AngularJS(آنگولار جی اس) یک فریمورک قدرتمند وب از جنس JavaScript است که به وسیله ی Google و جامعه ی بزرگ توسعه دهندگان و برنامه نویسان حمایت میشود.

این فریمورک (آنگولار جی اس) در ابتدا برای مدیریت نیاز های توسعه ی اپلیکیشن های "singe page" ایجاد شد. و اکنون برای ساخت اپلیکشن هایی با ویژگی پاسخگویی به هنگام استفاده میشود. AngularJS صفت های HTML را گسترش میدهد و به ساخت اپلیکیشن هایی که قابلیت تعامل بیشتری با کاربران داشته باشند کمک میکند.

AngularJS(آنگولار جی اس) قابلیت های زبان HTML را گسترش میدهد و به شما در ساخت اپلیکیشن های قدرتمند در وب کمک میکند. 

ویژگی اصلی AngularJS(آنگولار جی اس)، ایجاد ارتباط پویا میان داده‌های ورودی و خروجی است. به این معنی که به سادگی می‌توانید اطلاعات دریافت شده از کاربر را به صورت خودکار جمع‌آوری ، پردازش و در محل‌های دلخواه نمایش دهید یا به سرور بفرستید.

نمونه مثالی از AngularJS :

<!DOCTYPE html>
<html lang="en-US">
<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/angularjs/1.6.4/angular.min.js"></script>
<body>

<div ng-app="">
  <p>Name : <input type="text" ng-model="name"></p>
  <h1>Hello {{name}}</h1>
</div>

</body>
</html>

در نمونه مثال بالا کاربر هر مقداری در عنصر input تایپ کند، در پاراگراف پایین تر از آن به صورت لحظه ای نمایش داده میشود :

angular


درباره ی آموزش

آموزش AngularJS(آنگولار جی اس) برای یادگیری کامل و سریع این فریمورک محبوب طراحی شده است و به شما کمک میکند به بهترین نحو ، مطالب مربوطه را فراگیرید.

در ابتدا شما با مفاهیم اساسی و پایه ی این فریمورک آشنا میشوید : modules ، filters ، expressions ، directives و controllers.

و سپس هر چیز دیگری را که نیاز دارید درباره ی AngularJS(آنگولار جی اس) بدانید، خواهید آموخت. برای مثالHttp ، Validation ، Input ، Forms ، DOM ، Events و ...


برای یادگیری AngularJS چه چیزی را باید از قبل بدانیم

قبل از اینکه مطالعه ی آموزش AngularJS(آنگولار جی اس) را شروع کنید، شما باید دانش پایه ای(حداقلی) از موارد زیر را داشته باشید:

  • HTML
  • CSS
  • JavaScript

اگر قصد دارید قبل شروع آموزش  AngularJS(آنگولار جی اس) موارد بالا را مطالعه کنید به صفحه اصلی سایت رجوع کنید. همچنین از قسمت راست همین نوشته ، در قسمت پیشنیاز ها میتوانید به این آموزش ها دسترسی داشته باشید.