کانال تلگرام

13 دلیل برای شروع کار برنامه نویسی

تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۹
نویسنده : آروین سعادت نیا
دسته بندی ها : برنامه نویسی

توسعه نرم افزار چیزی است که با پیشرفت تکنولوژی با سرعت برق محبوبیت بیشتری پیدا می کند. تقاضا برای توسعه دهندگان حرفه ای در مقایسه با سایر مشاغل دیگر بسیار زیاد است. اما چه دلایلی وجود دارد که باید برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

با توجه به تجربه من به عنوان مهندس نرم افزار و مربی زبان جاوا دلایل زیادی وجود دارد. در این پست قصد دارم آنها را با شما به اشتراک بگذارم، امیدوارم آنها به شما در یک تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند.

startpr

1. حقوق قابل توجه

حقوق و دستمزد موضوعی است که مرتباً در یک محیط برنامه نویسی مورد بحث قرار می گیرد. در مقایسه با بسیاری از صنایع دیگر، مهندسی نرم افزار به متخصصان این امکان را می دهد که دستمزد متوسط رو به بالاتری داشته باشند.

برای شفافیت بیشتر و اثبات اینکه شما یک فرد متخصص مورد تقاضا در آینده خواهید بود، در اینجا داده هایی را بر اساس اطلاعات Glassdoor که یک وب سایت استخدامی است با شما به اشتراک میگذارم. میزان متوسط حقوقی که سالانه دریافت میکنید، بستگی زیادی به موقعیت جغرافیایی، زبان مورد نظر و میزان تسلط شما دارد، اما داده های زیر قابل استناد هستند:

  • توسعه دهنده جاوا: $79,137
  • توسعه دهنده پایتون: $76,526
  • توسعه دهنده جاوا اسکریپت: $79,137
  • توسعه دهنده زبان گو: $75,715
  • توسعه دهنده زبانی رابی: $75,715
  • توسعه دهنده زبان سی: $75,715
  • توسعه دهنده زبان سوئیفت: $75,715
  • توسعه دهنده زبان سی پلاس پلاس: $76,526

2. ثبات و پایداری در صنعت

توسعه نرم افزار یکی از صنایعی است که اشتغال نسبتاً پایداری را همیشه داشته است. برخلاف بسیاری از مشاغل دیگر، فعالیت های حرفه ای رایانه با نرخ بیکاری به میزان قابل توجهی پایین تر حتی در طی یک بیماری همه گیر روبرو هستند.

اگرچه این صنعت به اندازه کافی پایدار است، اما این فناوری به سرعت پیش می رود ، این بدان معناست که متخصصان به سختی قادر خواهند بود طی 2-5–10 سال از تمام مهارت هایی که اکنون دارند استفاده کنند.

خبر خوب این است که بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات به پیشرفت حرفه ای مهندسان نرم افزار خود کمک می کنند زیرا استفاده از ابزارهای مدرن به موفقیت تجاری آنها منجر می شود. بنابراین ، اگر دائماً مهارت های خود را به روز می کنید، دیگر لازم نیست نگران از دست دادن شغل خود باشید.

3. فرصت های شغلی

وقتی در برنامه نویسی مهارت دارید، گزینه های بیشتری پیش رو دارید. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به عنوان یک برنامه نویس به یک شرکت بزرگ بپیوندید یا به یک شرکت کوچک. می توانید استارت آپ خود را شروع کنید یا اینکه به عنوان یک فریلنسر کار کنید بدون اینکه به جایی گره خورده باشید. به احتمال زیاد می توانید پیشنهادی دریافت کنید و برای جابجایی به کشور دیگری بروید. همه چیز به اهداف شما بستگی دارد.

4. مهارت های اضافی برای قرار دادن در رزومه خود

دانستن نحوه برنامه نویسی نه تنها طرز تفکر شما را بهبود می بخشد، بلکه باعث می شود رزومه شما در میان دیگران برجسته شود، حتی اگر در فعالیت های غیرمستقیم مانند آزمایش نرم افزار، طراحی دیجیتال، مدیریت سیستم، تجارت یا تحلیلگر داده مشغول باشید. ذکر اینکه شما در برنامه نویسی مهارت دارید، به مدیران درک بهتری از توانایی شما در از تفکر و درک سریع موضوعات پیشرفته می دهد.

5. تبدیل شدن به یک عشایر دیجیتال

کار در خانه یا از راه دور در صنعت نرم افزار یک روش معمول است و شیوع آن بیش از هر بخش دیگر است. با این حال ، مانند هرجای دیگر، توسعه دهندگان نرم افزار در دو اردوگاه قرار گرفته اند: کسانی که رویای کار از راه دور را دارند و کسانی که از آن دوری می کنند.

خبر خوب برای گروه اول این است که تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان ماهر در سراسر جهان وجود دارد. شرکتهایی که به دنبال متخصصان فناوری اطلاعات مورد نظر خود هستند اغلب به صورت دورکاری از آنها استفاده میکنند

6. امکان تنظیم برنامه شخصی شما

بسیاری از شرکت های تلاش می کنند روند گردش کار را بهینه کنند، به این صورت که به کارمندان خود اجازه می دهند تا چند روز در هفته از راه دور کار کنند. شرکت های توسعه دهنده نرم افزار نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مدیران ارشدی که از اعضای تیم خود مراقبت می کنند، معمولاً ساعات کاری انعطاف پذیر را تأیید می کنند و بیشتر بر روی نتایجی که شما ارائه می دهید تمرکز می کنند تا تعداد ساعاتی که در برابر رایانه می گذرانید. حتی وقتی توسعه دهندگان درخواست تعطیلات می کنند به آنها نه گفته نمیشود.

