برنامه نویسی، به ویژه هنگامی که می خواهید از آن به عنوان حرفه استفاده کنید و آن را بخشی از زندگی خود کنید، می تواند بسیار سخت و وقت گیر باشد. مبارزه برای یادگیری، تلاش برای یادگیری و تسلط بر همه چیز، موفقیت برنامه نویسان دیگر و ... همه اینها اهمیت دارند و می توانند نقش بزرگی در موفقیت یا شکست شما به عنوان یک برنامه نویس داشته باشد.

برنامه نویسی حرفه ای ساده ای نیست و بسیاری از مردم معتقدند که برای مسلط شدن روی این حرفه باید بیش از یک کار معمولی تلاش کنید، اما وقتی همه چیز روی ریل افتاد، از ثمرات موفقیت خود لذت خواهید برد. تا آن زمان، برخی از چیزها و عادات وجود دارد که لذت دیدن طرف دیگر شگفت انگیز برنامه نویسی را از ما می گیرد.

motiviation

1. مقایسه خود را با سایر برنامه نویسان متوقف کنید

خوب، مقایسه می تواند دزد شادی شما باشد. در حالی که گاهی اوقات مقایسه می تواند شما را به محدودیت های خود آشنا کند، جدی گرفتن آن می تواند بر برنامه نویسی شما تأثیر منفی بگذارد. هرکس سفر و داستانهای متفاوتی دارد. تلاش برای کپی کردن راهی که دیگران انجام داده اند می تواند لذت زندگی شما را از بین ببرد.

اینکه کسی این کار را انجام داده و برای او جواب داده است لزوما به این معنا نیست که برای شما نیز مفید خواهد بود. چیزهای مختلفی را امتحان کنید ، آنها را ترکیب کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است. اگر نقطه مناسب خود را پیدا کردید، به آن نزدیک شوید و زمان زیادی را صرف کارهایی کنید که برای شما مفید است. در حالی که مقایسه خود با دیگران می تواند انجام کارهای سخت را القا کند و شما را به جلو هدایت کند، خود را بیش از حد با دیگران مقایسه نکنید.

2. تا آنجا که می خواهید سوال بپرسید

پرسیدن سوالات گاهی می تواند باعث شود برخی افراد فکر کنند شما یک فرد تازه کار یا خنگ هستید که اطلاعات زیادی در مورد کارتان ندارید. این موضوع بسیار اتفاق می افتد، به ویژه هنگامی که در چیزی گیر کرده اید و سعی می کنید به تنهایی مشکلات را حل کنید.

من از ترس و تأثیر قضاوت شدن توسط دیگران و اینکه چگونه می تواند شما را ناراحت کند، اطلاع دارم. این ترس است که من یاد گرفته ام چگونه آن را مدیریت کنم. من فکر می کنم اگر چیزی از این زندگی می خواهید، باید با ترس های خود روبرو شوید.

هیچ کس این کار را برای شما انجام نمی دهد. اگر از فرصت استفاده کنید و در مورد مشکلی که با آن برخورد کرده اید بپرسید، پس یک قدم به یافتن راه حل یکی از مشکلات خود نزدیکتر هستید. از سوی دیگر، اگر از ترس قضاوت شدن می ترسید ، هیچ چیزی برای درس گرفتن نخواهید داشت.

3. به طرز صحیحی رد درخواست ها را مدیریت کنید

رد شدن یکی از داستانهای اجتناب ناپذیر زندگی هر برنامه نویسی است. ممکن است به عنوان یک برنامه نویس میخواستید در شرکت مورد علاقه خود کار کنید، اما آنها به شما جواب منفی داده اند. خیلی این اتفاق می افتد و باید آن را بپذیرید.

به دیگران که رد شده اند فکر کنید اما این امر آنها را از ادامه کار و داشتن شغل رویایی باز نداشته است. این موضوع را باید طبیعی بدانید و از ادامه مسیر دلسرد نشوید. به یاد داشته باشید که برای هر نتیجه منفی، یک نتیجه مثبت مربوطه نیز وجود دارد. فقط بستگی به این دارد که چگونه آن را می بینید.

4. تلاش برای تسلط بر همه چیز را متوقف کنید

ای کاش قبلاً کسی این را به من گفته بود. تلاش برای تسلط بر همه چیز می تواند انرژی لازم برای یادگیری مسائل کوچک و مهم را از شما بگیرد. دنیای برنامه نویسی از فناوری های زیادی تشکیل شده است و تلاش برای تسلط بر همه آنها زمان بر است و شما در همه مهارت ها کامل نخواهید بود.

به مسیری بروید که علاقه زیادی به آن دارید یا می خواهید مهارت خود را در آن تکمیل کنید، سپس آن مهارت را دنبال کنید. در نهایت ، شما استاد آن صنعت خواهید بود. وقتی شروع می کنید، سعی نکنید در همه فن آوری های موجود استاد باشید. فقط به این دلیل که کسی گفته است برای آنها این تکنولوژی عالی است و یادگیری آن آسان است لزوما به این معنی نیست که برای شما نیز همینطور خواهد بود.

5. در نظر گرفتن استراحت

خوب، برنامه نویسی شامل بسیاری از عادات ناسالم است که بارها و بارها تکرار می شود. سندرم زیاد کارکردن تنها یکی از رایج ترین عاداتی است که می تواند مضر باشد و بهره وری شما را از بین ببرد. برای مقابله با این عادات ناسالم و ثابت ماندن در هنگام برنامه نویسی، بسیاری از توسعه دهندگان به استراحت می پردازند.

این کار می تواند به سادگی یافتن سرگرمی در خارج از حوزه برنامه نویسی باشد. چیزی که شما را از صفحه کامپیوتر دور می کند. این کار می تواند یک تغییر بزرگ بازی برای شما باشد. حتی پیوستن به یک جامعه متفاوت به غیر از برنامه نویسی می تواند عادت های بد و یکنواختی را از بین ببرد.

6. هرگز تسلیم نشوید

برنامه نویسی ممکن است دشوار باشد و گاهی اوقات احساس میکنید باید تسلیم شده و آن را ترک کنید. به یاد داشته باشید زمانی شروع به کار کردید و چیزی نمی دانستید و اکنون چیزهای زیادی یاد گرفته اید و دانش برنامه نویسی دارید. خوب، به همه چیز پشت پا نزنید و رویای خود را زنده نگه دارد. مواقعی وجود دارد که همه چیز به ضرر شماست و شما می توانید وسوسه شوید که برنامه نویسی را ترک کنید.

خوب ، اگر تسلیم شوید و مسابقه را کنار بگذارید، آن وقت قسمت زیبای سفر را نخواهید دید. همیشه همه چیز بر وفق مراد شما نیست، بیش از حد بر خود فشار نیاورید. به جایی که شروع کرده اید نگاه کنید و ببینید در حال حاضر کجا هستید. به پیشروی خود ادامه دهید و هرگز رویایی را که قبلاً داشته اید را، رها نکنید. پشیمانی دردناکتر از مواجهه با نبردها و ترس شما است.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.