آیا تا به حال کار جدیدی را شروع کرده اید که بلافاصله از آن پشیمان بشوید؟ من تجربه انجام این کار برای چندین بار را دارم(هم در سطح مدیریت و هم به عنوان توسعه دهنده). برخی از شرکت ها به شما مقدار کمی می دهند، از شما کار زیاد میخواهند و هرروز درخواست بیشتری می کنند. بهتر است هر چه سریعتر از این مکان ها خارج شوید. همیشه دنیایی از فرصت های دیگر وجود دارد. نشانه هایی در مورد این شرکت ها وجود دارد که بهتر است در مورد آنها بدانید.

programmingCompany

توسعه دهندگان ارشد برای کمک به شما بسیار شلوغ هستند

وقتی شما در این شرکت ها کار را شروع میکنید، متاسفانه کسی وجود ندارد که جواب سوال های شما را بدهد. قبل از اینکه بتوانید برای شرکتی که شما را استخدام کرده است ارزش افزوده تولید کنید، به مقدار مشخصی از دانش فنی در مورد حوزه ای که کار میکنند، نیاز دارید.

شرکتی که به موفقیت شما و خود اهمیت می دهد، در این مرحله منابعی را در اختیار شما قرار می دهد تا شما را در سریع ترین زمان ممکن به سطح مورد نظر برساند. یکی از بدترین تجربیات من، پیوستن به شرکتی بود که از یک مجموعه فناوری ناآشنا برای من استفاده می کرد.

با وجود این، توسعه دهندگان ارشد وقت نداشتند به جز در فواصل کوتاهی پاسخی به سوالات من بدهند. من آن توسعه دهنده را به دلیل کار زیاد سرزنش نمی کنم، اما این موضوع باعث شد مدت زیادی زمان خودم را در آن شرکت از دست بدهم.

با این وجود، شرکت ها بسیار متفاوت هستند! در شرکت بعدی که کار میکردم، آنها وقت زیادی را برای من صرف کردند و من از این بابت خوشحال بودم. اگرچه برای غیر توسعه دهندگان چندان واضح نیست، اما مهندسی نرم افزار یک ورزش تیمی است. این که بتوانید بر تخصص همکاران خود تکیه کنید، می توانید به سرعت در ساختن نرم افزارهای با کیفیت جلو بروید.

رویدادهای اجباری شرکت در شب

برخی از شرکت ها از شما میخواهند اجبارا تا ساعاتی از شب به توسعه در شرکت مشغول باشید. اگر این موضوع اختیاری باشد که مشکلی وجود ندارد اما مشکل جایی است که شما را اجبار کنند. به نظر می رسد این اجبار برای توسعه دهندگان 20 تا 25 ساله زیاد محدودیت ساز نباشد. اما کارکنان 30 ساله و متاهل زیاد با این موضوع موافق نیستند. 

شرح شغل با حرفه مطابقت ندارد

شما با توجه به توضیحات شغلی آن را انتخاب کرده اید زیرا در آن از فناوری خاصی ذکر شده بود که شما را هیجان زده می کند. اما با شروع، متوجه شدید که این فناوری به هیچ وجه استفاده نمی شود. در گذشته به یک شرکت برنامه نویسی برای استخدام رفتم که چارچوب خاصی از یادگیری ماشین را در شرح کار خود ذکر کرده بود.

اما بلافاصله پس از شروع کار، متوجه شدم که آنها از این فریمورک استفاده نمی کنند و قصد استفاده از آن را حتی در آینده نزدیک ندارند. در حالی که بسیاری از شرکت ها تمایل به استفاده از فناوری پیشرفته دارند، واقعیت این است که اکثر آنها آمادگی آن را ندارند و یا اولویت های کوتاه مدت متفاوتی دارند.

این می تواند برای برخی افراد واقعا ناامید کننده باشد. مهم است که به خاطر داشته باشید که مصاحبه ها یک خیابان دو طرفه هستند. همانطور که آنها نیروی خوب میخواهند باید شرایط شما هم در نظر گرفته شود. این همچنین فرصتی برای شماست که در مورد آنچه یک شغل شامل می شود و از چه فناوریهایی در واقع استفاده می شود، کاوش کنید.

گردش کار مهندسی رعایت نمی شود

در اینجا چند مثال وجود دارد که در استارتاپ خودم رخ داده است:

  • یک هفته، استندآپ های روزانه وجود داشت، اما هفته بعد وقتی برای آنها نداشتیم.
  • تصمیمی برای بازبینی همه کدها قبل از استقرار گرفته شد، اما بعداً به دلیل عجله، کد مستقیماً بدون بازبینی استفاده شد.
  • ما به عنوان یک تیم توافق کردیم که همیشه برای ویژگی های جدید آزمایش بنویسیم. سپس نوشتن تست ها را متوقف کردیم.
  • همیشه استثنائاتی در مورد قوانین وجود دارد، اما وقتی ایجاد و شکستن قوانین به یک امر عادی تبدیل می شود، توسعه شلخته می شود.
  • در مورد استارتاپ من ، مقصر نداشتن تجربه مدیریت توسعه دهندگان در بین من و دیگر بنیانگذاران بود.

تمامی این موارد می تواند باعث شود اعتماد توسعه دهندگان به مدیریت از بین برود. همچنین اگر مهندسان معتقد باشند که می توانند با رعایت نکردن پروتکل ها کار خود را ادامه دهند، می تواند کیفیت کد را کاهش دهد. برنامه نویسی وقتی سرگرم کننده است که احساس می شود مهارت است.

عدم بازخورد

آیا تا به حال مدیری داشته اید که تنها بازخورد او "شما خوب کار می کنید" بوده است؟ این اصلا مفید نیست. بازخورد ضعیف می تواند به دلایل مختلف رخ دهد ، مانند موارد زیر:

  • عدم ارائه بازخورد منفی به دلیل عدم درگیر شدن
  • نداشتن تجربه مدیریتی.
  • از بازخورد مثبت خودداری کردن، بنابراین کارمند درخواست افزایش حقوق نمی کند.

ارائه بازخورد مفید دشوار است ، اما مدیری که فقط بازخورد کلی ارائه می دهد به رشد شما کمک نمی کند. توسعه دهندگان می توانند و باید درباره مواردی که ما درست و غلط انجام می دهیم، تحقیق کنند. دانستن این اطلاعات همیشه مفید است ، حتی اگر شنیدن آن برای شما تکان دهنده باشد.

در پایان…

هیچ شرکت کاملی وجود ندارد و هر کدام مزایا، معایب خود را دارند. آنچه شما مایل به پذیرش هستید بستگی به ترجیحات شخصی شما و تجربه نسبی شما در کار در جاهای دیگر در گذشته دارد. با این وجود، برخی از شرکت ها همه عیوب را یکجا دارند.

بر اساس تجربه من، یک محل کار بد می تواند به سرعت اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، درک کنید که جهان مملو از فرصت ها برای توسعه دهندگان با تجربه است. شما مجبور نیستید چیزی را تحمل کنید فقط به این دلیل که حقوق می گیرید.

برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام لرن سورس عضو شوید.