لاراول یکی از فریمورک های متن باز PHP است که بر مبنای Symfony ساخته شده است. دسترسی به کامپوننت های آماده، سطح بالایی از امنیت و ابزارهای بیشمار با هدف بهبود توسعه برنامه ها، همه اینها باعث می شود تا در پروژه های بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله می توانید یاد بگیرید که لاراول برای چه پروژه هایی استفاده شده است.

laravel

لاراول فریمورکی که به زبان PHP نوشته شده است

لاراول فریمورکی است که با استفاده از PHP ساخته شده است، پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی متن باز است که سالها در خط مقدم محبوب ترین زبانهای سمت سرور بوده است. یک مزیت قابل توجه مربوط به ماهیت متن باز بودن پی اچ پی این است که توسط طیف گسترده ای از برنامه نویسان که به طور مداوم این فن آوری را بهبود می بخشند، توسعه یافته و مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر این، آمارهای معتبر نشان می دهد که بیشتر وب سایت ها به زبان PHP ایجاد شده اند.

به لطف محبوبیت این زبان و جامعه بزرگی که در اطراف آن جمع شده اند ، کاربران لاراول می توانند به راحتی پاسخ سوالات خود را در رابطه با برنامه نویسی با استفاده از لاراول و PHP بیابند.

خدمات میزبانی صفحات وب مبتنی بر PHP با قیمت های بسیار مقرون به صرفه در اختیارشما قرار دارند، بنابراین انتشار وب سایت های شما هزینه زیادی ندارد. لاراول خود دارای ویژگی ها و ابزارهای بی شماری است که به لطف آنها برنامه نویسی شما کارآمد و بدون دردسر است، در زیر مهمترین آنها ذکر شده است.

الگوی MVC

فریمورک لاراول بر اساس الگوی معماری MVC (Model-View-Controller) بنا شده است. این معماری به توسعه دهنده اجازه می دهد تا یک برنامه ای با یک ساختار سازمان یافته و متشکل از سه قسمت ایجاد کند:

  • model - داده ها و روابط بین آنها را توصیف می کند
  • view - ظاهر برنامه را تعریف می کند (آنچه کاربر می تواند با آن ارتباط برقرار کند)
  • controller - تبادل اطلاعات بین لایه ها و مدل را تسهیل میکند

به زبان ساده کدهای شما در فایل های مدل، ویو و کنترلر تقسیم بندی و پخش میشوند. استفاده از این روش، ایجاد تغییرات در کدها را تسهیل کرده، آنها را قابل استفاده مجدد و مقیاس پذیر می کند. استفاده از الگوی MVC به این معنی است که از لاراول می توان برای ایجاد برنامه های ساده و سبک، که در طول توسعه زمان برای آنها مهم است و همچنین برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی با بسیاری از قابلیت ها استفاده کرد.

انتخاب فریمورک مناسب می تواند روند توسعه برنامه را به میزان قابل توجهی تسریع کرده و هزینه ایجاد آن را کاهش دهد. آیا فکر می کنید چه چیز دیگری باعث می شود لاراول به عنوان یک فریمورک مورد علاقه استفاده شود؟

احراز هویت در برنامه ایجاد شده در لاراول

امروزه وب سایت های سازمانی در معرض خطرات بی شماری هستند. نمونه هایی از روشهای حمله عبارتند از:

  • حملات cross-site : در این روش مرورگر شخص مورد حمله به یک اقدام غیرمجاز مجبور میشود. هدف از این حمله انجام اقداماتی است که فقط توسط یک کاربر وارد شده به سیستم می تواند انجام شود، به عنوان مثال تغییر داده های احراز هویت یا حتی انتقال های غیرمجاز.
  • تزریق SQL : این نوع حملات براساس تزریق قطعه ای از کد SQL به برنامه است. این کار ممکن است چندین پیامد داشته باشد، به عنوان مثال اعطای دسترسی مهاجم به پایگاه داده، امکان تغییر این داده ها را فراهم می کند.

اینها به وضوح فقط دو نوع حمله هستند، اما توضیح در مور آنها مطمئناً شما را قانع میکند که راه حلهای امنیتی پیشرفته برای کسب و کار شما بسیار مهم هستند.

لاراول به عنوان یکی از دارندگان مدرن ترین سیستم های احراز هویت شناخته شده است. همه درخواست ها و جستجوهای ارسالی از دسترسی غیرمجاز مصون هستند. این فریمورک مجهز به سیستم هایی است که از حملات CSRF و XSS محافظت می کنند.

برنامه های توسعه یافته در این فریمورک همچنین در برابر بسیاری از حملات محافظت می شوند. لاراول به شما امکان می دهد با استفاده از Fluent Query Builder یا Eloquent از برنامه خود در برابر تزریق SQL محافظت کنید.

استفاده از لاراول به شما امکان می دهد زمان ایجاد را کوتاه کرده و بودجه را کاهش دهید

ایجاد یک وب سایت یا برنامه کاربردی که پس از آن بتواند به راحتی به قابلیت های اضافی مجهز شود، در صورت انتخاب فریمورک مناسب مدت زیادی طول نمی کشد. لاراول اغلب اولین انتخاب برای پروژه هایی است که زمان کوتاه برای آنها مهم است.

