ابتدا برای یادگیری پایتون به شما تبریک میگوییم، احتمالا زمانی که در حال خواندن این مقاله هستید، به پایتون تسلط خوبی دارید. محبوبیت جهانی پایتون نتیجه توانایی های قابل توجه این زبان است. با استفاده از پایتون میتوانید بسیار فراتر از هوش مصنوعی، در زمینه یادگیری ماشین، اینترنت اشیا و علوم داده نیز وارد شوید.

اما از آنجا که می خواهید درمورد هوش مصنوعی بدانید، بیایید در اینجا دو زمینه اصلی را پوشش دهیم. برای اینکه بتوانید یک توسعه دهنده هوش مصنوعی موفق باشید، به چه مهارت های کلی نیاز دارید و دانش پایتون چگونه می تواند شما را به آنجا برساند؟

AIpython

مهارت های اساسی شما برای موفقیت به عنوان یک توسعه دهنده هوش مصنوعی متمرکز بر پایتون چیست؟

شرکت های هوش مصنوعی برای آموزش قوی که فراتر از برنامه نویسی است، ارزش قائل هستند. مثلا:

  • بیشتر استخدام کنندگان شرکتهای هوش مصنوعی داوطلبانی را که حداقل دارای سطح تحصیلات لیسانس باشند ترجیحاً در زمینه های مرتبط مانند علوم داده، علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر ترجیح می دهند.
  • سابقه خلاقیت و کنجکاوی در برنامه نویسی نیز یک امتیاز مثبت محسوب میشود، این را می توان از طریق پروژه های برنامه نویسی قبلی و برنامه هایی که بخشی از آنها بوده اید، نشان داد.
  • گواهینامه های پایتون از کلاس های برنامه نویسی مانند آنهایی که به صورت آنلاین و یا حضوری برگزار میشود نیز یک امتیاز مثبت است. این گواهینامه ها به شما امکان می دهد مهارت کدنویسی خود را با نتایج واقعی و قابل اندازه گیری نشان دهید.

فراتر از سابقه تحصیل، استخدام کنندگان هوش مصنوعی همچنین به دنبال چند چیز دیگر در نامزدهای ایده آل خود هستند:

پایه ای از مهارتهای ریاضی

حداقل باید در ریاضیات کاربردی و آمار پایه موارد اساسی را بلد باشید. برای خوب بودن در یادگیری ماشین شما به جبر خطی نیاز دارید و برای یادگیری شبکه های عصبی به پایه ای در محسابات نیازمندید. پس وقت بگذارید و با احتمال و الگوریتم ها آشنا شوید زیرا برای درک مدل های هوش مصنوعی به این موارد احتیاج دارید.

دومین زبان برنامه نویسی ضروری برای هوش مصنوعی را بیاموزید

توسعه دهندگان پایتون موفق بسیاری در زمینه هوش مصنوعی وجود دارد ، اما تقاضا برای برنامه نویسان هوش مصنوعی معمولا به پایتون ختم نمیشود و شما بهتر است دانش لازم برای کار با زبان های دیگر را نیز یاد بگیرید. کارشناسان صنعت دوست دارند شما دانش لازم در زمینه جاوا، سی شارپ و C نیز داشته باشید.

البته این موضوع بدان معنا نیست که شما نمی توانید حرفه هوش مصنوعی را فقط با دانش پایتون خود دنبال کنید، اما اینکه بتوانید خود را به عنوان یک توسعه دهنده با دانش های متفاوت نشان دهید، در روند استخدام شما بسیار موثر است.

مهارت های تکنیکی اضافی نیز ایده خوبی است

از آنجا که هوش مصنوعی حوزه پر تقاضایی است، داشتن مجموعه ای قوی از دانش پیشرفته نیز گام مفیدی در جهت استفاده از مهارت های پایتون در حرفه برنامه نویسی هوش مصنوعی است. مثلا:

ریاضیات پیشرفته

تسلط به حساب و جبر خطی به تا حد زیادی اهمیت دارد. از آنجا که الگوریتم های مورد نیاز برای ایجاد هوش مصنوعی عملکردی بسیار پیشرفته دارند، دانستن اصول ریاضی می تواند استفاده از پایتون را حتی موثرتر کند.

آمار و احتمال

از آنجا که تا حد زیادی هوش مصنوعی مربوط به ایجاد برنامه هایی است که بتواند از تصمیم گیری موثر انسان تقلید کند، دانستن ریاضیات کاربردی به ویژه برای ساختن نرم افزارهای موثر هوش مصنوعی مجهز به پایتون بسیار اهمیت دارد.

مدل سازی داده ها و داده های بزرگ

هوش مصنوعی به داده هایی که جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند وابسته است، به این معنی که دانش کار با علوم داده (که پایتون برای آن طراحی شده است) یک امتیاز دیگر برای رزومه شما است.

AI ،NLP ،DL ،ML و شبکه های عصبی

هرچه بیشتر با این اصول و عملکردها آشنا باشید، موقعیت شما بهتر خواهد بود.

دانش زبان پایتون کجا برای کمک به شما وارد میدان میشود؟

ممکن است از خود بپرسید که آیا کاری که در کلاسهای برنامه نویسی پایتون انجام داده اید، در این مرحله ارزش خود را نشان میدهد، قطعا همین طور است. در اینجا برخی از دلایل مفید بودن داشتن دانش پایتون برای شما در هنگام کار در AI را ذکر می کنیم:

کتابخانه های پیش ساخته

Grom Numpy برای محاسبات علمی ، Scipy برای محاسبات پیشرفته و Pybrain برای یادگیری ماشین استفاده میشود. پایتون برای برنامه نویسان راه حل های مختلفی برای کار با هوش مصنوعی ارائه می دهد.

انجمن یا جامعه

جامعه گسترده جهانی توسعه دهندگان پایتون به این معنی است که بسیاری از برنامه نویسان پایتون که روی هوش مصنوعی کار می کنند در حال حاضر منابع و سایت های متداولی را برای کمک به شما در حل مشکلات رایج در این زمینه ایجاد کرده اند.

بسترهای نرم افزاری

از آنجا که پایتون مستقل از پلتفرم است ، سازگاری قابل توجهی  را در بین سیستم عامل ها و فناوری های مختلف با کمترین تغییر در برنامه نویسی ارائه می دهد، این کار ساده تر و ارزان تر از زبان های رقیب برای توسعه هوش مصنوعی (و در نتیجه جذاب تر برای کارفرمایان بالقوه) است.

انعطاف پذیری

پایتون از بین تمام زبانهای متمرکز بر هوش مصنوعی انعطاف پذیرترین گزینه است که در آن میتوانید از بین گزینه های OOP و اسکریپت نویسی انتخاب کنید. برنامه نویسان همچنین می توانند از IDE مناسبی برای بررسی بیشتر کدها استفاده کنند و بنابراین منبع ارزشمندی برای توسعه دهندگانی است که با الگوریتم های مختلف دست و پنجه نرم می کنند.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.