آیا از خود می پرسید که چگونه می توان برای رسیدن به یک راه حل تجاری از فناوری مناسب را انتخاب کرد؟ فریمورک Symfony برای ایجاد بسیاری از راه حل های شگفت انگیز برای شرکت های صنایع مختلف استفاده شده است. در این مقاله میخواهیم ببینیم کدام شرکت های محبوب از این فریمورک در پروژه های خود استفاده می کنند.

symfony

Symfony در پروژه های تجاری

Symfony یک فناوری متن باز است. در عمل، این بدان معنی است که یک جامعه عظیم در اطراف آن وجود دارد که نرم افزار را توسعه می دهند و از یکدیگر برای غلبه بر چالش های برنامه نویسی به زبان PHP پشتیبانی می کنند. این فریمورک به خوبی مستندسازی شده است و توسط بسیاری از برندهای های معروف استفاده می شود.

مزایای استفاده از Symfony

چرا فقط Symfony برای پروژه شما مناسب است و نه فریمورک های دیگر؟

  • در این فریمورک معماری چند لایه ای (MVC) برنامه نویسی و مدیریت برنامه را ساده تر و راحت تر می کند. در این صورت برای ایجاد تغییرات در یک مکان نیازی به تغییر مکان های زیادی ندارید. ایجاد تغییر در قسمت قابل مشاهده توسط کاربران اینترنت، به دلیل جدا بودن لایه نمایش از لایه مدل، بسیار کم هزینه تر و آسان تر انجام میشود.
  • Symfony به شما امکان می دهد تا کل برنامه ها یا فقط عناصر خاصی را ایجاد کنید، این ویژگی ها این فناوری را برای افرادی که می خواهند از ابتدا راه حلی ایجاد کنند و همچنین برای کسانی که می خواهند ویژگی های خاصی به کد موجود اضافه کنند، به یک فناوری ایده آل تبدیل می کند.
  • Symfony شامل ابزارهای توکار برای آزمایش برنامه در حال ایجاد است. سپس می توانید راه حلی درست کنید که مطابق با اهداف توسعه، آزمون محور باشد. به لطف این قابلیت، روند ایجاد راه حل های تجاری بسیار کارآمد است.
  • کاربران این فریمورک PHP می توانند از کمک و پشتیبانی جامعه بزرگی که Symfony را توسعه می دهد بهره مند شوند.
  • Symfony یک فریمورک انعطاف پذیر است که ایجاد راه حل های شخصی را امکان پذیر می کند. کامپوننت های بیشمار در این فریمورک بسیاری از انتظارات کاربران را رفع میکند.

کدام صنایع می توانند از این فریمورک PHP بهره مند شوند؟

تحقیقات نشان می دهد که سیمفونی اغلب برای ایجاد راه حل های مناسب برای مشتریان بخش مراقبت های بهداشتی استفاده می شود (داده ها نشان می دهد که این گونه شرکت ها 23 درصد از شرکت های استفاده کننده از سیمفونی را تشکیل می دهند). این فریمورک در تجارت الکترونیک نیز مورد استقبال قرار می گیرد، زیرا توسعه آسان و سریع پلتفرم های فروش، ادغام با رسانه های اجتماعی و اجرای روش های مختلف پرداخت را امکان پذیر می کند.

بزرگترین برندهای معروف در سراسر دنیا از Symfony برای پروژه های خود استفاده می کنند. برخی از PHP و این چارچوب محبوب برای ایجاد وب سایت های جذاب برای کاربران استفاده می کنند، برخی دیگر برنامه ها و ابزارهای پیشرفته ای را ایجاد می کنند که کارهای روزانه شرکت را بهبود می بخشد. شرکت ها از Symfony برای افزودن ویژگی های جدید به راه حل های خود استفاده می کنند. 

