همه نباید در همه چیز بهترین باشند، بیشتر مردم تمایل دارند، در فعالیت هایی که انجام میدهند مهارت قابل توجهی داشته باشند. این موضوع بخش مهمی از زندگی روزمره اکثر مردم است. البته کاملاً قابل درک است زیرا در نهایت فقط بهترینها هستند که موفق می شوند و شغل رویایی خود را پیدا کرده و درآمد زیادی کسب میکنند.

صرف نظر از اینکه اهداف شخصی شما چه چیزی باشد، بهبود مهارت های شما می تواند برای بسیار مهم باشد، شما می توانید به روش های مختلف یادگیری را شروع کنید. شروع کار هر توسعه‌دهنده ای در این زمینه متفاوت است.

programmingtip

برخی می‌خواهند روش هایی که استفاده می کنند را بهبود ببخشند و برخی دیگر به دنبال بهبود کیفیت کدهای خود هستند، بنابراین برای هر کسی که بخواهد بهتر شود، نقطه‌ای برای شروع وجود دارد، فقط باید توجه داشته باشید که تنبلی برای شما سمی مهلک است. 

1.میان کار و زندگی تعادل ایجاد کنید

عملکرد خوب در کاری که انجام می دهید تا حد زیادی به تعادلی که در زندگی خود ایجاد میکنید بستگی دارد، فقط کسانی که سالم و متعادل باشند، می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.
وقتی برای استراحت خود برنامه داشته باشید می توانید کاری را به صورت طولانی و مداوم انجام دهید، حتی اگر کار خود را بسیار دوست دارید باید برای ایجاد تعادل میان آن و کارهای روزمره خود فکر کنید.

علاوه بر کارهای توسعه در زمینه برنامه نویسی باید زمانی را برای فعالیت‌های دیگر زندگی فراهم آورید، کمی ورزش، وقت گذاشتن برای دیگران، و خواب به موقع میتواند به آرامش شما کمک کند.

از طرفی دیگر داشتن یک رژیم غذایی مناسب و منطقی ایده خوبی برای سالم ماندن است، زمانی که استراحت میکنید، مغز شما بازیابی شده و از آن می‌توانید استفاده بهتری از آن داشته باشید. 

2. عادت های بد

بسیاری از توسعه دهندگان تمایل دارند که در صورت عدم رفع مشکلی که با آن در برنامه نویسی مواجه شده اند، از کامنت ها برای رفع خطا در آینده استفاده کنند. این کار یک ایده بد است و باعث تلنبار شدن خطاها روی هم می شود. این یک نمونه از عادت های بد توسعه دهندگان است. علاوه بر این هر چه دیرتر به یک اشکال رسیدگی کنید، حل آن دشوارتر می‌شود. 

توسعه‌دهندگان خوب مرحله به مرحله جلو می روند، علاوه بر چنین مسائلی ممکن است توسعه‌دهندگان عادات بد دیگری نیز داشته باشند، برای مثال ممکن است فردی به سیگار معتاد باشد که می تواند برای زندگی حرفه‌ای یک برنامه نویس بسیار مضر باشد. پس باید توجه داشته باشید که عادت های بد را از خود دور کنید تا بتوانید در برنامه نویسی جز افراد موفق باشید.

3.اشتباه کنید 

انجام اشتباه بخشی از کارهای روزمره است که ممکن است مرتکب شوید، هیچ کس همه چیز را نمی داند به خصوص زمانی که که می خواهید وظایف جدیدی را انجام دهید، ممکن است با چالش هایی در این زمینه روبرو شوید.

در بسیاری از کارهای برنامه نویسی اشتباهات به عنوان فرصتی برای یادگیری تلقی می شود و این دقیقاً نگرش درستی است که می تواند به پیشرفت شما منجر شود

4.سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید 

این موضوع می تواند در مورد یادگیری تکنیک های جدید صدق کند، البته توسعه دهندگان هرگز یادگیری را متوقف نمی کنند و مدام باید به دنبال یادگیری مهارت ها و تکنیک های جدید باشند. توجه و نگاه فراتر از مرزهای حوزه اصلی که در آن مشغول به کارید، می‌تواند به بالا نگه داشتن توانایی یادگیری شما کمک کند.هر کسی که در حال حاضر بریک موضوع مسلط شده‌است می‌تواند زبان جدید (برنامه‌نویسی) و یا حداقل یک زبان دوم یاد بگیرد تا بتواند فراتر و با نگاهی متفاوت به حل مسائل بنگرد.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.