اما چه عاملی باعث کدنویسی سریع با این فریمورک می شود؟ توسعه دهندگان لاراول از مستندات خوبی برخوردار هستند و از پشتیبانی جامعه بزرگی که از این فناوری استفاده می کنند بهره میبرند، بنابراین اگر با مشکلی روبرو شوند به راحتی می توانند راه حلی پیدا کنند.

این چارچوب به ابزارهای بسیاری مجهز است که کار برنامه نویسان را آسان می کند. آنها قطعاً از Artisan که یک خط فرمان است استفاده میکنند. شما به سادگی دستور مورد نیاز خود را وارد می کنید و لاراول تمام کارهایی را که باید به صورت دستی انجام دهید برای شما انجام می دهد.

Artisan بسیاری از کارهای تکراری را که وقت برنامه نویسان را می گیرد از بین می برد. لاراول مجموعه ای از قابلیت ها را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تست واحد را در یک چارچوب خاص PHPUnit انجام دهید. لاراول به شما امکان می دهد چندین تست واحد را همزمان انجام دهید و آزمایش را سریعتر انجام دهید.

عملکرد و کارایی لاراول

لاراول اجازه می دهد تا برنامه ساخته شده به وسیله آن را بهینه سازی کنید. مهمترین چیز این است که برنامه بر روی آخرین نسخه PHP اجرا شود، زیرا هر یک از نسخه های جدید فناوری شامل تغییراتی است که می تواند عملکرد را تحت تأثیر قرار دهد. پکیج Laravel Debugbar به شما امکان می دهد عملکرد پلتفرم خود را کنترل کنید.

علاوه بر این بسیاری از تکنیک های بهینه سازی وب سایت مانند تنظیمات ذخیره سازی یا Route Caching وجود دارد. با لطف وجود این ویژگی ها، یک برنامه کاربردی یا وب سایت ایجاد شده در لاراول می تواند به طور کارآمد کار کند و UX خوبی را برای کاربران محصول شما تضمین کند.

انعطاف پذیری

در مورد فریمورک ها، انعطاف پذیری را می توان تنظیم برنامه ایجاد شده با نیازهای مشتری تعریف کرد. توانایی شخصی سازی راه حل های تجاری بسیار مهم است. هر صنعتی انتظارات مورد نظر خود را دارد.

به لطف شفافیت کد حاصل از معماری MVC ، به راحتی می توانید ویژگی های جدید و مفیدی را به برنامه خود که با لاراول توسعه پیدا کرده است، اضافه کنید. نیازی نیست که بلافاصله در سیستم های پیچیده ای سرمایه گذاری کنید که ساخت و پیاده سازی آنها زمان زیادی را صرف می کند.

با رشد کسب و کار خود می توانید با خیال راحت آنها را اصلاح کنید. انعطاف پذیری لاراول نه تنها از طریق کد های تمیز، بلکه از طریق پکیج های متعددی که می تواند توسط برنامه نویس استفاده شود، تامین میشود.

ادغام آسان با سایر برنامه ها و ابزارها

برنامه های ساخته شده در این فریمورک می توانند به راحتی با سایر سیستم های مهم ادغام شوند، که باعث بهبود کار در شرکت و افزایش کارایی آن می شود. لاراول به شما امکان می دهد روش های مختلف پرداخت، ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، ابزارهای تحلیلی و سایر سیستم هایی را که شرکت شما روزانه استفاده می کند، ادغام کنید.

لاراول در مقایسه با سیمفونی، تفاوت این فریمورک ها در چیست؟

قبلاً هم اشاره کردم که لاراول بر اساس Symfony ساخته شده است. هر دو فریمورک PHP در سال 2011 راه اندازی شده اند. این فن آوری های متن باز به طور مداوم به روز می شوند. هر دو از معماری MVC استفاده میکنند. در زیر برخی از مهمترین تفاوتهای این دو فریمورک را مشاهده خواهید کرد:

  • لاراول به شما امکان می دهد تا به سرعت کار بر روی یک پروژه را شروع کنید و تنظیمات دقیق Symfony نیازی ندارد. این بدان معنی است که اگر زمان مهم است، شما باید به فکر ایجاد راه حل کسب و کار خود در لاراول باشید.
  • Symfony از موتور الگوی Twig استفاده می کند، در حالی که Laravel از Blade استفاده می کند. مورد دوم ساده تر است.
  • توسعه دهندگان، فریمورک لاراول را زمانی انتخاب می كنند كه زمان مهمترین عامل برای تولید محصول باشد، در حالی كه Symfony برای اجرای پروژه های وقت گیر و پیچیده استفاده می شود.
  • Symfony کمتر از لاراول خودکار است. ایجاد دقیقاً همان توابع موجود در لاراول در فریمورک Symfony به نوشتن کد بیشتری نیاز دارد. لاراول توابع "کمکی" را ارائه می دهد که به توسعه دهنده اجازه می دهد برنامه را سریعتر بسازد.

مزایای استفاده از لاراول برای یک شرکت

از لاراول برای ایجاد راه حل های مختلف استفاده می شود. این چارچوب ایجاد سریع برنامه با کدهای ساختاریافته که سطح بالایی از امنیت دارد را تضمین میکند، در آینده نیز میتوانید قابلیت های جدید را به سادگی به برنامه خود اضافه کنید. از طرف دیگر پکیج های عملکردی بسیاری وجود دارد که توسعه دهندگان لاراول می توانند با استفاده از آنها ویژگی های لازم برای ارائه خدمات با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه دهند.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.