Bootstrap(بوت استرپ) مشهورترین فریمورک CSS ، HTML و JavaScript برای توسعه ی وب سایت های واکنش گرا و قابل اجرا در دستگاه های موبایل است. این فریمورک یک محصول کد باز و کاملا رایگان است.

Bootstrap یک فریمیورک سمت کاربر برای ساخت وب سایت های واکنش گراست. صفحه ی وب شما چه یک اپلیکیشن، بلاگ و یا از دسته ی  سیستم های مدیریت محتوا باشد، بوت استرپ میتواند برای آن مناسب باشد. Bootstrap ترکیبی از CSS ،HTML و JavaScript است که بدون اضافه کردن کد های زیاد، ساختن وب سایت های بزرگ را آسان میکند . با استفاده از سیستم grid پیشفرض تعبیه شده در این فریمورک محبوب، به راحتی میتوان ستون بندی و layout یک صفحه را طراحی کرد. با استفاده از این فریمورک میتوان به آسانی دکمه ها ، نوار های هدایتی و جداول و ... را استایل دهی کرد.

شروع کار با بوت استرپ به سادگی اضافه کردن چند ارجاع فایل CSS و JavaScript به صفحه است.

 

 

مثالی از بوت استرپ :

<div class="jumbotron text-center">
 <h1>My First Bootstrap Page</h1>
 <p>Resize this responsive page to see the effect!</p> 
</div>

<div class="container">
 <div class="row">
  <div class="col-sm-4">
   <h3>Column 1</h3>
   <p>Lorem ipsum dolor..</p>
   <p>Ut enim ad..</p>
  </div>
  <div class="col-sm-4">
   <h3>Column 2</h3>
   <p>Lorem ipsum dolor..</p>
   <p>Ut enim ad..</p>
  </div>
  <div class="col-sm-4">
   <h3>Column 3</h3> 
   <p>Lorem ipsum dolor..</p>
   <p>Ut enim ad..</p>
  </div>
 </div>
خودتان امتحان کنید

مزیت های استفاده از Bootstrap عبارت اند از :

استفاده ی آسان

استفاده از Bootstrap بسیار آسان و سریع است. بوت استرپ همچنین بسیار قابل انطباق است و شما میتوانید از آن به همراه CSS ، یا LESS و یا Sass استفاده کنید.

واکنش گرایی

استفاده از دستگاه های موبایل هر ساله به شدت افزایش می یابد و نیاز به داشتن وب سایت های واکنش گرا که در این دستگاه ها قابل نمایش باشند بیش از پیش احساس میشود.

سرعت توسعه

یک از از مزیت های مهم استفاده از Bootstrap سرعت توسعه است. به جای کد نویسی از صفر، Bootstrap به شما اجازه میدهد از کد های آماده موجود در این فریمورک استفاده کنید.