علم داده و یادگیری ماشین دو اصلی هستند که پایتون برای آنها بسیار مناسب است. سادگی کدنویسی، حقوق بالاتر و خودکارسازی کارها، تنها برخی از بهترین دلایل یادگیری زبان پایتون هستند. اگر وبسایت ما را دنبال کرده باشید میدانید که بیشتر روی زبان سی شارپ تاکید کرده ایم.

اما خوب ، در چند سال گذشته همه چیز تغییر کرده است. در سال 2016 ، پایتون زبان جاوا را به عنوان محبوب ترین زبان در کالج ها و دانشگاه ها پشت سر گذاشت و جایگزین آن شد، از آن زمان تاکنون پایتون هیچ گاه عقب گرد نداشته است و هر روز پیشرفت کرده است.

py20201

پایتون هر روز در حال قدرت نمایی است. اگر اخبار برنامه نویسی و فناوری مرتبط با زبان های برنامه نویسی را دنبال کنید، ممکن است متوجه حجم مقالاتی که برای این زبان تولید میشود، شده باشید. بسیاری از وب سایت های قدرتمند در زمینه برنامه نویسی مانند StackOverFlow و CodeAcademy از ظهور این زبان آشکارا خبر میدهند.

اما، بزرگترین سوال این است که چرا یک برنامه نویس باید پایتون را یاد بگیرد؟ پایتون در حال رشد است، عالی است، اما این موضوع به این معنا نیست که زبان سی شارپ و جاوا در حال نابودی هستند. خوب، من یک توسعه دهنده سی شارپ هستم و به آن افتخار میکنم و زبان برنامه نویسی مورد علاقه من است و همیشه باقی خواهد ماند، اما این موضوع مرا در یادگیری ابزارهای بالقوه و قدرتمندی مانند پایتون باز نمی دارد.

پایتون برای افراد مبتدی بسیار ایده آل است، زیرا یادگیری آن آسان است و برای ساختن یک برنامه وب و خودکار کردن بسیاری از کارها مناسب است. در واقع، چند سال پیش ، اسکریپت نویسی دلیل اصلی یادگیری پایتون بود و این موضوع نیز اولین و مهمترین دلیلی بود که من به پایتون علاقه مند شدم و آن را به پرل، یکی دیگر از زبانهای محبوب برای اسکریپت نویسی ترجیح دادم.

برای برنامه نویسان با تجربه یا کسی که از قبل با جاوا، رابی و جاوا اسکریپت آشنا است، یادگیری پایتون به معنای دستیابی به یک ابزار جدید و قدرتمند در زرادخانه شما است و به شما کمک میکند تا از قدرت بیشتری در برنامه نویسی برخوردار باشید.  پایتون به شما این امکان را می دهد که چیزهای بی اهمیت را به طور خودکار انجام دهید و از طرفی دیگر شما میتوانید روی چیزهای جالب و مفیدتر تمرکز کنید.

10 دلیل برای یادگیری برنامه نویسی پایتون

اگر می خواهید پایتون را یاد بگیرید اما مطمئن نیستید که چرا باید این کار را انجام دهید، در اینجا 10 دلیل وجود دارد که مزایای یادگیری پایتون در سال 2020 را برجسته می کند. هرچند این سوال به این موضوع بستگی دارد که چه کسی میخواهد پایتون را یاد بگیرید، برای مثال یادگیری پایتون برای افراد مبتدی بسیار ایده آل است، زیرا سادگی آن باعث تشویق به یادگیری آنها خواهد شد.

به همین ترتیب، برای یک برنامه نویس با تجربه که می خواهد به در زمینه علوم داده و یادگیری ماشین کار کند، یادگیری پایتون منطقی است زیرا این زبان به پرکاربردترین زبان در این زمینه ها تبدیل شده است و API ها و کتابخانه های قدرتمندی برای هوش مصنوعی، علوم داده و یادگیری ماشین در اختیار شما قرار میدهد.

1. پایتون برای علوم داده بسیار مناسب است

کار در حوزه علوم داده بزرگترین دلیل یادگیری پایتون در سال 2020 است. بسیاری از دوستان من که در این حوزه با جاوا کار میکرده اند، خسته شده اند، و به سراغ یادگیری پایتون رفته اند تا بتوانند هرچه سریعتر علوم داده را در پایتون دنبال کنند. اما، چه چیزی پایتون را به یک زبان ترجیحی برای علوم داده و یادگیری ماشین تبدیل کرده است؟

آیا چندی پیش زبان R برای آن بهترین نبود؟ خوب، من فکر می کنم کتابخانه ها و چارچوب هایی که پایتون ارائه می دهد به عنوان مثال PyBrain ، NumPy و PyMySQL در مورد هوش مصنوعی و ... یکی از دلایل مهم در این زمینه است. دلیل دیگر تنوع است، کار با پایتون به شما اجازه می دهد کارهای بسیار بیشتری نبست به زبان R انجام دهید. می توانید اسکریپت هایی برای خودکار سازی موارد، ایجاد توسعه وب و موارد دیگر ایجاد کنید.

2. یادگیری ماشین

یادگیری ماشین یکی دیگر از دلایل یادگیری پایتون در سال 2020است. رشد یادگیری ماشین در این دو سال اخیر فوق العاده است و به سرعت همه چیز را در اطراف ما تغییر میدهد. الگوریتم ها روز به روز پیچیده تر می شوند، بهترین مثال در این مورد، الگوریتم های جستجوی Google است که اکنون می تواند به آنچه انتظار دارید پاسخ دهد.