فیس بوک در بین معروف ترین شرکت هایی است که از Symfony استفاده می کند. API برنامه Facebook Ads و فناوری Instant Article SDK با کامپوننت های Symfony ساخته شده اند. به لطف Symfony، ابزارهای موثری برای اتوماسیون بازاریابی (به عنوان مثال Mautic) ، سیستم های CMS و CRM که اکثر شرکت ها هر روز از آنها استفاده می کنند و همچنین سایر ابزارهای تسهیل مدیریت شرکت و منابع آن نیز ایجاد شده است.

Spotify

در سال 2015، برند Spotify در مشخصات رسمی خود، در مورد استفاده از فن آوری و توسعه محصولات خود در توییتی تایید کرد که از Symfony استفاده می کند. Spotify از Symfony برای مدیریت حساب های کاربران خود استفاده می کند، آمار نشان می دهد که این پلتفرم در سال 2020 حدود 286 میلیون کاربر فعال داشته است.

Blablacar

از فریمورک های PHP غالباً برای ایجاد برنامه های رزرو استفاده می شود. از Symfony برای ساخت بستر BlablaCar که امکان سفر مشترک با اتومبیل های شخصی و تقسیم هزینه های سفر را فراهم میکرد در لهستان استفاده شد.

این نمونه نشان می دهد که Symfony در واقع به عنوان یک فریمورک قدرتمند در نظر گرفته می شود، زیرا برند های تجاری از آن برای بخش های جلویی و پشتی وب سایت و برنامه تلفن همراه خود استفاده می کنند. وب سایت Blablacar در سال 2020 بیش از 87 میلیون کاربر ثبت شده داشته است.

Trivago

یکی دیگر از برنامه های رزرو نوشته شده با Symfony که به میلیون ها کاربر خدمت رسانی می کند و امکان مقایسه قیمت محل اقامت در هتل را دارد، متعلق به شرکت Trivago است. Symfony با ایجاد قابلیت های بیشمار در صفحه، امکان ارائه بهترین تجربه کاربری به کاربران اینترنت را هنگام جستجو و مقایسه پیشنهادات فراهم می کند.

این صفحه با بسیاری از وب سایت ها یکپارچه شده و فیلترهای پیشرفته پیشنهادات را امکان پذیر می کند. Trivago همچنین دارای یک وبلاگ فنی با مقالاتی در مورد کار با Symfony است.

Dailymotion

Dailymotion یک سرویس پخش ویدئو است و امکان دسترسی به فیلم ها را به جای موسیقی فراهم می کند. Dailymotion یکی از معروف ترین وب سایت هایی از این نوع است که هر روز میلیون ها کاربر از آن بازدید می کنند. شرکت Dailymotion وب سایت خود را با PHP ایجاد کرد و پس از چند سال آنها تصمیم گرفتند از Symfony استفاده کنند.

اما چرا Dailymotion سیمفونی را انتخاب کرد؟ تیم این شرکت تصمیم گرفت به جای کار وقت گیر برای توسعه چارچوب (اضافه کردن ویژگی های جدید ، ایجاد مستندات و انجام دوره های آموزشی جامع برای اعضای تیم) به چارچوب منبع باز Symfony روی بیاورد تا بیشتر در زمینه توسعه کسب و کار خود تمرکز کند.

از آنجا که افزودن ویژگیهای جدید برنامه روزمره توسعه دهندگان Dailymotion است، این شرکت تصمیم گرفت Symfony را انتخاب کند ، که به لطف کامپوننت های این فریمورک این کار ساده تر است.

چرا شرکت شما باید استفاده از PHP و Symfony را در نظر بگیرد؟

Symfony یک فناوری است که توسط شرکت های مشهور در سراسر جهان برای اجرای پروژه هایی از انواع مختلف استفاده میشود. می توانید از این فریمورک PHP برای توسعه راه حل های موجود یا ساخت آنها از ابتدا استفاده کنید. Symfony فارغ از اینکه شما کدام صنعت را انتخاب کرده اید، بسیار عالی است. انعطاف پذیری آن به شما امکان می دهد راه حل هایی متناسب با نیازهای شرکت ایجاد کنید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.