7. فرهنگ مثبت محیط کار 

در مقایسه با بسیاری از صنایع دیگر، مهندسی نرم افزار می تواند فضای کاری دوستانه را رقم بزند. مطمئناً ، هیچ 100٪ تضمینی برای ملاقات نکردن شما با افراد بد وجود ندارد، اما هنوز هم می توانید به راحتی با نظارت بر بازخورد درباره شرکت های مختلف از هرگونه فضای کاری بد جلوگیری کنید.

علاوه بر این، شرکت های نرم افزاری مدرن تلاش می کنند محیطی را ایجاد کنند ، جایی که متخصصان کار با کیفیت انجام دهند و احساس خوشبختی کنند. برای مثال، آنها برای شما ارزش قائل اند و از نظرات شما استفاده میکنند.

8. استفاده از منابع قابل توجه

یادگیری برنامه نویسی هنگامی که منابع آموزشی کافی در دست دارید چالش برانگیز نیست. تالارهای گفتگو، دوره های آنلاین، آموزشهای ویدئویی، و سایر پورتال های یادگیری ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد دانش خود را به اشتراک بگذارند و با متخصصان دیگر همکاری کنند. این یکی از مزایای کار ما برنامه نویسان است که آموزش های مرتبط با کار ما به صورت قابل ملاحظه ای در اینترنت وجود دارد.

9. راهی برای بهبود مهارت های ارتباطی

دنیای فناوری اطلاعات همان چیزی است که می تواند مهارت های ارتباطی و همکاری شما را بسیار بهبود بخشد. ایجاد پلتفرم های رسانه های اجتماعی، برنامه های تلفن همراه یا سایر پروژه های دیجیتالی به یک کار تیمی برای سرعت بخشیدن به روند کار و جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است یک برنامه نویس از دست بدهد، نیاز دارد.

معمولاً روش هایی مانند Scrum و Kanban در این زمینه به شما کمک می کنند و همکاری را آسان می کنند. بنابراین ، اگر می خواهید در صنعت نرم افزار شغلی پیدا کنید ، باید آماده کار با مردم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها باشید.


10. چراغ سبز برای ساخت پروژه های جالب

من از زمان کار به عنوان برنامه نویس پروژه های مختلفی را مشاهده کرده ام، جالب و عجیب. به غیر از ایجاد پروژه برای مشتریان خود ، می توانید محصولاتی را نیز به دلخواه خود بسازید و آنها را با موفقیت راه اندازی کنید.

به عنوان مثال، یک بار نمونه اولیه کار "مراقبت از گربه" را ایجاد کردم که شامل سیستم تشخیص صدای گربه با سیستم تغذیه خودکار است. از آنجا که این سیستم رباتیزه شده است، می تواند از حیوان خانگی بخواهد نوشیدنی بخورد یا غذا بخورد و اگر شخصی در خانه نباشد به او غذا دهد. این برنامه همچنین می تواند از طریق صدا تشخیص دهد که گربه بیمار است، اما هنوز در مرحله پیشرفت است.

11. پیشنهادات کاری دائمی

برنامه نویسان در مقایسه با سایر متخصصان در صنایع مختلف متخصصان بسیار شلوغی هستند. شرکت ها به دلیل حجم زیاد کار، اغلب مجبورند به استخدام نیرو بپردازند. من همیشه پیشنهادهای جدیدی از شرکت های مختلف در نمایه LinkedIn خود دریافت می کنم. با این اوصاف ، متخصصان باتجربه تقاضای زیادی دارند و پیشنهادات خوبی دریافت می کنند.

12. انجمن های پشتیبانی کننده

جامعه IT یکی دیگر از مباحث مورد بحث در محیط نرم افزار است. این جوامع همیشه فعال هستند، به این معنی که هرگز با مشکلی تنها نخواهید ماند. خوشبختانه ، چندین تالار گفتگو ، وب سایت های پرسش و پاسخ و سایر پلتفرم های بحث و گفتگو وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید، و از برنامه نویسان در آن کمک بخواهید. Stack Overflow ، Medium ، Subreddits ، کانال های YouTube و گروه های Facebook فقط تعدادی از آنها هستند که می توانید راه حل های نرم افزاری خود را در آنها پیدا کنید.

13. راه اندازی استارتاپ مورد نیاز خود بدون صرف هزینه زیاد

اگر می خواهید یک استارت آپ راه اندازی کنید، به عنوان مثال وب یا برنامه تلفن همراه ، باید هزینه های اضافی را برای یک توسعه دهنده یا یک تیم برنامه نویسی اختصاص دهید. بودجه 5 تا 6 هزار دلاری ممکن است به راحتی با 20 هزار دلار صرف توسعه نرم افزار به پایان برسد. این جایی است که مهارت های برنامه نویسی به شما کمک می کند. دانستن نحوه برنامه نویسی باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و می توانید پروژه خود را بدون اعتماد به دیگران طراحی، اجرا و آزمایش کنید.
 

مقالات پیشنهادی

مشاهده همه مقالات
ثبت دیدگاه

برای ارسال دیدگاه لازم است ابتدا وارد سایت شوید