اگر به یادگیری ماشین علاقه مند هستید، و میخواهید در این زمینه به صورت حرفه ای کار کنید، پایتون تنها زبان برنامه نویسی است که میتواند کار شما را بسیار ساده تر کند. اگرچه کتابخانه های یادگیری ماشین در زبان جاوا نیز موجود است، اما محتوای بیشتری در این حوزه با زبان پایتون خواهید یافت زیرا جامعه توسعه دهنده ترجیح داده است پایتون را در زمینه یادگیری ماشین به زبان های دیگر ترجیح دهد.

3. پایتون برای توسعه وب مفید است

توسعه وب یکی دیگر از دلایل یادگیری زبان پایتون است. این زبان دارای فریمورک های بسیار مناسب در این زمینه است، برای مثال شما میتوانید از جانگو و فلاسک استفاده کنید. این فریمورک ها توسعه وب را بسیار ساده تر میکنند. کاری که در پی اچ پی باید چند ساعت وقت بگذارید در پایتون در چند دقیقه انجام میشود. در حال حاضر وب سایت های معروفی مانند Reddit با استفاده از پایتون توسعه پیدا کرده اند.

4. سادگی

بزرگترین دلیل یادگیری پایتون برای افراد مبتدی سادگی پایتون است. وقتی برای اولین بار میخواهید برنامه نویسی را شروع کنید، نمی خواهید با زبانی شروع کنید که دارای قواعد نوشتاری دشوار و عجیب و غریب است، پس پایتون را انتخاب میکنید. نوشتن و خواندن زبان پایتون ساده است. بسیاری از مشکلات کامپایلر که در زبان های دیگر وجود داشت در پایتون وجود ندارد.

5. پایتون به خاطر جامعه عظیم برنامه نویسان خود معروف است

برای یادگیری یک فناوری جدید به یک انجمن نیاز دارید و دوستان شما بزرگترین سرمایه در هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی هستند. شما اغلب وقتی با یک زبان برنامه نویسی شروع میکنید با مشکلات و مسئالی رو به رو هستید که باید از دیگران برای حل آنها کمک بگیرید.

به لطف قدرت جستجوی گوگل، در عرض چند دقیقه می توانید راه حل هرگونه مشکل مرتبط با پایتون را پیدا کنید. وب سایت هایی مانند StackOverflow برنامه نویسان زیادی را گرد خود جمع کرده اند که میتوان از آنها استفاده کرد.

6. کتاب خانه ها و فریمورک ها

یکی از شباهت های میان زبان پایتون و جاوا تعداد زیاد کتابخانه ها، چارچوب ها و ماژول های متن بازی است که میتوانید از آنها برای انجام هرکاری استفاده کنید. با وجود این کتابخانه ها و فریمورک ها کار توسعه برنامه ها بسیار ساده تر انجام میشود.

فقط تصور کنید که چگونه میتوان برنامه وبی را بدون Spring در Java یا Django و Flask در پایتون ایجاد کرد؟ این فریمورک ها بسیاری از کارهای شما را خودکار سازی میکنند. پایتون با توجه به نیازهای شما دارای کتابخانه های بسیار زیادی است. جانگو و فلسک از محبوب ترین ها برای توسعه وب و NumPy و SciPy از خوب ها روزگار برای علوم داده هستند.

7. اتوماسیون یا خودکار سازی

وقتی برای اولین بار از وجود پایتون مطلع شدم یکی از نیازهای  من اسکریپت نویسی بود. من با برنامه ای کار می کردم که از طریق UDP پیام دریافت می کرد و  مشکلی در این زمینه پیش آمده بود، ما پیام ها را در گزارشات نمیدیدیم. برای حل این مشکل نتوانستم دستور مفیدی در یونیکس پیدا کنم.

در آن زمان یکی از دوستانم که کنار من نشسته بود ، به پایتون مسلط بود. او فقط در 5 دقیقه یک ابزار نوشت تا پیام UDP را با استفاده از یکی از ماژول های پایتون رهگیری کند. بدیهی است که من از زمان لازم برای نوشتن چنین ابزاری تحت تأثیر قرار گرفتم، این قدرت خودکار سازی پایتون را نشان میدهد که فوق العاده است.

8. چند منظوره

یکی از دلایلی که زبان پایتون را دوست دارم چند منظوره بودن آن است، یعنی شما از پایتون برای انجام هر کاری میتوانید استفاده کنید، این زبان فراتر از زبان های عمومی دیگر است و حتی در هر زمینه ای که وارد میشود نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. وقتی پایتون را یاد بگیرید به این معناست که میتوانید هرکاری انجام دهید.

9. شغل و حرفه

پایتون زبانی است که به سرعت در حال رشد است و محبوبیت آن نیز مدام در حال گسترش است، وقتی بخواهید یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید، منطقی است به سراغ زبانی بروید که در حال رشد است. پایتون به شما کمک میکند که به سرعت شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. با توجه به گستردگی کارهایی که با پایتون میتوان انجام داد، نباید پیدا کردن شغل کار سختی باشد.

10. حقوق

توسعه دهندگان پایتون یکی از پردرآمدترین توسعه دهندگان به ویژه در علوم داده ، یادگیری ماشین و توسعه وب هستند. به طور متوسط آنها چیزی حدود 70 تا 150 هزار دلار بسته به میزان تجربه درآمد دارند.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.