرسانی محتوای وب سایت خود هستید، اکنون زمان آن فرا رسیده است!

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید