کانال تلگرام

چطور پس از دورکاری، خود را برای بازگشت به دفتر کار آماده کنیم؟

تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۹
نویسنده : امیر حسین نصر
دسته بندی ها : برنامه نویسی , آموزشی

همه جا می خوانیم که بیماری COVID-19 زندگی روزمره ما را برای مدت طولانی تغییر خواهد داد. از طرفی دیگر اقدامات قرنطینه ای و بحران مالی هم افراد و هم مشاغل را تحت تأثیر قرار داده است. از آنجایی که هرکسی به طریقی با این بیماری درگیر است، همه فشار این بیماری همه گیر را احساس کرده و سعی میکنند به طریقی با آن کنار آیند.

طی چند ماه اول شیوع این ویروس ، شرکت ها و افراد مجبور شدند خود را با مقررات جدید "ضد ویروس" وفق دهند و به صورت آنلاین و از راه دور در خانه کار کنند. اکنون، به تدریج که محدودیت های قرنطینه برداشته می شود و به بسیاری گفته شده است که باید به دفتر کار خود برگردند.

crona1

دولت آمریكا قصد دارد اقتصاد خود را طبق یك برنامه سه مرحله ای بازگشایی كند. اگرچه این اقدام از نظر دولت ایالت متحده ضروری و لازم است، اما بسیاری از مردم مطمئن نیستند که این اقدام در وسط شیوع این بیماری کار درستی باشد.

همه مشاغل دستورالعمل هایی را برای بازگشایی و رعایت بهداشت عمومی دریافت کرده اند. مراکز مربوط به کنترل و پیشگیری از بیماری ها، دستورالعمل هایی را برای بازگشایی اصناف ارائه داده اند.

از طرفی انجمن بهداشت صنعتی آمریکا (AIHA) توصیه هایی را برای خرده فروشی ها، رستوران ها و سالن های بدنسازی در مورد چگونگی بازگشت به به کار صادر کرده اند. آمازون حتی الگوریتمی ویژه برای حمایت از کارگران خود در مواجه با بحران COVID-19 ایجاد کرده است.

در حالی که قوانین و رویه های جدید در حال اجرا است، باید آماده این تغییرات ناگهانی باشیم و درک کنیم که زندگی اداری و فرآیندهای تجاری که قبلاً داشتیم مانند گذشته نخواهد بود. با توجه به اینکه کارفرمایان و کارمندان تحت محدودیت های قابل توجهی مجبور به کار کردن هستند، پس از بازگشت به محیط کار چه مشکلاتی در انتظار ما خواهد بود؟

تغییرات در برنامه کاری

سازگاری پس از قرنطینه برای فرآیندهای تجاری به تدریج انجام خواهد شد، بنابراین برنامه کاری کلاسیک قبلی احتمالاً از بین می رود. گاهی اوقات لازم است در ساعاتی متفاوت از گذشته کار کنید. در شرایط قرنطینه ، یک برنامه کاری انعطاف پذیر به بهینه سازی عملکرد کسب و کار و کاهش خطر شیوع بیماری های عفونی کمک می کند.

ساعات کاری انعطاف پذیر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • یک دوره زمانی مشخص که در آن کارمند باید در محل کار حضور داشته و مسئولیتهای شغلی خود را انجام دهد. یک روز کاری را می توان حتی به بخش های مختلف تقسیم کرد.
  • زمان کار متغیر است که طی آن کارمندان به تشخیص خود ساعات کاری خود را تعیین میکنند.

چگونه برای این روش های جدید آماده شویم؟

ساعات کار خود را مشخص کرده و در مورد واقعیت های حضور در دفتر کار خود بحث کنید. از شرکت خود بخواهید به شما اجازه دهد یک برنامه جدید را به مدت دو هفته یا یک ماه با توانایی اصلاح و تجدید نظر در صورت لزوم آزمایش کنید. برخی شرکت ها مانند آمازون به کارمندان خود اجازه دادند که در یک بازه زمانی خاص در خانه کار کنند و برخی دیگر ترجیح دادند نظر کارمندان خود را در این باره جویا شوند.

اگر مدیر هستید، در برقراری ارتباط با تیم تا حد ممکن شفاف باشید. اغلب با تیم خود تماس بگیرید، درباره برنامه های کاری و اولویت های کاری بحث کنید و به آنها بگویید که چگونه شرکت، محیط کار را با الگوی جدید سازگار می کند.

ترس از افزایش ارتباطات و بیمار شدن

خارج شدن از قرنطینه و در ارتباط قرار گرفتن با مشتریان و همکاران خود ممکن است کمی ترسناک باشد. شما قادر نخواهید بود از تعامل نزدیک با همکاران، مشتریان و دوستان خود جلوگیری کنید. با توجه به اینکه هنوز ویروس در میان ماست، این کار کمی خطرناک به نظر میرسد.

چگونه خطر را به حداقل برسانیم؟

ابزار محافظت از خود مانند ماسک، ضد عفونی کننده و... را فراهم کنید و بگذارید همیشه در دسترس شما باشند. همچنین در مورد در امان ماندن و انجام کارهای لازم مطالعه کنید. بسیاری از شرکت ها در حال جابجایی محل کار و در حال تدوین دستورالعمل ها و مقررات جدید برای کارمندان خود هستند.

  • سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد می کند اقدامات حفاظتی زیر را انجام دهد:
  • صابون (مایع)، ضد عفونی کننده ها و حوله های کاغذی برای محل کار خود تهیه کنید.
  • نقاطی را در محل کار برای ضدعفونی کردن دست ها مشخص کنید. توصیه می شود که یک برچسب یا بنر را با اطلاعاتی که برای ضد عفونی کردن دست ها در آنجا نصب کنید.
  • فاصله 1.5 متری (حدود 5 فوت) بین ایستگاه های کاری داشته باشید.
  • پس از هر بار شیفت کاری تمیزکاری را انجام دهید و محیط کار را ضد عفونی کنید.
     

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید